Яка різниця між рієлтором, нотаріусом та адвокатом з нерухомості

какая разница нотариус, юрист, риэлтор

Розглянемо основні завдання вищевказаних осіб у реалізації угод купівлі-продажу нерухомості. Детально розбираємо функціональні обов’язки і насправді зрозуміємо яка різниця між нотаріусом, юристом та агентом з нерухомості.

1. Ріелтор

Наразі діяльність ріелторів в Україні законодавчо не врегульована. На сайті https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/733/99 є інформація щодо Закону України “Про ріелторську діяльність”, який так і не набув чинності. У переважній більшості ріелтори працюють на підставі договорів надання інформаційних послуг і представляють інтереси, в першу чергу, продавця. Також можуть запропонувати Вам об’єкт, з переліку який у них є на продаж, або запропонують знайти об’єкт який Вам підходить. Головним завданням у даному випадку є продаж нерухомості, а юридична чистота угоди купівлі-продажу не є профільним об’єктом дослідження для рієлторів або агентств нерухомості.

2. Нотаріус

Діє відповідно до Закону України “Про нотаріат”. Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України “Про нотаріат” передбачено, що нотаріус – це уповноважена державою фізична особа, яка провадить нотаріальну діяльність у державній нотаріальній конторі, державному нотаріальному архіві або незалежну професійну нотаріальну діяльність, зокрема засвідчує права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняє інші нотаріальні дії, передбачені законом, з метою надання їм юридичної достовірності.

2.1 Під час посвідчення правочинів нотаріус визначає обсяг цивільної дієздатності фізичних осіб, які беруть у них участь.

2.2 Нотаріус зобов’язаний встановити справжні наміри кожної зі сторін до вчинення правочину, який він посвідчує, а також відсутність у сторін заперечень щодо кожної з умов правочину.

2.3 Під час посвідчення правочинів нотаріусом перевіряється справжність підписів учасників правочинів та інших осіб, які звернулися за вчиненням нотаріальної дії.

2.4 Під час посвідчення правочинів про відчуження житлового будинку, квартири, дачі, садового будинку, гаража, земельної ділянки, іншого нерухомого майна, перевіряється відсутність будь-якої заборони відчуження або арешту майна.

3. Юрист / адвокат з питань нерухомості

Діє відповідно до Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”. Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 1 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” передбачено, що адвокат – фізична особа, яка провадить адвокатську діяльність на підставах і в порядку, що передбачені цим Законом.

3.1 Юрист / адвокат з нерухомості до моменту ухвалення Вами рішення про купівлю-продаж:

3.1.1 Насамперед перевіряє документи на об’єкт нерухомості;

3.1.2 Перевіряє власників об’єкта (згідно з реєстрами: нерухомого майна, судових рішень, реєстру боржників, автоматизованої системи виконавчого провадження, Державного земельного кадастру), зокрема, на предмет наявності або відсутності судових рішень, що можуть вплинути на Ваші права та обов’язки при купівлі об’єкта;

3.1.3 Перевіряє відсутність прихованих арештів (які можуть бути приховані так званими “чорними” реєстраторами, або нотаріусами), перевірка наявності яких, відповідно до закону, не входить в обов’язки нотаріуса;

3.1.4 Наявність або відсутність не передбачених технічною документацією перепланувань об’єкта, розділів, об’єднань;

3.1.5 Дає висновок про наявні ризики купівлі того чи іншого об’єкта та рекомендації щодо методів їх мінімізації або ліквідації;

3.2 В разі прийняття Вами рішення про купівлю-продаж:

3.2.1 Дає рекомендації щодо подальших необхідних дій;

3.2.2 Консультує з питань оподаткування, розрахунків між сторонами, необхідності отримання певних документів та вчинення дій з боку продавця та покупця для реалізації угоди;

3.2.3 Веде комунікацію з нотаріусами та ріелторами;

3.2.4 Попередньо перевіряє договір купівлі-продажу та за необхідності вносить пропозиції змін до нього. Інформує про можливі наслідки наявності “компромісних” пунктів договору, які в подальшому можуть призвести до негативних для Вас наслідків;

3.2.5 Під час здійснення угоди купівлі-продажу слідкує за дотриманням законності та юридичної чистоти угоди.

Отже, відповідаючи на питання, яка різниця між юристом (адвокатом) та ріелтором, нотаріусом, у нашій статті можна констатувати, що точок дотику в діяльності ріелторів, нотаріусів та адвокатів з нерухомості більше ніж розбіжностей. Тому, у разі залучення досвідчених і кваліфікованих фахівців Ви гарантуєте собі успішний, ефективний і законний супровід угоди купівлі-продажу з моменту пошуку об’єкта нерухомості і до реєстрації права власності за Вами.

Наступний запис
Юридичний супровід тендерів
Попередній запис
Що таке елітна нерухомість
Подібні статті
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.