Технічний паспорт на квартиру: що за документ, як і де його отримати

технічний паспорт на будинок та квартиру

Під час купівлі квартири чи іншого об’єкта потрібно, щоб у власника був технічний паспорт на зазначену нерухомість. Це стосується варіанту, коли житлове приміщення купується на вторинному ринку, отримується в дар або переходить у спадок. Що стосується первинного ринку, то новий власник повинен самостійно оформити технічний паспорт.

Що собою представляє технічний паспорт на квартиру

Зазначений документ – це своєрідний паспорт на житлове приміщення, що перебуває у власності його власника. У ньому зазначаються адреса, розмір житлоплощі, хто є власником та інші дані, що мають безпосереднє відношення.

Без його наявності неможливо здійснити жодних дій, приміром, продати, подарувати або оформити у спадок. Тому перед здійсненням таких дій неодмінно потрібно перевірити його наявність, а також переконатися, що всі дані вказані правильно. Значущим також фактом є те, що без наявності технічного паспорта неможливо отримати кадастровий паспорт, який теж вважається важливим документом.

Яка інформація відображається в документі

У представленому документі фіксується інформація, що характеризує позначену житлоплощу, а саме:

  • адресні дані житлового приміщення;
  • документи, що свідчать про особу власника житла;
  • вартість об’єкта (ринкова, інвентаризаційна);
  • безпосередній план квартири, де засвідчуються розміри наявних у ній приміщень;
  • дані про наявність перепланування, якщо воно здійснювалося;
  • відомості про всі інженерні комунікації;
  • матеріал, з якого проводилося будівництво, оздоблення;
  • відображається інформація про проведений капітальний ремонт.

Зазначений документ у неодмінному порядку має бути завірений підписом і печаткою кадастрового інженера, що його складав.

Де отримати техпаспорт

Технічний паспорт на квартиру обов’язково повинен бути у власника нерухомості. Він другий за значимістю після свідоцтва про право власності зазначеного житла. Оформити представлений документ можна або в БТІ, або в ПІБ.

Спочатку потрібно пройти в зазначені організації і написати заяву, де в незмінному порядку слід вказати, для яких цілей оформляється технічний паспорт. Але тут є деякі нюанси:

  1. Якщо потрібен другий примірник або його видача потрібна через втрату раніше виданого документа, то виїзд кадастрового інженера за адресою не буде потрібен.
  2. У разі першого оформлення або ж якщо робили перепланування, то неодмінно потрібно, щоб усі змінені дані фахівець із БТІ зафіксував особисто.

Коли всі роботи будуть проведені, власнику квартири потрібно сплатити державне мито за виготовлення тех. паспорта. Термін видачі документа варіюється в межах 1-2 тижнів. Допускається термінове оформлення, але за таких обставин треба додатково оплатити таку послугу.

Процес видачі документа

Технічний паспорт належить до первинної документації і видається під час купівлі житла на первинному ринку. Винятком може бути те, що його потрібно переоформляти, якщо у квартирі/будинку проводилося перепланування. Сам процес оформлення складається із затверджених етапів, яких потрібно неодмінно дотримуватися. До них належать:

  • подання заяви в БТІ або ПІБ;
  • надання працівникам зазначених установ відповідної документації;
  • сплата обов’язкового держмита;
  • робиться огляд позначеного житла кадастровим інженером;
  • на основі огляду складається технічний паспорт;
  • протягом 1-2-х тижнів видається цей важливий документ.

На завершення треба зазначити, що технічний паспорт не має фіксованого терміну дії, але згідно з українським законодавством необхідно через кожні п’ять років здійснювати інвентаризацію житла. Винятком у даному випадку вважається те, що якщо проводили перепланування/реконструкцію: її потрібно оформити одразу, не чекаючи зазначеного часу.

Технічний паспорт на житловий будинок зразок (зразок технічного паспорта на житловий будинок садибного типу)

Технічний паспорт на будинок
Техпаспорт на нерухомість
Технічні характеристики будинку
Планування будинку техпаспорт
Паспорт план будинку
журнал розрахунків площі приміщень житлового будинку
Наступний запис
Як перевірити квартиру на юридичну чистоту
Попередній запис
Як перевірити забудовника? Робимо купівлю квартири безпечною
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг