Як вибрати кондиціонер для приватного будинку

Як вибрати кондиціонер для приватного будинку

Вибір кондиціонера – справа непроста, особливо якщо ти хочеш створити ідеальний мікроклімат у своєму крихітному всесвіті – приватному будинку. Це важливе рішення, адже від нього залежить, чи будеш ти насолоджуватися прохолодою в спекотні літні дні, чи знемагатимеш від спеки, немов шматочок м’яса на розпеченому грилі.

Перш за все, потрібно чітко розуміти, навіщо тобі кондиціонер

Для багатьох він – просто модна примха, але насправді це дуже корисний пристрій. Кондиціонер не тільки охолодить твій дім у пекло, а й очистить повітря від пилу, позбавить від зайвої вологості та створить затишну атмосферу, в якій можна розслабитися після важкого трудового дня.

Визначаємо потужність або дивимося на квадратні метри

Вибір потужності кондиціонера – це все одно що знайти потрібний розмір у магазині одягу. Занадто великий – і він марнотратно жертиме електрику, маленький – не зможе як слід охолодити приміщення. Ідеальний варіант – той, що пасуватиме твоїй оселі, наче сукня, що добре сидить.

Як визначити потрібну потужність? Зазвичай вважають, що на кожні 10 кв.м площі потрібно 1 кВт потужності. Але є ще низка важливих чинників:

  • Висота стель (що вища, то більша потужність).
  • Кількість людей, які будуть у кімнаті (кожна людина – додаткове джерело тепла).
  • Сонячний бік (південний бік прогрівається сильніше).
  • Наявність великих вікон (через них надходить багато тепла).

Тож краще довірити розрахунок потужності професіоналам, вони точно не помиляться. А ось віддати перевагу потужному гіганту або компактному малюкові – вирішувати тобі.

Типи кондиціонерів: розбираємося в різновидах

Кондиціонери – вони як різні сорти морозива. Ти можеш вибрати класичний пломбір, а можеш здивувати гостей екзотичним смаком. Розглянемо основні види:

Моноблок (віконний, мобільний). Це чудовий бюджетний варіант. Моноблок компактний і його легко пересувати з кімнати в кімнату в міру необхідності. Але є у нього і низка недоліків: він галасливий, громіздкий і вимагає отвору в стіні для виведення повітропроводу.

Спліт-система. Справжній хіт серед домовласників! Спліт-система складається з двох блоків: внутрішнього (стильна декоративна панелька на стіні) і зовнішнього (агрегат зовні). Вона має елегантний вигляд, працює тихо й ефективно охолоджує приміщення. Єдиний мінус – висока ціна.

Мультиспліт-система. Чудовий вибір, якщо тобі потрібно охолодити відразу кілька приміщень. Мультиспліт складається з одного зовнішнього блоку, до якого підключаються кілька внутрішніх. Це дає змогу створити єдину систему клімат-контролю в будинку і керувати всім з одного пульта. Ціна, звісно, крутіша за звичайний спліт.

Канальна система. Це складна і потужна штука для великих котеджів і особняків. Вона ховається в підвісних стелях або стінах, а повітроводи розводяться по всьому будинку. Ставити і обслуговувати її повинні тільки професіонали, але зате виходить класний клімат-контроль по всій площі.

Обираємо інверторний чи звичайний кондиціонер

Тут головне не заплутатися в цих вчених термінах! Інверторні кондиціонери – це просто більш наворочені моделі порівняно зі звичайними. У них є низка переваг:

  • Плавне регулювання потужності залежно від температури (не працюють на повну котушку постійно).
  • Тихіші й економічніші.
  • Можуть не тільки охолоджувати, а й обігрівати приміщення взимку.

Звичайно, за це доводиться більше платити. Але економія на електриці та додаткові функції швидко окупають різницю в ціні. Хоча для невеликих приміщень звичайний кондиціонер теж непогано справляється.

Марки кондиціонерів – на що звертати увагу

Обираючи виробника, орієнтуйся насамперед на відомі бренди:

Mitsubishi, Daikin, Panasonic, Samsung, LG, Toshiba… Ці хлопці роблять добротну техніку, на яку можна покластися. Їхні кондиціонери прослужать довгі роки, не доставляючи проблем.

Китайські бренди на кшталт Aux, Midea або Haier, звісно, простіші за якістю і бюджетніші. Але для невеликої квартирки або будинку вони цілком згодяться, було б бажання заощадити.

Ще варто звернути увагу на низку важливих характеристик:

  • Енергоефективність (що вищий клас, то економічніший).
  • Рівень шуму (для спальні бажано вибрати тихіший).
  • Довговічність (на якісні кондиціонери дають гарантію 3-5 років).
  • Наявність додаткових функцій (іонізація, самоочищення та інше).

Як бачиш, вибір кондиціонера – відповідальна справа. Не покладайся на авось, краще виклич грамотного майстра, який все грамотно розрахує і підбере оптимальну модель для твого будинку.

Монтуємо кондиціонер: хитрощі та лайфхаки

Чудово, кондиціонер обрано! Тепер постає питання, де його розмістити і як провести монтаж. Це не з легких, краще довірити роботу професіоналам. Але є кілька хитрощів, щоб заощадити:

Зовнішній блок. Його встановлюють зовні будинку на солідній бетонній основі. Простеж, щоб під ним не росли кущі і поблизу не було гілок дерев – їм потрібен хороший доступ повітря.

Внутрішній блок. Його розміщують на протилежній від дверей стіні. Бажано вище людського зросту, щоб холод рівномірно поширювався кімнатою.

Провода і труби. Бажано заховати їх у спеціальні короби або нішу в стіні. Проклади одразу кабель для управління і дренажну трубку для зливу конденсату.

Ура, кондиціонер встановлено! Залишається тільки познайомитися з функціями, задати потрібні налаштування і насолоджуватися прохолодою.

Експлуатуємо грамотно

Доглядати за кондиціонером – раз плюнути. Але є низка нюансів, про які краще знати заздалегідь:

  • В спеку намагайся не відчиняти вікна та двері навстіж, інакше холодне повітря просто втече.
  • Регулярно міняй фільтри раз на кілька місяців (краще раз на рік доручити чистку пристрою майстрам).
  • Якщо будинок порожній більше доби, вимикай кондиціонер, щоб не жер даремно енергію.
  • Якщо у тебе кімнатна рослина, не став її під прямий потік холодного повітря.
  • Стеж за дренажною системою, по ній виводиться конденсат із блоку.

Дбайливе ставлення – і твоя кліматична крихта прослужить довгі роки, не підведе в найбільш невідповідний момент.

А що ще на закінчення можу сказати… Кондиціонер – це дійсно must have для приватного домовласника. З ним твої спекотні дні перетворяться на прохолодний рай, в якому так здорово відпочивати після роботи. Сподіваюся, ти отримав відповідь на питання, як вибрати кондиціонер для приватного будинку. Вибирай на совість, шукай надійних майстрів для установки і насолоджуйся свіжістю!

Наступний запис
Іонізація повітря в кондиціонері: що це таке?
Попередній запис
Верхній душ – запорука комфортного прийняття водних процедур
Схожі записи
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.