Узаконити самобуд в Києві та області

На даній сторінці ми пропонуємо ознайомитись з юридичними компаніями, які допомагають узаконювати приватні будинки, дачі, нежилі приміщення!

Співпрацюючи з досвідченими юристами Ви отримуєте:

  1. професійного юриста/адвоката з нерухомості;
  2. юридичне обслуговування без посередників;
  3. можливий виїзд юриста на місце самобуду;
  4. професійні консультації для клієнтів.

Як узаконити самовільну забудову?

Перед тим як узаконити самобуд в Києві, чітко потрібно уявляти, що людина, яка його звела, являється незаконним власником, або по іншому власником лише будівельних матеріалів, які витрачені на будівництво. Українським законом передбачена адміністративна відповідальність за експлуатацію подібного об'єкта. Його дарування, оренда, продаж або спадкування неможливі поки узаконення самобуду не оформлене належним чином.

Самобудом вважаються об'єкти, котрі вже побудовані або ж їх будівництво здійснюється:

  • На ділянці, не відведеній для цих цілей.
  • Без відповідних документів на право проведення робіт.
  • З істотними порушеннями норм і правил при будівництві.
Обирайте юриста для консультації

Легалізація самобуду

Існує кілька способів узаконення самобуду:

  1. Через суд.
  2. Узаконення будівництва.

Спрощена процедура легалізації (для будинків, зведених до 1992 року).

Як узаконити самобуд через суд?

Рішенням суду може бути визнано право власності, якщо земельна ділянка була надана під уже збудовану нерухомість, але воно не дає права на експлуатацію та можливість розпорядження будинком:

  • Заборонено експлуатацію об'єктів, остаточно побудованих, але не прийнятих належним чином.
  • Право на нерухомість виникає після її держ. реєстрації, що неможливо поки не підтверджено документально, що об'єкт не введенний в експлуатацію.

Отримання всіх документів відбувається в ДАБІ (державна архітектурно-будівельна інспекція). При суттєвому відхиленні (порушенні) норм суд має право зобов'язати провести перебудову або винести рішення по знесенню за рахунок особи, яка здійснює будівництво. Рішення суду можна оскаржити.

Узаконення самовільного будівництва

З урахуванням категорії об'єкта потрібно пройти певні етапи, передбачені для узаконення самобуду і підтверджені: Будівельним паспортом або містобудівними умовами та обмеженнями.

  • Проектною документацією.
  • Дозволом на проведення робіт з будівництва (декларація або повідомлення).
  • Техпаспортом.
  • Документом про введення в експлуатацію.
  • Заключним про пайову участь (при необхідності).
  • Рішенням про присвоєння адреси (поштової).
  • Свідоцтвом про право власності - реєстрація самобуду в Державній службі.

Після проходження даних етапів і при наявності всіх документів узаконення самовільних будівель вважається виконаним.

Спрощене узаконення самобуду

До 1992 року українським законодавством не передбачався обов'язковим введення в експлуатацію приватного сектора. Щоб сьогодні узаконити будинок, достатньо:

  • Проведення технічної інвентаризації з виготовленням техпаспорта.
  • Рішення про присвоєння адреси.

З цими документами можливе оформлення самобуду в Державній реєстраційній службі та отримання права власності. Слід зауважити, що спрощена легалізація будівель на практиці не так проста як здається.

По-перше, немає конкретної інструкції щодо заповнення декларації про готовність до експлуатації та звіту про тех. обстеженні об'єкта. Цим широко користується ДАБІ при відмові реєстрації декларації.

По-друге, в ДАБІ вимагається надання нотаріально засвідченої копії техпаспорта на спорудження, але нотаріуси такий документ не завіряють. Це ще один привід для відмови у легалізації самовільної будівлі.

По-третє, часто місцеві ДАБК при відмові реєстрації вказують тип порушення (наприклад, не так заповнена декларація) без вказівки суті самого порушення (при будівництві). Оскарження подібної відмови в судовому порядку стає малоперспективним, оскільки пряме порушення не відомо. А його потрібно вказати для суду.

Фахівці нашої компанії добре обізнані про всі ці хитрощі чиновників і знають, як все зробити правильно.

Основні вимоги з узаконення самобуду

Найскладнішим і дорогим є отримання будівельного паспорта (на будинок менш 300 кв. М.) Або Містобудівних умов (на будинок більше 300 кв. М.). Пояснюється це тим, що в Україні існує безліч ДБН (діючі будівельні норми і правила), які регулюють забудову земельної ділянки.

По самим поширеним вимогам ДБІ 360-92 до узаконювати самобудовою передбачені наступні нормативи:

  • Об'єкт повинен знаходитися не ближче 8 метрів до сусідніх спорудам, включаючи господарські споруди.
  • Від границь своєї ділянки відстояти на відстань не менше одного метра.
  • Від дороги (вулиці) до будинку відстань становить не менше трьох метрів.
  • Інженерні мережі та комунікації повинні пролягати не ближче трьох метрів до спорудження.

Будь-які споруди, включаючи житловий будинок, не повинні виходити за межі ліній регулювання забудови і червоних ліній, наявність яких можливо перевірити при проведенні топографічної зйомки ділянки.

Щоб узаконення самобуду обійшлося дешевше, і було зроблено швидше, багато господарів зважуються на «липову» документацію, забуваючи, що в цьому випадку вся відповідальність лягає на їхні плечі. Наслідки можуть бути плачевними. Наша компанія пропонує узаконення самобуду тільки офіційними методами.

Як оформити самобуд після перепланування?

Для узаконення самобуду в цьому випадку знадобиться надання довідки від місцевого виконавчого органу влади про прийняття в експлуатацію і техпаспорт від БТІ - для приватних будинків з загальною площею менше 200 кв. м. з господарською прибудовою із загальною площею менше 100 кв. м.

Для узаконення самобуду у вигляді приватного житлового будинку з більшою площею знадобиться надання:

  • Документа на право власності (право користування) на земельну ділянку.
  • Довідки про прийняття в експлуатацію.
  • Техпаспорта.

Звіту про проведення техогляду споруди відповідно до державними стандартами, будівельними нормами, нормативними актами пожежної безпеки, санітарним законодавством, що діяло на момент завершення будівництва.

При наявності всіх перерахованих вище документів, можна звернутися в ДАБК для отримання Сертифікату відповідності (СС) держ. нормам і правилам. Після сплати штрафу через десять днів сертифікат буде готовий.

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що узаконення самобуду - справа вельми клопітка і витратна. Тому має сенс звернутися до фахівців. Наша компанія пропонує узаконити самобуд в Україні максимально ефективно.

Чому обирають нас?

У наш час нерідкі випадки незаконного зведення будинків і господарських будівель, проведення реконструкції і перепланувань без оформлення відповідних проектно-дозвільних документів. Після закінчення робіт завжди виникає необхідність оформлення права власності, яке неможливе без всіх довідок і дозволів. У незаконно збудованої нерухомості за визначенням немає власника, а той, хто себе ним вважає, зіткнеться з масою труднощів в ЖЕКу та інших комунальних інстанціях; при продажу та переоформленні документів в БТІ та ін.

Звернувшись до юристів, Ви знімаєте з себе всі турботи. Фахівці професійно підготують всі запити і отримають всі довідки та дозволи, підготують весь пакет документів, у тому числі і Будівельний паспорт (Містобудівні умови). Ми працюємо швидко, якісно і недорого на підставі офіційного договору за готівковим і безготівковим розрахунком.

Додати відгук
  • Рейтинг