Інтер’єри з ефектом простору: методи візуального збільшення приміщення

Інтер'єри з ефектом простору

Візуальні ефекти – спосіб оформлення інтер’єру, який заснований на візуальному збільшенні простору. Є способи, які здатні збільшити простір. Це гра кольору та дизайну. Також правильне декорування і використання різних елементів, які здатні візуально збільшити простір.

Спробуємо розібратися, як маленьку кімнату візуально збільшити, які прийоми найкраще застосувати. 

Візуальне збільшення маленького простору

Самостійно дуже складно створити максимально затишне приміщення з візуальним збільшенням, найкраще довірити це професіоналам. Розглянемо основні, найбільш популярні дизайнерські рішення.

Кольорова гама – є різні підходи для правильного освітлення, які допоможуть візуально збільшити простір. 

  1. Перший – традиційний. Вибираються максимально світлі, пастельні відтінки. Це може бути ніжний персиковий колір, бежевий, блакитний тощо. Таке освітлення передбачає мінімальну кількість яскравих акцентів. Важливо не погіршити приміщення. Якщо в приміщенні багато світла, багато світлих відтінків, воно здається більшим. Холодні відтінки візуально розтягують кімнату, теплі надають простору глибину. 
  2. Професійний підхід. Професійні дизайнери не вдаються до тактики максимально відбілити й освітлити весь простір. З грамотним підходом кімната, пофарбована в темний колір, може бути затишною, гармонійною, здаватися просторою. Головне, підібрати правильну концепцію заповнення приміщення меблями та елементами декорування. 

Крім колірної гами застосовують ще такий підхід, як освітлення кімнати. Правильне освітлення відіграє велику роль у візуальному збільшенні. Перше правило маленької кімнати – багато світла. Розглянемо основні джерела освітлення. 

  1. Вікно. Це джерело природного світла. Вікно має бути великим, із цільною рамою. 
  2. Що стосується люстри – масивна не потрібна, вона буде візуально захаращувати і обтяжувати простір. Краще віддати перевагу легкій, стильній люстрі, що не займає багато місця. 
  3. Точкові світильники з галогенними лампами. Їх можна розташувати по всьому периметру кімнати. Вони візуально збільшують простір за рахунок освітлення стіни. Також світильники можна встановити на полицях у шафі, за скляними дверцятами стелажа, по бічних стінках подіуму. 
  4. Гіпсові світильники. З’явилися в дизайні відносно недавно, але завоювали популярність швидко. Їхня основа – гіпсовий корпус, у який монтується світильник. Самі лампи непомітні, можна подумати, що це просто додатковий декор у стіні. 

Правильне освітлення дасть змогу домогтися візуального розширення маленької кімнати.

Декорування невеликого приміщення

Декорування кімнати фото

Перш за все, потрібно звернути увагу на прямі лінії. Безумовно, вони присутні в кожній кімнаті. Під прямими лініями маємо на увазі плінтуси, кути стін, форми окремих предметів і меблів. Правильно підібрані прямі лінії можуть візуально розширити простір. Наприклад, паркетна або ламінатна підлога, покладена малюнком не паралельно стінам, а під кутом, допоможе візуально збільшити простір. 

Крім прямих ліній, важливо правильно підібрати шпалери. Якщо кімната дуже маленька, шпалери з великими малюнками, орнаментами не потрібні. Вони будуть захаращувати простір. 

Найкраще вибрати однотонні або з дрібним малюнком. Якщо дуже хочеться великий орнамент, такими шпалерами можна поклеїти одну стіну, як акцент. А інші стіни обклеїти однотонними шпалерами. 

Можна звернути увагу на шпалери в дрібну смужку. Особливо, якщо розташувати їх по вертикалі. Це допоможе візуально збільшити стелю, тим самим додати простору кімнаті. А ось горизонтальні лінії візуально збільшать стіни. Зможуть їх розширити. 

Можна одну стіну виділити фотошпалерами, для контрасту. Візуально кімната здаватиметься більшою. 

Що стосується елементів декору, не потрібно маленьку кімнату змушувати великою кількістю різних речей. Багато дизайнерів віддають перевагу мінімалізму. Але якщо клієнт просить елементи декору, їх має бути в міру, і підбирати потрібно такі, що збільшуватимуть кімнату, додадуть простір, а не заберуть. Наприклад, колекція черепашок, привезених із подорожі, нагадуватиме про позитивні емоції, у кімнаті одразу відчуватиметься затишок, тепло, комфорт і простір. 

