Скільки коштує сертифікація авто, кому та навіщо її треба проводити?

сертифікат на авто

Кожен транспортний засіб, який підлягає першій державній реєстрації в Україні, або був переобладнаний, повинен отримати сертифікат відповідності. Цей документ засвідчує, що автомобіль відповідає усім чинним нормам та стандартам і може безпечно експлуатуватися на дорогах загального користування.

Звісно, у багатьох автомобілістів виникає питання – а навіщо сертифікувати авто (ще й в Україні) таких виробників, як Mercedes-Benz, Audi, Toyota, Volkswagen, BMW чи Ford? Невже німецькі, японські чи американські виробники не здогадалися виконати необхідні стандарти, і лише українська лабораторія у змозі поставити остаточну крапку у питанні безпечності тієї чи іншої автівки?

Насправді щодо перелічених і подібних відомих марок здебільшого сертифікація скоріше бюрократичний момент, адже справді практично усі європейські авто з запасом відповідають місцевим вимогам (які досі не передбачають обов’язкової наявності певних систем безпеки (ABS, Airbag…), котрі у світі давно встановлюються навіть в базові версії машин.

Однак з авто зі США ситуація вже дещо інша – ремонт аукціонних машин після ДТП міг бути виконаний неякісно, що робить таку машину небезпечною для її власника та інших учасників дорожнього руху. Також усім відомо про «поворотники» червоного кольору, які у нас мають бути жовтими, та специфічний стандарт фар, який не призначений для європейських умов.

При цьому не слід забувати про наявність ще чималої кількості автовиробників у світі, чиї авто ми не зустрічаємо на дорогах, або зустрічаємо вкрай рідко саме тому, що вони не виконували вимог навіть українських стандартів – йдеться про окремі автозаводи з Китаю, Індії, Ірану тощо. Якщо виріб не отримує сертифіката, відповідно й на дорогах він не з’являється, бо без цього документа його не зареєструють як транспортний засіб.

Отже, попри те, що у більшості випадків сертифікація може здаватися зайвим бюрократичним етапом, все ж вона слугує таким собі фільтром від потрапляння на дороги неякісних і небезпечних машин, які не виконують мінімальні стандарти щодо безпеки. В перспективі сертифікація буде замінена на первинний техогляд – однак поки все відбувається так, як це передбачає чинне законодавство.

Скільки діє сертифікат на авто?

 Сертифікація відбувається один раз, і дійсна весь час, поки автомобіль перебуває в експлуатації, але – у разі внесення змін у його конструкцію слід провести повторну сертифікацію.

Про які зміни йдеться? Найчастіше це переобладнання ТЗ з вантажного у пасажирський (для легкових фургонів або «бусів»), або навпаки – з пасажирського у вантажний. Також при встановленні ГБО (газобалонного обладнання) вимагається повторна сертифікація автомобіля. Рідше за цією послугою звертаються при заміні двигуна на інший тип (за видом пального чи об’ємом), або внесенням інших змін у конструкцію (напр. переобладнання бортової вантажівки в фургон-рефрижератор).

сертифікація автомобіля
Сертифікація автомобіля.

Що перевірятимуть під час сертифікації автомобіля?

Загалом процедура нагадує проведення регулярного техогляду (який в Україні для більшості ТЗ не проводиться з 2011 року). Експерти сертифікаційної лабораторії визначать, якому екологічному стандарту відповідає машина (нагадаємо, для легкових з пробігом це має бути не нижче «Євро-2», для інших – не нижче «Євро-5», а з 2025 року – «Євро-6»).

Перевірять зовнішні світлові прилади, щоб на них було маркування відповідності європейським стандартам, їхню справність та функціональність. Зокрема – передні габаритні вогні мають бути білі, на авто мають бути бокові повторювачі сигналу повороту, задні «поворотники» мають бути жовтими, позаду має бути протитуманна червона фара.

Спідометр повинен мати розмітку в км/год, скло без додаткового тонування (світлопропускання не нижче 70% для бокових і 75% для вітрового скла), машина має бути укомплектована ременями безпеки, підголівниками тощо, у кількості відповідній до місць сидіння.

Загалом авто має бути справним, скло/фари без тріщин, з нього не повинні витікати будь-які технічні рідини, мотор не створює завищений рівень шуму та димності.

Як отримати сертифікат на авто?

 Для цього знадобиться сам автомобіль, який підлягає сертифікації, а також кілька документів. Якщо машина ще не розмитнена – митна декларація (або попередня декларація), інвойс, техпаспорт, паспорт громадянина та довідка про присвоєння ідентифікаційного коду.

Привезіть машину до сертифікаційної лабораторії West Auto Hub https://wah.ua/ , яка ближче до вас (м. Луцьк – с. Струмівка, вул. Рівненська, 74; м. Нововолинськ, вул. Сокальська, 1; м. Львів – с. Зимна Вода, вул. Городоцька, 16). Попередній запис не потрібен, однак якщо бажаєте уточнити якусь інформацію – звертайтесь за номером телефону (073) 526-86-06.

Автомобіль оглянуть, проведуть необхідні вимірювальні та діагностичні роботи, та впродовж доби сертифікат буде готовий. При цьому документ вам можуть надіслати поштою, щоб ви не витрачали зайвий час на очікування.

Скільки коштує сертифікація автомобіля?

 Вартість послуги з сертифікації легкового автомобіля починається з 2500 грн. Це наразі один з найнижчих тарифів в Україні. Для вантажівок чи автобусів ціна може бути вищою – дізнайтесь детальні умови за номером телефону (0-800) 020-91-23.

Наступний запис
Як обрати інтернет-магазин матраців?
Попередній запис
Безпека Особистих Даних у Світі Соціальних Мереж: Як Захистити Свою Приватність
Схожі записи
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.