Що таке іпотека

що таке іпотека

Давайте розберемося, що таке іпотека, які бувають види і хто може її оформити в банку.

Важливо знати! Іпотека – це застава нерухомості. Тобто іпотечний кредит означає, що ви берете у банку гроші під відсоток (кредит), а гарантією того, що ви повернете ці гроші, стає застава вашого нерухомого майна: будинку, квартири, земельної ділянки.

Найважливіше питання, яке варто поставити собі перед тим, як узяти іпотеку – а чи вистачить коштів? Хоча у кожного банку є власна формула для визначення платоспроможності клієнта, варто розрахувати приблизно, який відсоток від щомісячного доходу ви зможете виплачувати банку. Він насамперед звертає увагу на те, який відсоток від щомісячного доходу людина точно здатна виплачувати без ризику появи заборгованості. Скажімо, якщо в заявці вказано здатність клієнта виплачувати 70% від доходу, то при доході 15 тисяч гривень, іпотеку, скоріше за все, схвалять, а при доході 7 тисяч гривень – ні.

Наступний аспект, на який потрібно звернути увагу – термін іпотеки. Чим більший термін виплат, тим менше доведеться платити щомісяця, але тим більшу суму ви заплатите в сумі. З іншого боку, якщо взяти іпотеку на менший термін, щомісячні плати зростуть, але є шанс непогано заощадити на відсотках. Не існує універсального й однозначного способу визначити, який термін кращий, і саме тому потрібно обміркувати це питання заздалегідь.

Оскільки при іпотеці ви так чи інакше працюєте з досить великими сумами, дуже важливо заздалегідь виявити всі ризики. По-перше, потрібно оцінити, наскільки комфортні щомісячні виплати певної суми зараз і наскільки комфортними вони будуть через кілька місяців – наскільки надійний ваш бюджет? По-друге, частими “підводними каменями” стає те, що банк раптово піднімає ставку після початку виплат, і те, що під час іпотеки в іншій валюті гривня суттєво падає. Тож варто ретельно перевіряти договори з банком, а, враховуючи сучасний курс гривні, в Україні іпотеку краще брати в українській валюті.

Читайте за посиланням багато цікавих статей про іпотеку.

Ще один аспект, який потрібно враховувати перед тим, як узяти іпотеку – наявність різних державних програм. Вони можуть допомогти заощадити на виплатах насамперед під час купівлі новобудови. При цьому іноді самі забудовники теж знижують ставку за свої кошти. Відповідно, можна розраховувати на іпотеку за ставкою приблизно від 6 до 12 відсотків.

Підбиваючи підсумки, найголовніше під час вирішення, чи необхідна вам іпотека за тією чи іншою програмою, – це ваші потреби і можливості. Виберіть максимально відповідну вам програму. Необхідно суворо дотримуватися всіх термінів виплат. За необхідності найміть фахівця для вирішення питань з договорами, забудовником і банком і будьте готові до будь-якого повороту подій.

Отже, ми коротко ознайомилися з поняттям: що таке іпотека простими словами.

Наступний запис
Що таке елітна нерухомість
Попередній запис
Що таке оренда нерухомості
Подібні статті
5 /5
На основі оцінок 2

Відгуки від 2 користувачів

    • 3 місяці тому

    Позика грошей у банку – це кредит. А іпотека – не кредит і не позика. На початку статті ж написано: іпотека – це застава нерухомості. Васю, що заважало статтю почитати?

    • 11 місяців тому

    Мабудь дуже просто. Іпотека – це кредит. Позичання грошей в банку.

Додати відгук
  • Рейтинг