Дзеркала для збільшення простору

Як правильно розставлені акценти, так і дзеркала допоможуть візуально збільшити простір. Якщо одну стіну повністю зробити дзеркальною, друга відображатиметься, кімната здаватиметься більшою. Буде присутній яскравий візуальний ефект. 

Водночас важливо не переборщити, під час потрапляння в кімнату не повинно бути ілюзії задзеркалля, оскільки така кімната буде важко впливати на психіку людини. 

Дзеркальна стеля. Сміливо, оригінально, також візуально збільшує простір. 

Дзеркало навпроти вікна допоможе не просто збільшити кімнату, а й додати більше світла. Стане набагато затишніше. 

Спотворення геометрії, неправильні лінії для зорового збільшення кімнати

Оптичні ілюзії – оригінальний, нестандартний підхід у дизайнерських рішеннях. Наприклад, вітальня кімната, поєднана з кухнею. Важливо дотриматися зорового колірного контрасту, тоді приміщення здаватиметься більшим. Кольори вміють спотворювати сприйняття інтер’єру, людині починає здаватися, що вона перебуває у великій, просторій кімнаті. 

Меблі в кімнату

Меблі в маленькій кімнаті – підбираємо правильно

Якщо неправильно підібрати меблі, можна все зіпсувати, захарастити, погіршити кімнату, позбавити її комфорту і додаткового простору. Хоч би як правильно було обрано шпалери, освітлення, меблі також відіграють важливу роль. Як підібрати предмети інтер’єру так, щоб максимально звільнити простір.

  1. Дивани. Найкраще віддати перевагу моделям без підлокітників. Такі дивани, особливо на маленьких ніжках, матимуть гарний вигляд у приміщенні, виконаному в стилі мінімалізму. 
  2. Будь-який великий, габаритний предмет найкраще розмістити в центрі кімнати, як акцент. Інші предмети інтер’єру краще помістити навколо нього.
  3. Шафи краще вибрати високі та вузькі, вони можуть візуально збільшити стелю. Також мають бути присутні й низькі меблі, які розширюють стіни та простір. 
  4. Меблі-трансформери – гарне рішення. Вони не займають багато місця, функціональні, стильні, мають гарний вигляд у невеликій кімнаті. Їх зручно ховати, коли в них немає потреби, також розкладати, коли знадобилися. Меблі-трансформери радять багато дизайнерів своїм клієнтам. 
  5. Стелажі з відкритими полицями стануть хорошим рішенням для маленького приміщення. Глухі поверхні крадуть простір, займають його.

Розстановка меблів у квартирі

Розстановка меблів також відіграє роль. Для візуального розширення простору меблі встановлювати потрібно правильно. Наприклад, якщо приміщення вузьке, не варто ставити меблі по периметру однієї стіни. Найкраще розташувати шафу або стінку біля торцевої стіни. Так створиться зоровий ефект квадратної кімнати. 

Невеликі крісла можна встановити по центру, так створюється зоровий бар’єр, збільшується простір. 

Найкраще не ставити меблі впритул до стін, краще залишити трохи місця, так кімната візуально здаватиметься більшою. Вхід також краще не захаращувати зайвими меблями. Шафи, полиці, стелажі – все це найкраще встановлювати подалі від вхідних дверей, щоб було видно візуальний простір. 

Штори – важливий, заключний етап

Штори відіграють важливу роль, вони здатні візуально зменшити або збільшити кімнату. Щоб було більше простору, штори мають бути легкі, лаконічні, прості. Про важкі портьєри краще забути. Вішати бажано ближче до стелі, так створюється ілюзія додаткового простору. 

Наша компанія профі https://nsdgroup.com.ua/dizajn/ допоможе створити затишний інтер’єр у маленькій кімнаті. Досвідчені дизайнери знають, як візуально збільшити простір, щоб було більше простору. Вони зможуть навіть найменшу кімнатку перетворити на затишне, функціональне приміщення. Телефонуйте за вказаними на сайті номерами телефону або приїжджайте в офіс компанії. 

Наступний запис
Як вибрати коханому подарунок на Новий рік?
Попередній запис
Облаштовуємо спальню — декілька порад
Подібні статті
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.