Сучасний різновид будівництва
Сучасною технологією стає будівництво модульних віл, офісів, торговельних майданчиків, інших різновидів житлових та комерційних приміщень. Вона передбачає виготовлення окремих блоків на фабриці, після чого готові споруди збираються на місці монтажу за декілька днів як конструктор. Скорочення та спрощення виробництва підвищує популярність модульних будинків.
Для зведення готових модулів не потрібно закладати фундамент, споруджувати будівельні «ліси» Достатньо лише доставити їх вантажним транспортом до місця встановлення, а потім змонтувати за допомогою крана-маніпулятора. Після цього до об’єкту можуть бути підведені потрібні інженерні комунікації, здійснюється наповнення меблями відповідно до потреб замовника.
Технологія модульного будівництва
Незалежно від призначення, площі, кількості поверхів, комплектації та інших характеристик модульного будинку, його виробництво відбувається за схожою технологією. Конструкція передбачає наявність наступних елементів:
- основний каркас з деревини, сендвіч панелей або металевого профілю, до якого кріпляться інші компоненти;
- внутрішні стіни з декількох шарів утеплювального вогнетривкого матеріалу – базальтової або мінеральної вати, пінополістиролу;
- підлога з дерев’яних балок або дощечок;
- виготовлення даху з різних видів покриття, зокрема металочерепиці, профнастилу, бітумної черепиці тощо;
- комплектація дверима та вікнами потрібної кількості, розміру та форми;
- встановлення сантехніки, опалювальних пристроїв, систем для подачі води, газу, освітлювальних приладів;
- монтаж електричної проводки для забезпечення встановлених побутової техніки та освітлення струмом.
Основний технологічний етап будівництва, а саме створення блоків, відбувається на виробництві. Тому цей процес може здійснюватись у будь-яку пору року, незалежно від погоди за вікном. Головним завданням є розробка проєкту, який відповідатиме побажанням замовника, і тільки після цього розпочинається будівництво за чітко визначеним попереднім планом.
Монтаж готових блоків – завершальна стадія модульного будівництва. Майданчик для возведення об’єкта не потребує особливої підготовки, на відміну від капітального будівництва не потрібно отримувати велику кількість дозволів. На виході замовник отримує оселю «під ключ» – повністю готове до споживання приміщення, яке забезпечуватиме комфортну атмосферу за будь-яких обставин, прослужить тривалий час. Воно може бути швидко демонтоване та розгорнуте на іншій локації при виникненні такої потреби.
Джерело: сайт houses.snite.ua.