Як дізнатися рік будівництва будинку?

узнать год постройки дома

Під час різних угод з нерухомості часто виникає ситуація, коли необхідно надати інформацію про дату будівництва конкретного об’єкта нерухомості. Наприклад, такі дані запитують комерційні банки України під час оформлення іпотечного кредиту. Ми розглянемо способи, як дізнатися рік побудови будинку, які допоможуть значно заощадити гроші і ваш час.

Залежно від ваших можливостей ви зможете зробити наведені нижче дії спроможно і безкоштовно, або звернутися до професійному юристу з нерухомості за певну грошову винагороду.

Зміст:

Як дізнатися рік побудови багатоквартирного будинку в Україні?

Будинки бувають побудовані з різних матеріалів, різних видів і конфігурацій. Комусь подобається купувати квартиру в новобудові, а хтось віддає гроші за вже перевірене житло в експлуатованому багато років будинку. Молоді більше подобаються квартири в багатоповерхових багатоквартирних будинках у центрі міста, а зрілі сімейні пари віддають перевагу затишному приватному будинку за містом. У деяких випадках виникає необхідність уточнити рік побудови будинку. Розглянемо нижче ці ситуації та варіанти отримання цих відомостей. Наші способи отримання інформації підійдуть для будь-якого будинку.

В яких випадках необхідна ця інформація?

Ситуації бувають різні, іноді дізнатися рік побудови будинку в Україні вкрай необхідно. Типові випадки, коли це потрібно:

 • під час оформлення кредиту або іпотеки;
 • для оцінки ринкової вартості об’єкта нерухомості;
 • для отримання субсидій деякими категоріями громадян;
 • в процесі оформлення права власності на об’єкт нерухомості;
 • під час купівлі нерухомості для визначення ступеня зносу інженерних комунікацій і несучих стін;
 • для подання колективного звернення або скарги громадян до муніципальної освіти з вимогою ремонту або для визнання аварійної ситуації в будинку.

Способи онлайн

Сучасні можливості та розвинене покриття мережі Інтернет уможливлює перевірку в режимі онлайн за кілька кліків миші, не виходячи з дому. Розглянемо детальніше, як можна вирішити питання за допомогою інтернету. Це завжди швидко і зручно.

Ви завжди можете знайти об’єкт і подивитися рік побудови будинку на наступних ресурсах:

1. wikimapia.org — Wikimapia велика карта світового масштабу, яка містить майже всі об’єкти нерухомості. У системі пошуку ви можете виявити будинок, який шукаєте. Зверніть увагу, що база сервісу обмежена, і деякі будівлі до неї не увійшли.

2. my-realty.kiev.ua — Портал Київської нерухомості і не тільки. Спочатку сайт показував побудовані будівлі міста Києві. Тепер адміністратори додали інформацію по інших регіонах України.

3. https://domik.ua/poleznoe/photoalbum-kiev.html — найповніший фотокаталог будинків у Києві. Автори проєкту зробили якісні фотографії та описи багатоквартирних, приватних житлових будинків, офісних і торгових приміщень. Зручно робити вибірку за фільтрами і параметрами.

4. kap.minjust.gov.ua — багатофункціональний кабінет електронних реєстрів. Наразі сервіс є найбільш універсальним у плані аудиту нерухомості в Україні. У ньому присутні всілякі реєстри державного рівня.

5. https://api.tiles.mapbox.com/v4/dollhead.uvzcjxur/page.html?access_token=pk.eyJ1IjoiZG9sbGhlYWQiLCJhIjoibUozY3dEVSJ9.isKRiOS-cCgy6I0Es3lmzw#15/50.4094/30.5171 – ресурс підходить тільки для тих, кого цікавить рік побудови будинків у місті Києві, це онлайн-карта міста, де зображені будинки різних кольорів залежно від року побудови. Сервіс дає змогу досить приблизно оцінити рік побудови, але в деяких випадках цього буває достатньо.

6. Отримати виписку з кадастру на приватний будинок, де прописано рік побудови, можна з липня 2015 року через сайт Публічної кадастрової карти. Для цього вибираєте за номером свою ділянку і дотримуєтеся простих інструкцій на екрані. Послуга надається на комерційній основі.

Способи офлайн

Рік побудови того чи іншого багатоповерхового багатоквартирного будинку прописується зазвичай у технічному паспорті. Отримати ці документи можна у відповідному державному органі, що займається інвентаризацією та обслуговуванням усіх об’єктів нерухомості. Звісно, цей спосіб потребує підготовки, часу і сил, але він дасть змогу отримати найточнішу офіційну інформацію.

Щоб отримати технічний паспорт у Бюро технічної інвентаризації (БТІ), потрібно зробити таке:

 • підготувати пакет документів, який включає паспорти всіх власників квартири, ІПН, правовстановлюючі документи на об’єкт нерухомості та за запитом деякі інші довідки;
 • написати заяву встановленого зразка;
 • здійснити сплату державного мита;
 • відвідати територіальний орган за місцем знаходження нерухомості та подати до нього підготовлений пакет документів, включно із заявою та підтвердженням оплати;
 • отримати повідомлення про перевірку автентичності поданих документів і розписку про прийняття документів;
 • у встановлений термін за пред’явленням паспорта отримати в державному органі офіційну копію необхідних документів, де прописані дані про рік зведення будинку.

Зверніть увагу, що залежно від регіону список необхідних документів і порядок видачі інформації може трохи відрізнятися. Уточнити це можна безпосередньо у вашому територіальному органі.

Також можна звернутися до юриста, він протягом кількох годин зможе дати вам точну відповідь. Цей спосіб більш витратний, але якщо ви не хочете витрачати свій час і нерви і маєте кошти, то цілком можете ним скористатися.

Як дізнатися рік побудови приватного будинку?

Рік побудови того чи іншого приватного будинку можна дізнатися з технічного або кадастрового паспорта. Отримання технічного паспорта було детально розглянуто вище. Розглянемо тепер отримання кадастрового паспорта. Видачею інформації займається територіальне управління Держземагентства (Укргеокадастру) за місцезнаходженням земельної ділянки.

Щоб отримати кадастровий паспорт, потрібно:

 • зібрати пакет документів, який містить техплан, правовстановлювальні документи на об’єкт нерухомості, паспорт, ідентифікаційний код власника, заяву встановленого зразка і квитанцію про сплату державного мита;
 • подати підготовлені документи до державного органу;
 • після миттєвої перевірки отримати кадастровий паспорт.

Останнім часом почастішали випадки, коли документ видавали не відразу, а протягом доби. Це пов’язано з почастішанням випадків шахрайства та ретельнішими перевірками автентичності зданих документів.

Загалом процедура отримання інформації про рік побудови багатоповерхового багатоквартирного будинку не відрізняється від порядку дій при уточненні даних про приватний будинок. Звичайно, влада того чи іншого регіону має право також змінити деякі правила або доповнити їх. Майте на увазі, що якщо вам потрібне офіційне підтвердження, то краще скористатися офлайн способом. Якщо завдання простіше, тоді вільно користуйтеся описаними вище інтернет-сервісами.

Пишіть коментарі. Ставте запитання!

Наступний запис
Публічна кадастрова карта України
Попередній запис
Як дізнатися чи перебуває квартира під арештом?
Подібні статті
Додати відгук
 • Рейтинг