Стабілізатор напруги у квартирі

стабілізатор напруги у квартирі

З бурхливим розвитком технологій у наш час, використання електроприладів у квартирах стає більш інтенсивним. Проте, разом зі зростанням нашої залежності від енергопостачання, ми стикаємося з проблемою нестабільності напруги у мережі. Розв’язання цієї проблеми може бути досить простим і ефективним — використання сучасного стабілізатора. Давайте поговоримо про особливості установки обладнання в квартирі і варіанти використання. 

Монтаж стабілізатора в квартирі

Перепади напруги в електричній мережі можуть бути настільки значущими, що негативно впливають на роботу побутової техніки. Навіть при нормальних показниках не можна гарантувати відсутність непередбачуваних стрибків, які можуть виникнути у будь-який момент. В цьому випадку варто придбати стабілізатор напруги

Монтаж обладнання в квартирі доцільний, якщо:

  • до електричної мережі підключена дорога техніка, яка чутлива до коливань напруги. До неї відносять холодильник, опалювальний котел, цифрове обладнання;
  • постійно спостерігаються коливання напруги в електричної мережі. В такому разі для нормальної роботи побутової техніки необхідно мати пристрій, який забезпечить її якісне електроживлення та збереження терміну служби.

Залежно від формфактора стабілізатори можуть встановлюватися на стіну або іншу вертикальну поверхню. Вибір методу розташування залежить від особливостей приміщення — площі, характеру та кількості споживачів. Зазвичай найчастіше вибирають настінні моделі, які кріпляться на вертикальну поверхню поруч з електрощитовою у коридорі або коморі.

Стабілізатор напруги
Стабілізатор напруги.

Основні варіанти використання обладнання

Стабілізатори можуть використовуватися для цільового захисту окремих пристроїв чи централізованого захисту всієї електричної мережі квартири.

Цільовий захист

Цей метод передбачає захист окремих побутових приладів. Для цього використовуються менш потужні моделі стабілізаторів, які можна під’єднати до звичайних розеток. Перед встановленням необхідно переконатися, що розетка відповідає вимогам, вказаним в технічному паспорті.

Централізований захист

У цьому випадку використовується потужна модель, яка захищає всю електричну мережу квартири. Підключення такого пристрою вимагає певних навичок у електромонтажі, тому варто звернутися до фахівця у випадку відсутності необхідного досвіду.

Для централізованого підключення обладнання до мережі квартири через розподільний щиток знадобляться такі матеріали та пристрої:

  • мідні кабелі. Їх кількість повинна відповідати числу роз’ємів (окремих клем) у колодці стабілізатора. Допускається використовувати один кабель з двома або трьома струмопровідними жилами замість декількох окремих кабелів;
  • наконечники. Вони використовуються для з’єднання мідних кабелів з клемами стабілізатора та розподільного щитка. Наконечники забезпечують надійний контакт і захищають дроти від роз’єднання або пошкодження;
  • додаткові захисні пристрої. Це можуть бути розрядники або інші пристрої, що гарантують додатковий захист від перенапруги та інших ризиків.
Наступний запис
Позбавляємося пилу: неочевидні загрози вашому комп’ютеру
Попередній запис
Переваги напівавтоматичних тонометрів у порівнянні з моделями на зап’ясті: Експертний огляд
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг