Текстильний принтер прямого друку призначений для нанесення зображень на тканини різного складу і щільності без додаткового використання проміжних носіїв. Найчастіше використовуються технології друку спеціальними пігментними чорнилами або прямої сублімації.
Для чого використовують текстильні принтери
Прямий друк за допомогою принтера для тканини доступний, відносно дешевий, дає змогу наносити великі зображення формату А3/А2 і, крім чорнила, не потребує використання додаткових витратних матеріалів.
Пігментне чорнило використовують під час роботи з натуральними тканинами – льоном, бавовною, пенькою. У цьому випадку немає необхідності попередньо наносити на текстиль спеціальне просочення. Після закріплення чорнило добре фіксується у волокнах тканини, не змінюючи її структури, і створює яскраві насичені малюнки, стійкі до стирання, прання, ультрафіолету.
Для синтетичних і сумішевих тканин використовують прямий сублімаційний друк. Принти виходять дуже чіткі, з добре промальованими дрібними деталями, з високою стійкістю до механічних пошкоджень.
До основних переваг принтера для тканини відносять:
- високу швидкість друку;
- чудову якість зображень;
- автоматичну систему контролю;
- можливість роботи в ручному режимі;
- відсутність небезпечних відходів виробництва;
- доступність і відносно невисоку вартість друку.
З яким обладнанням для друку на тканині ми працюємо
Серед обладнання для прямого друку найбільшою популярністю користуються текстильні принтери Mimaki, які набули широкої популярності завдяки безперервному покращенню та впровадженню інноваційних технологій.
Автоматизовані системи підмотки та подачі рулонів, валики для фіксації та рівномірного натягу тканини на робочому столі, можливість повністю керувати процесом друку завдяки спеціалізованому ПЗ, спеціальний жолоб для збирання надлишків чорнила, ергономічний дизайн і виняткова зносостійкість конструкцій забезпечують популярність текстильного принтера Mimaki серед власників бізнесів будь-яких розмірів. Також існують моделі, конструкція яких передбачає роботу з делікатними матеріалами, такими як тюль і трикотаж.
Сфери застосування текстильних принтерів
Текстильний принтер прямого друку дає змогу швидко й ефективно виконувати замовлення будь-яких тиражів, що дає змогу в короткі строки реагувати на коливання ринку і слідувати клієнтським запитам.
Принтери для тканини ефективно використовують для створення:
- декорацій;
- POS-матеріалів;
- побутового текстилю (скатертини, постільна білизна, штори, рушники);
- тканинних іграшок;
- меблевої оббивки;
- зовнішніх і внутрішніх рекламних матеріалів;
- інтер’єрних елементів побутового, комерційного та рекламного призначення;
- одягу та аксесуарів (включно з ексклюзивними колекціями в невеликих тиражах і тестовими зразками);
- упаковки.
Досить пізнавальна стаття про текстильні принтери. Рекомендую до читання.
Наскільки я зрозумів цей пристрій дозволяє виготовляти скатертини з візерунками, жіночі хустки, можливо діяла для диванів і ліжок. Цікаво які потужності виробництва? Скільки за робочий день вдається обробити тканини.