Публічна кадастрова карта України

публичная кадастровая карта Украины

Кілька років тому в Україні з’явився доступ до кадастрової системи. У юридичних справах, які стосуються землі, цей крок – це значуще досягнення. Він дає змогу сформувати систему і забезпечити 100-відсоткову гарантію власності громадянина на окрему земельну ділянку.

Кожен українець має право дізнаватися інформацію про земельну ділянку за її кадастровим номером, або за адресою розташування. Інформація повністю відкрита. Завдяки інтернет-ресурсу під назвою “Публічна кадастрова карта України” ми отримуємо відомості щодо цільового призначення землі (будівництво, садівництво тощо), конкретних територіальних розмірів (площі), форми власності.

Кадастрова карта на території України https://map.land.gov.ua/kadastrova-karta являє собою офіційний електронний ресурс, який містить у собі відомості про об’єкти нерухомості держави. Ведення системи відкрите, інформація загальнодоступна для кожного громадянина України. Публічна кадастрова карта дає змогу скоротити час виконання тих чи інших операцій із земельними володіннями, витрати громадян і кількість корупційних заходів.

Також дивіться сервіс супутникова кадастрова карта України, на якій можете знайти необхідну інформацію відносно земель онлайн https://kadastr.live/#5/48.43/32.77

Здійснюємо пошук за кадастровим номером

поиск по кадастровой карте

Щоб позначити певну ділянку, потрібно використовувати кадастровий номер. По суті, це унікальний набір цифр у форматі ХХХХХХХХХХ:ХХ:ХХХ:ХХХХ, що дозволяє здійснювати технічний облік. У шифрі вказано номер приватної території, квартал, район і область, де вона розташована. Визначеній ділянці присвоюється один кадастровий номер. Він змінюється в дуже рідкісних випадках, коли садибу зносять, і на її місці будують іншу, якщо територія ділиться або об’єднується. Купівля або продаж – не привід для зміни шифру.

Згідно з чинним законодавством України, отримання кадастру є необхідним при веденні угод, які стосуються спадщини, купівлі-продажу, застави, поділу або об’єднання, при внесенні фінансів до статутного фонду приватного підприємства. Кадастровий номер присвоюється приватним спорудам, квартирам, окремій ділянці землі, гідроресурсам, а також природним багатствам.

Кадастровий номер видається під час приватизації земельної ділянки. Ця умова виконується, якщо у вас на руках є чинний договір оренди або акт на право власності. Інформація про кадастровий номер вноситься до бази Державного земельного кадастру.

Де подивитися кадастровий номер?

Знайти номер Ви можете в документі державного акта на земельну ділянку на зворотному боці. Зверніть увагу, що цей документ видається після 2004 року.

кадастровый номер

Якщо державний акт ви отримували до 2004 року, то шукати слід у спеціальній довідці про присвоєння кадастрового номера.

справка кадастра

Пошук за місцезнаходженням земельної ділянки

Для знаходження кадастрового номера за місцезнаходженням земельної ділянки потрібно скористатися публічною кадастровою картою України або Державним земельним кадастром. З лівого боку веб-сторінки є фільтр. Щоб отримати інформацію, заповніть рядки “область”, “регіон” і “місто” (селище міського типу або село) відповідними значеннями.

Якщо результатів пошуку немає, перевірте ще раз вписану у фільтр інформацію. Можливо, ви помилилися під час написання. Якщо дані сходяться, а результату немає – будьте впевнені, що в публічній кадастровій карті необхідної ділянки не існує.

фильтр кадастровой карты

Помилки та невідповідності на карті

Як і в будь-якій іншій системі, у кадастровій карті можуть з’являтися суттєві помилки та невідповідності з дійсністю. У таких випадках вам потрібно подати електронну або письмову заяву сервісній службі про помилку:

  • земельної ділянки немає на кадастровій карті України;
  • номер володінь не знайдено;
  • неправильно вказано місце розташування землі, якщо ви вбивали кадастровий номер;
  • конфігурацію ділянки вказано неправильно;
  • цільове призначення не збігається;
  • межі виділеної ділянки перетинаються з межами інших володінь.

Щоб запит був прийнятий і розглянутий найближчим часом, необхідно відразу ж після виявлення помилки надіслати заяву в електронному та письмовому вигляді. Важливо детально викласти суть проблеми, а також додати документи, які підтверджують правдивість ваших слів. Ми сподіваємося, що зазначена інформація про кадастрову карту, номер, особливості пошуку та помилки буде для вас корисною і вирішить вашу проблему!

Публічна кадастрова карта, як користуватись

Ще одна відео інструкція

Наступний запис
Як перевірити забудовника? Робимо купівлю квартири безпечною
Попередній запис
Як дізнатися рік будівництва будинку?
Подібні статті
    • 1 рік тому

    Насправді чудова річ для багатьох експертів. Кадастрову карту використовують при завершені угод з нерухомістю. До неї звертаються земельні юристи щоб отримати достовірну інформацію. Одним словом універсальний сервіс.

Додати відгук
  • Рейтинг