Оцінка ринкової вартості обладнання та машин: ключ до правильного прийняття рішень!

Оцінка вартості машин і обладнання в Києві

Володієте підприємством і бажаєте продати або придбати обладнання? Можливо, цікавить купівля машини? Процедура, що дає змогу визначити поточну вартість засобів виробництва називається оцінкою ринкової вартості. Професійна оцінка машин https://pareto.com.ua/ua/ocinka-obladnannya/ і устаткування проводиться на базі факторів попиту і пропозиції на ринку. 

Мета процедури – отримання об’єктивної оцінки вартості, яка використовується під час ухвалення рішень щодо лізингу, продажу або купівлі, страхування машин/обладнання. Контекст, у якому застосовується оцінка ринкової вартості, може бути різним: від індивідуальних угод до великих інвестиційних рішень.

Цілі та завдання оцінювання

Оцінку ринкової вартості машин, обладнання проводить ліцензований оцінювач або експерт із досвідом у цій галузі. Точність і надійність залежить від кваліфікації, досвіду експерта. Цікаво, що оцінка ринкової вартості може бути виконана і самостійно. У цьому разі рекомендується розуміти методики оцінювання і мати базові знання.

Виокремимо цілі оцінки ринкової вартості машин і обладнання. Йдеться про визначення вартості активів для фінансової звітності. Оцінка допоможе при бухгалтерському обліку, при узгодженні кредитних ліній, для залучення інвестицій. Також застосовується під час судових процедур, у страховій сфері, під час розподілу майнових прав тощо.

Методологія оцінювання

Існують різні методи для проведення оцінки ринкової вартості обладнання та машин. Вони можуть бути застосовані залежно від завдань оцінки та специфіки активів. Базові методи – такі.

 1. Порівняльний підхід: заснований на аналізі цін схожих машин і устаткування. Оцінювач порівнює за аналогією з проданими або доступними на ринку, враховуючи такі фактори: стан; бренд; вік тощо.
 2. Прибутковий прихід: базується на залежності вартості обладнання або машини від потенційної прибутковості. Проводиться аналіз доходів, які можна отримати від використання обладнання або машини.
 3. Витратний підхід: вартість визначається на базі витрат, які були зроблені на виробництво або придбання об’єкта. Враховується також ціна відновлення, заміни активів. Метод застосовується для специфічних або нових активів.
 4. Економічний метод: застосовується з урахуванням економічного середовища, в якому функціонує обладнання або машина. Детально аналізуються фактори пропозиції на ринку, попиту, конкурентна ситуація, можливість використання активів в інших регіонах або галузях.

Плюси професійного оцінювання

Для проведення оцінки ринкової вартості машин і обладнання http://kvartal-club.com.ua/novini-kompanii/osnovnye-metody-ocenki-mashin-i-oborudovanija.html потрібно звернутися до професіоналів, отримуючи переваги.

 1. Наявність спеціалізованих знань і досвіду в цій галузі в оцінювачів, що забезпечує точний результат.
 2. Доступ до баз даних, інформації, важливої для оцінки активів.
 3. Незалежність і об’єктивність, що працюють на підвищення довіри сторін.

Якщо ви бажаєте виважено ухвалювати рішення про купівлю чи продаж, слід отримати консультацію та допомогу експерта, визначаючи вартість активів на базі різних чинників.

Наступний запис
Подорож автобусом з Одеси до Кишинева: що потрібно знати
Попередній запис
Де отримати права на мотоцикл в Україні?
Подібні статті
5 /5
На основі оцінки 1

Відгук від 1 користувача

  • 9 місяців тому

  Коли в керівника підприємства з’являється реальна оцінка вартості обладнання та машин, тоді легше приймати рішення відносно подальшого розвитку бізнесу, або можливо зміни напрямку діяльності в більш вигіднішій та актуальнішій сфері.

Додати відгук
 • Рейтинг