Вдала презентація не просто дозволяє швидко та зрозуміло висловити думку або пояснити ідею, але й часто стає вирішальним фактором для успішної угоди у бізнесі. У корпоративній сфері та у бізнесі всі хоча б раз стикаються з необхідністю проведення такого заходу: рієлтори, партнери, переговори з клієнтами, юридичні обговорення тощо. Покращити свої навички допоможе репетитор англійської мови у Черкасах. Так можна виправити не тільки граматичні та лексичні помилки у презентації, але й прокачати мовні скіли, щоб ваш виступ був зрозумілим, впевненим та успішним. Але також не треба забувати про інші поради, як покращити свою презентацію англійською.
ТОП помилок у презентації: чого краще уникати?
Якщо ви готуєте презентацію іноземною мовою, то вона має бути лаконічною, структурованою та послідовною. Думки в ній не повинні стрибати з теми на тему. Тут діє просте правило «чим простіше — тим краще», адже далеко не всі люди у залі або на конференції можуть добре знати англійську мову. Також можна виділити такі розповсюджені помилки:
- Занадто багато тексту. Кожен слайд буквально переповнений текстом, по 2-3 абзаци замість лаконічних тез. Ніхто у залі не буде сидіти й читати все це полотно, а деякі люди, враховуючи відстань, просто не зможуть цього зробити. Якщо слайди написані англійською, то читачам часто треба ще більше часу на читання, вони упускають думку оповідача.
- Не пишіть у заголовці Presentation. Усім і так зрозуміло, що це презентація, просто теми буде достатньо. Також для пояснення можна додати про що ця презентація, відразу після теми. 1-2 коротких речень достатньо.
- Суцільний текст. Списки, діаграми, графіки візуально розбивають інформацію на блоки, роблять її більш доступною, додають структуру.
- Читання без виразу та інтонації. У вступі використовуйте більш неформальні підходи. I would like to tell you today, This is exactly what I propose to talk about today, Let’s take a look at… Всі ці фрази допомагають більш тісно взаємодіяти з глядачами, залучити їх у діалог, привернути увагу.
- Занадто складна мова. Так, іноді без специфічних термінів не обійтися. Але за можливості не перевантажуйте свій текст складними термінами, а де можливо — пояснюйте їх.
- Незрозумілі скорочення. Майже всі слухачі зрозуміють, що таке ets, але для абревіатур важливо робити розшифровку (наприклад, CEO — Chief Executive Officer), а скорочення вживайте у міру.
Якщо робите презентацію англійською мовою, то тим паче не можна нехтувати репетицією. Не треба заучувати текст, тоді більше шанси, що коли ви щось забудете, то просто не зможете продовжити. Натомість зрозумійте власний текст, прочитайте його кілька разів у голос. Допоможе виписати картки з цифрами/важливими даними, а також зробити конспект/картки з транскрипцією слів з незрозумілою вимовою. Цілком нормально шукати у словниках приклади, як звучать слова, щоб потім ваші слухачі не гадали, що ви маєте на увазі. Також без залежності до мови поганим тоном вважають презентацію понад 15-20 слайдів — це занадто великий обсяг інформації. Є великий шанс, що інформація просто почне набридати.
Типові помилки в англійській мові, яких треба уникати на презентації
Ви можете підготувати ідеальну за змістом та цифрами презентацію, але робити банальні помилки під час виступу просто через хвилювання або брак знань. Зробити гарну презентацію допоможуть поради з підготовки виступу англійською мовою. Серед типових, саме мовних помилок найчастіше зустрічаються такі:
- плутати «when» та «than» — перший сполучник використовується для позначення часу (I will be at office when you come), другий — для порівняння (My car is bigger than yours);
- плутати To/Too/Two — послідовно означають «до» чогось, потім «теж» та водночас «занадто», а третє слово взагалі означає «два»;
- Your та You’re — перший означає «твій, ваш», другий — це скорочення від «you are»;
- плутати часи, або намагатися міксувати їх не дуже вдало — у більшості випадків підійдуть звичайні Present Simple, Present Continuous та Past Simple;
- неправильні артиклі «a/an» та «the» — у множинні перший варіант не використовується, the говорить про якісь конкретні речі або поняття, тобто, визначені.
Після написання тексту презентації слід перевірити його та самі слайди на предмет граматичних та лексичних помилок, звіритися з підручниками та словниками.