Прибуток забудовника та інші чинники, що впливають на вартість 1 кв. м житла

Вартість 1 кв. м житла

Вартість одного квадратного метра житла в новому житловому будинку формується завдяки різним факторам, які, як правило, не розголошують компанії-забудовники, посилаючись на комерційну таємницю. Одним із критеріїв, що впливають на ціну одного кв. м житла в будинку-новобудові, є наявність/відсутність підземного паркінгу, причому сплачувати за його облаштування доведеться всім покупцям, незважаючи на наявність у них особистих автомобілів. Саме тому, перед тим як купити квартиру на obyava.ua, сслід упевнитися у забудовника або в агентстві нерухомості про наявність підземного паркінгу, вартість облаштування якого може збільшити ціну 1 кв. м житла на 300-500 доларів США.

Які чинники можуть впливати на збільшення ціни 1 кв. м житла

Незважаючи на збільшення ціни одного квадратного метра житлової площі в будинку з облаштованим підземним паркінгом на кілька сотень доларів США, це аж ніяк не означає, що покупець квартири отримає паркомісце в підвалі будинку абсолютно безкоштовно – для паркування авто в підвальному паркінгу доведеться одноразово сплатити до 25 000 доларів.

Крім наявності/відсутності підземного паркінгу, на вартість одного квадратного метра квартири в новому будинку істотний вплив чинить:

  • площа земельної ділянки, відведеної під будівництво житлового будинку. Що вища площа прибудинкової території, то вищий податок на землю доведеться сплачувати девелоперу, а сума сплачених податків лягатиме в ціну 1 кв. м житла.;
  • розташування земельної ділянки та відповідно побудованого на ній багатоквартирного житлового будинку. Не секрет, що одна сотка землі в центральній та/або історичній частині міста коштуватиме забудовнику в кілька разів дорожче порівняно із землею, відведеною під будівництво на околиці;
  • заробітна плата будівельників, які займаються будівництвом будинку. Середня зарплата в будівельній галузі з кожним роком збільшується (що не може не тішити самих будівельників), що збільшує собівартість будівництва житлового будинку.

Ціни 1 кв. м житла

Прибуток забудовника в ціні 1 кв. м житла

На рентабельність будівництва багатоквартирного житлового будинку впливає безліч різноманітних чинників і обставин, включно з витратами на утримання служби замовника, на технічний нагляд та експертизу проєктів.

Крім того, в ціну 1 кв. м новозбудованої квартири обов’язково входить прибуток компанії-забудовника, сума якого відома тільки самому девелоперу і, можливо, податковій інспекції. При цьому розмір прибутку забудовника законодавством не регламентується, а ціни на ринку житлової нерухомості регулюються виключно попитом і пропозицією.

Наступний запис
Продаж квартир від забудовника БудТранс
Попередній запис
Прозорість і стиль: чому варто обрати скляні вхідні двері
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг