Бронювання квартири в новобудові: особливості послуги, її вартість і терміни

Бронювання квартири в новобудові

Уявіть, що ви вирішили купити квартиру в новому будинку. Ви ретельно обираєте відповідний варіант, який влаштує всю вашу сім’ю, продумуєте планування, уявляєте краєвид з вікна свого нового житла. Нарешті, квартира мрії обрана, ви залагоджуєте останні формальності з продажем старого житла або оформленням іпотеки. Але раптово обрану квартиру забирають з-під носа більш розторопні покупці. Щоб не допустити такого образливого розвитку подій, існує послуга бронювання квартири в новобудові.

Умови бронювання: що потрібно знати

Більшість квартир, що продаються на первинному ринку, купуються після попереднього бронювання. Ця послуга вигідна обом сторонам: забудовник отримує підтвердження серйозності намірів клієнта, а покупець може без зайвої метушні зайнятися продажем старої квартири або оформленням іпотеки. Ще одним приємним бонусом є той факт, що вартість заброньованої квартири фіксується, і ви можете не побоюватися раптового стрибка цін.

Для укладення договору необхідно відвідати офіс забудовника або агентства з продажу нерухомості, щоб обговорити умови угоди і підписати документи.

В договорі бронювання обов’язково мають бути зазначені такі пункти:

  • повна адреса квартири;
  • площа квартири;
  • термін дії броні;
  • вартість бронювання;
  • умови повернення грошей;
  • вартість об’єкта нерухомості;
  • відповідальність сторін за невиконання умов договору.

Вартість послуги та терміни

Вартість послуги бронювання квартири в новобудові безпосередньо залежить від терміну, на який ви хочете заморозити обрану житлоплощу. Причому за деяких розкладів бронювання взагалі може виявитися безкоштовним.

1. Безкоштовна бронь квартири

Якщо вам потрібно всього 3-5 днів, щоб залагодити останні формальності з документами, найімовірніше, квартиру для вас притримають безкоштовно і без укладення договору. Потрібно лише зателефонувати в офіс забудовника і заявити про свої наміри.

2. Платне бронювання

При довгостроковому бронюванні обов’язково укладається договір, який передбачає оплату певної суми. Це може бути фіксований внесок або відсоток від вартості обраної квартири. У різних регіонах сума може відрізнятися в кілька разів, але орієнтуватися можна на 2-3% від вартості або 15 – 35 тисяч гривень. Зрозуміло, ці гроші підуть у залік вартості нерухомості, яку купують.

Добре подумайте над тим, на який термін вам необхідна бронь. За коротких термінів ви ризикуєте не встигнути отримати від банку кредитні кошти, а довгострокове бронювання обійдеться значно дорожче. У середньому, договір укладається на 2-3 місяці, цього часу зазвичай вистачає для отримання іпотечних коштів.

Форс-мажор

Що робити, якщо термін договору добігає кінця, а у вас на руках ще немає коштів для оплати вартості квартири, або ви не встигли зібрати необхідні документи? Якщо договір передбачає можливість продовження, можна скористатися цією умовою. В іншому разі бронювання буде скасовано..

Скасування бронювання

Як бути в разі, якщо банк відмовив в іпотеці, або ви знайшли більш підходящу квартиру? Умови скасування броні завжди чітко прописані в договорі, вони можуть передбачати як повернення внесених грошових коштів, так і їхню втрату. Однак юристи з нерухомості стверджують, що відмова в поверненні грошей суперечить закону, і такий пункт договору можна легко оскаржити в суді.

Дійсно, судова практика з цього питання позитивна, найчастіше забудовника змушують повернути внесок. Але в судових розглядах мало приємного, тому краще заздалегідь приділити увагу цьому питанню. Якщо квартира купується в іпотеку, то корисно мати в договорі умову про повернення коштів у разі відмови банку в іпотечній позиці.

Заключение

Як бачите, нічого складного в цій процедурі немає, тому бронь квартири в Києві та Україні стає дедалі популярнішою послугою.

Наступний запис
Прозорість і стиль: чому варто обрати скляні вхідні двері
Попередній запис
Як вибрати будівельну компанію для ремонтів і будівництва
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг