Готувати порівняльні огляди про смартфони Xiaomi https://avic.com.ua/smartfonyi/proizvoditel–xiaomi лінійки Redmi важко та просто одночасно. Надпопулярні, вони часто заслуговують на звання народних. Компанія випускає безліч однотипних пристроїв, в яких легко заплутатися. Фахівці магазину Avic підготували огляд-порівняння Redmi Note 10 Pro та 11 Pro – двох популярних смартфонів, що моменту виходу в 2021 та 2022 роках відповідно є досі популярними в Україні.
Дизайн корпусу
Візуально смартфони майже не відрізняються. Краї корпусу Redmi Note 10 Pro закруглені, а у Redmi Note 11 Pro бічні грані плоскі. Складається враження, що розробники надихалися дизайном останніх поколінь iPhone.
Задні кришки у смартфонів пластикові, але їх важко відрізнити від скляних. Сканер відбитка пальця вбудований в кнопку живлення. Незважаючи на AMOLED-дисплей, що технологічно дозволяє створити підекранний датчик, виробник вирішив не реалізовувати цю функцію.
Смартфони відрізняються задніми кришками, хоча габаритні розміри корпусів майже ідентичні. Пристрій десятого покоління легший і тонший за рахунок меншої батареї, але різниця майже непомітна. Обидва смартфони захищені від пилу та водяних бризок, і відповідають вимогам стандарту IP53.
Дисплеї смартфонів
У флагманів Redmi десятого та одинадцятого поколінь ідентичні дисплеї. Це AMOLED-матриці діагоналлю 6,67” з роздільною здатністю 2400х1080 пікселів та частотою 120 Гц. Обидва підтримують HDR10 – технологію, що підвищує глибину кольору та розширює динамічний діапазон відео.
Дисплеї Redmi Note 10 Pro та 11 Pro захищені склом Gorilla Glass 5. Вгорі посередині у екрани смартфонів вбудовані фронтальні камери – під них зроблені невеликі круглі отвори.
Технічні характеристики
Ключовою відмінністю між Note 11 Pro та 10 Pro є процесор. В одинадцяте покоління виробник встановив чіп MediaTek Helio G96 з підтримкою 5G, а Note 10 Pro використовується Snapdragon 732G, який здатний працювати тільки з мережами 4G.
Що цікаво, в новіший пристрій установили менш потужний процесор, порівняно з попередником. Якщо в багатоядерному тесті Geekbench 5 чіпсети демонструють схожі результати, то в AnTuTu 9 різниця становить близько 10% на користь Redmi Note 10 Pro: 305568 балів проти 337167.
За обсягами пам’яті між смартфонами різниці немає:
- оперативна пам’ять – 6 або 8 Гб;
- накопичувач – 64 або 128 Гб.
Максимальна місткість microSD картки в Redmi Note 10 Pro – 512 Гб, а в Note 11 Pro – 1024 Гб. В обидві моделі смартфонів встановлені стереодинаміки за допомогою технології Dolby Atmos. Також у корпусі є роз’єм для підключення навушників 3,5 мм.
Можливості камер
Як і у випадку з процесорами, виробник трохи здивував шанувальників серії. Характеристики камер, встановлених у Redmi Note 11 Pro, багато в чому ідентичні до сенсорів попереднього покоління. Але є й одна відмінність, і вона не на користь новинки.
- Головні об’єктиви в обох смартфонах ідентичні – це 108-мегапіксельні Samsung S5KHM2 з фазовим автофокусом Dual Pixel та апертурою f/1.9.
- Надширококутні об’єктиви теж однакові – Sony IMX355 на 8 Мп з апертурою f/2.2.
- Датчики глибини, відповідальні за розмиття заднього плану в портретному режимі, теж однакові – Omnivision OV02B1B роздільною здатністю 2 Мп.
- Макрооб’єктиви у смартфонів різняться. Якщо Redmi Note 10 Pro був встановлений сенсор Omnivision OV5675 на 5 Мп, але в одинадцяте покоління вбудували Omnivision OV12A10 на 2 Мп.
Режими зйомки в камері у смартфонів ідентичні. І взагалі як фото і відео різниці між пристроями немає. Навіть у макрорежимі відмінності помітити майже неможливо.
Селфі-камери теж майже однакові – обидві мають роздільну здатність 16 Мп, а апертура трохи відрізняється: f/2.4 у Note 11 Pro проти f/2.5 у Note 10 Pro. Як знімки це майже не відбивається.
Батарея та автономність
Смартфони отримали подібні батареї. Місткість у них майже однакова – 5020 мАг у десятому поколінні і 5000 мА · год в одинадцятому. В обох випадках реалізовано швидку зарядку, але потужність різна.
Висновок
В обох гаджетів є слабкі та сильні сторони. Одинадцяте покоління програє своєму попереднику в продуктивності процесора та роздільній здатності макрокамери, зате в ньому є підтримка 5G, можна використовувати картку пам’яті до 1024 Гб і батарея заряджається приблизно на 30% швидше. Щодо автономності, вона варіюється: в іграх та режимі очікування виграє одинадцяте покоління, а при перегляді відео та веб-серфінгу вперед виривається Redmi Note 10 Pro. Отже, у Xiaomi Redmi Note 11 Pro та 10 Pro є свої плюси та мінуси. Кінцевий вибір залежить від особистих потреб користувача.