Чому важливо перевіряти зір дітям та дорослим

Чому необхідно перевіряти зір дітям і дорослим

Люди рідко звертаються до офтальмолога, якщо не помічають змін у гостроті зору. Проте регулярна перевірка в окуліста допоможе запобігти розвитку серйозних хвороб і вплинути на інші сфери життя.

Обстеження допомагають поліпшити продуктивність

Школярам стає складніше сконцентруватися на темі, якщо їм доводиться напружувати очі. Тому профілактичний огляд важливо проходити регулярно, щоб помітити всі зміни в зорі. До того ж із кожним роком кількість дітей, у яких розвинулися проблеми з очима, зростає через захоплення різними гаджетами.

Дорослі теж менш продуктивні, якщо погано бачать. У результаті навіть роботу в офісі доводиться робити повільніше, а очі до кінця дня сильно втомлюються. Тому після 18 років перевірка в офтальмолога потрібна хоча б раз на рік.

Короткозорість стали діагностувати частіше

За останні роки середні показники по зору у світі значно погіршилися. Це пов’язано з:

  • зловживанням гаджетами;
  • активним освітленням вдома, на роботі, в кафе і магазинах;
  • використанням різної хімії, косметики сумнівної якості;
  • наявністю шкідливих звичок.

Міопія, вона ж короткозорість, починає розвиватися у дітей досить рано і швидко прогресує. Це може призвести до того, що зір до підліткового віку сильно впаде, а згодом з’являться серйозніші діагнози – катаракта, відшарування сітківки або глаукома.

В дорослих короткозорість може виникнути раптово, зокрема через старість. Але регулярна діагностика зору https://visium.com.ua/ua/uslugi/diagnostika_zreniya/ дасть змогу помітити цю проблему і вчасно вжити заходів.

Перевірка зору
Офтальмолог перевіряє зір.

Перевірки в школі або для медкнижки недостатньо

Багато хто вважає, що оскільки в навчальних закладах стежать за здоров’ям дітей, то й проблем у них немає. Дорослі ж часто помиляються, вважаючи, що швидка консультація лікаря, яка потрібна для медкнижки або складання іспиту на права, може визначити проблему.

Насправді повноцінний прийом офтальмолога включає:

  • біомікроскопію – огляд ока в мікроскопі;
  • пневмотонометрію – визначення внутрішньоочного тиску;
  • візометрію – перевірку зору за допомогою таблиці;
  • офтальмоскопію – вивчення очного дна.

Тільки повне обстеження допоможе визначити багато захворювань і запобігти їхньому розвитку. Наприклад, глаукома на ранніх етапах практично безсимптомна. Проте захворювання дуже швидко прогресує і може спровокувати повну втрату зору.

Схожі записи
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.