Скріплювальні шайби і які варіанти їх є вигідними для роботи чи ремонту

Скріплювальні шайби

Скріплювальні шайби виконуються у великому асортименті конструктивних рішень. Їх головне завдання – надати міцний та якісний зв’язок між частинами, деталями, елементами виробів. Купити шайби в Україні в великому асортименті видів і розмірів для виробництва, будівельних і інших видів робіт пропонує торгова марка «Дінмарк», як імпортер та дистриб’ютор метизної продукції різноманітного спрямування та оптимальної ціни.

Які є види шайб і які з них є зручними і потрібними для користування?

Обрати конкретний вид шайб для виготовлення продукції необхідно з врахуванням особливостей виробництва, конструкції виробу:

  • плоскі;
  • пружинні;
  • стопорні;
  • косі;
  • конструкційні HV;
  • Nord-Lock або Starlock;
  • особливі види шайб.

Якщо необхідно виконати збирання простої конструкції, що буде встановлена стаціонарно, а сам пристрій чи вузол не матиме постійного впливу вібрації, оптимальним рішенням за ціною та якістю буде застосування пласких видів шайб. Це найпростіший і найдешевший, але ефективний спосіб розподілу навантаження в з’єднаннях та запобіганню пошкодження поверхні матеріалу. Вони якісно сполучаються з більшістю варіантів гвинтів, болтів та інших кріпильних елементів. 

Ще одна суттєва перевага – пласкі шайби за достатньої товщини, попереджують “врізання” у товщу деталей, гвинтів або болтів.

Гровери або пружинні шайби

Ці різновиди шайб можна зустріти в комерційних описах із позначкою spring washers або lock washers. Це дуже простий конструктивно вид шайби, яка має розріз з однієї зі сторін. Кінці шайби розтягуються у сторони і таким чином створюють блокуючий, пружинний ефект.

Перевага використання у збиранні конструкцій таких шайб найбільше і найкраще вирізняється на тлі пласких шайб, коли сполучають тверді поверхні:

  • метал;
  • міцний вид синтетичних;
  • композитних матеріалів. 

У такому випадку гровери виконують роль блокування розкручування болтів, навіть за наявності достатньо сильної вібрації або навантажень. Вартість таких болтів оптимальна, а якість та раціональність застосування – висока. 

Разом з тим, шайби з пружинним ефектом потребують трохи більшого зусилля для закручування, тому під час використання на технологічній лінії чи під час будівництва, необхідно електроінструмент відповідної потужності.

Особливі форми шайб і їх практичність

Чимало виробників шайб пропонують власну версію конструкції шайби, їх видозміни, яка може бути кращою для конкретного застосування. Зазвичай такі брендовані вироби мають спеціальну технологію виробництва і постійно удосконалюються виробником за допомогою зміни форми та використання спеціальних матеріалів.

Наприклад, шайби Nord-Lock, вперше виготовлення відомим виробником метизів NLG, мають характерну особливість у вигляді двох виступів які розміщені з двох сторін шайби. Вони поліпшують основну функцію гроверу – блокування. Таким чином виступ, який є на верхній частині шайби, а інший – на нижній, врівноважують зусилля для затягування з’єднання. Таким чином зростає тертя і з’єднання стає якіснішим та міцнішим. Більше про кріпильні шайби читайте за посиланням https://pyrogiv.kiev.ua/kripilni-shajbi/, де детально розказано про наявні форми, розміри, стандарти шайб та способи оптимального вибору якісних з’єднувальних елементів.

Наступний запис
Біржові торги кругляком в Україні: особливості та переваги
Попередній запис
Як вибрати дизельний генератор 2024: рекомендації експертів
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг