Як не парадоксально, але якість гітари – це одночасно об’єктивний та суб’єктивний параметр. Тому навколо цієї теми роками точаться палкі дискусії, а бренди пропонують усе нові і нові моделі різного ступеня сумнівності. Як би там не було, але практика фахівців інтернет-магазину Музлайн доводить, що майже будь-яка модель знайде свого власника, але це не завадить нам вкотре спробувати розібратися – що таке якісна гітара і як її виявити.
Об’єктивна якість
Ринкова реальність з її вимогами до товарів – незалежно від того, що це, – не лишає виробникам гітар іншого вибору, окрім як дотримуватися цих вимог. Альтернатива – зниження конкурентності та фінансові втрати. Тож, можна сказати, що ринок сам по собі гарантує мінімальний рівень якості інструментів, до якого входять:
- відповідність форми;
- точний стрій;
- естетичність та функціональність усіх елементів інструмента;
- практична бездоганність.
Тобто, будь яка нова гітара буде виглядати як мінімум чудово, адекватно звучати та поводитися у використанні. Об’єктивні ж недоліки будуть видимими неозброєним оком – це пошкодження, дефекти форми і збірки і так далі.
Суб’єктивна якість
Попри те, що гітара може підпадати під усі критерії об’єктивної якості, вона може не викликати захоплення у конкретного покупця. Бо тут у справу втручається питання суб’єктивного сприйняття інструмента, що народжується виключно через взаємодію з ним. Тобто, візуальна і функціональна бездоганність все ж таки не роблять інструмент якісним, хоч і є невід’ємним елементом цього поняття.
Якісна гітара це головним чином звук, і ті можливості які вона дає виконавцю. Так, на думку музикантів, хороший якісний інструмент має бути:
- зручним і податливим;
- бескомпромісно подобатися в плані звуку;
- відповідати естетичним очікуванням.
Власне, все просто – гітара має подобатися конкретному музиканту і підходити його потребам. Іноді такий метч трапляється із не найідеальнішою моделлю з представлених аа ринку, яка може мати певні об’єктивні вади. І тим не менше мати успіх і бути чиїмось улюбленим інструментом. Тож, як справедливо на початку статті було сказано спеціалістами інтернет-магазину Muzline – практично будь-яка гітара зрештою знайде свого власника, навіть найнедосконаліша – комусь вона підійде за вартістю і стане чудовим рішенням для, скажімо, навчання або домашнього музикування. Вибирайте якісне у провірених магазинах.