Карта Львова в форматі онлайн 2024

Вашій увазі пропонуємо мапу міста Львова в форматі онлайн. На карті ви знайдете всі будинки і адреси м. Львів.

Райони та мікрорайони, які часто шукають на Google мапі Львова:

  • Галицький район (Софіївка, Середмістя, частково – Снопків, Цитадель);
  • Сихівський район (Новий Львів, Сихів, Пирогівка, Козельники, Боднарівка, Персенківка, Пасіки, частково – Снопків);
  • Залізничний район (Скнилівок, Рясне, Левандівка, Сигнівка, частково – Богданівка, Білогорща);
  • Личаківський район ( Цетнерівка, Великі Кривчиці, Личаків, Лисиничі, Кайзервальд, Погулянка, частково – Снопків, Майорівка, Знесіння, Ялівець);
  • Шевченківський район (Збоїща, Голоско, Гаврилівка “Підзамче”, Замарстинів, Рясне, Клепарів);
  • Франківський район (Вулька, На байках, Кастелівка, частково – Богданівка, Кульпарків).

Географічне розташування та місцевість

Львів знаходиться в центральній частині Львівської області, між Яворівським, Жовківським та Пустомитівським районами. Розташований в східноєвропейському часовому поясі на 24 меридіані, місцевий час відстає від поясного на 24 хвилини. Площа міста в межах адміністративного поділу на 2012 рік становить близько 182 км².

Місто розташоване на відстані приблизно 70 км від кордону з Польщею, на перетині Львівського плато, горбкуватого Розточчя і низинної Надбужанської котловини. Воно перетинає головний європейський вододіл, розмежовуючи річки Балтійського та Чорноморського басейнів (відповідно річки Західного Бугу та Дністра). Середня висота над рівнем моря становить 289 метрів, а найвища точка міста – гора Високий замок (413 м над рівнем моря). Історично місто було розташоване на берегах річки Полтви, притоки Бугу, але в XIX столітті відвели її через головний міський колектор (під проспектами Шевченка, Свободи та Чорновола).

У Львові більше 20 парків і зелених зон, 2 ботанічних сади і 16 природних пам’яток. Два парки мають національне значення садово-паркового мистецтва, один – місцевого. У межах міста знаходиться регіональний ландшафтний парк “Знесіння” – природоохоронна територія площею понад 300 га, яка найбільш наближена до природних умов екосистеми.

Клімат у Львові

Клімат Львова є помірно континентальним з м’якою зимою і теплим літом. Середньомісячна температура повітря становить -3 °C у січні і +19 °C у липні. Найвища зафіксована температура (+37,0 °C) відбулася у серпні 1921 року, а найнижча (-33,6 °C) – 10 лютого 1929 року; максимальна кількість опадів (1 422 мм) випала у 1893 році. За останні 100-120 років температура повітря має тенденцію до підвищення. Середня вологість повітря становить 79 % за рік. Найчастіше дмуть західні вітри, рідко – північно-східні.

Джерело: uk.wikipedia.org.

Наступний запис
Підготовка до подорожі без стресу: створення універсального списку
Попередній запис
Мапа Європи 2024 з країнами та містами
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг