Як дізнатися чи перебуває квартира під арештом?

как узнать находится ли квартира под арестом

Арешти на квартиру накладаються судовим рішенням через порушення законодавства України. Наприклад, заарештувати можуть за несплату комунальних платежів, кредитної заборгованості в банку, наявності кримінальної справи. У результаті власник житла підпадає під заборону і не має можливості здійснювати будь-які операції з власним житлом.

Водночас закон дозволяє людині жити у квартирі та використовувати її за призначенням у власних цілях.

Якщо квартира перебуває під арештом, не дозволяються такі дії:

  • обмін;
  • продажа;
  • застава;
  • здавання під оренду;
  • оформлення заповіту.
Досвідчені юристи компанії PROVERKA.COM.UA здійснюють надійну перевірку будь-якого об’єкта нерухомого майна в Україні. Звертайтеся за юридичною перевіркою квартири, будинку до справжніх знавців. Після перевірки ви отримаєте повний пакет звітів.

Чому ж юристи рекомендують дізнаватися чи перебуває квартира під арештом? Тому що власник такого житла може здійснити шахрайську угоду із залученням недобросовісного ріелтора і нотаріуса. Купуючи квартиру під арештом, у підсумку ви втрачаєте гроші, тому що така угода визнається недійсною.

Отже, вивчаємо історію квартири і виявляємо можливі арешти.

Крок №1. Заходимо на сайт Єдиних державних реєстрів судових рішень

Даний ресурс знаходиться за посиланням https://reyestr.court.gov.ua. Заходимо на сайт і в пошукове поле “Пошук за контекстом” вводимо адресу об’єкта нерухомості. Натискаємо кнопку “Пошук”. Реєстр видасть список документів знайдених об’єктів по всій Україні, що беруть участь у судових спорах, або перебувають під арештом.

sud-1

Крок №2. Фільтруємо за регіоном

Дуже часто система видає кілька десятків документів. Щоб знайти цільовий об’єкт, доведеться довго переглядати список. Для полегшення роботи слід застосовувати різні фільтри сортування. Давайте відсортуємо за фільтром “Регіон суду”.

sud-2

Крок №3. Обираємо форму судового розгляду

Фільтр “Форма судочинства” пропонує обрати та попрацювати в таких напрямах права як:

  • адміністративному;
  • господарському;
  • кримінальному;
  • цивільному;
  • у справах щодо адміністративних порушень.

sud-3

Крок №4. Уточнюємо категорію справи

Як і в попередніх варіантах фільтрації робимо вибірку за судовою категорією.

sud-4

Крок №5. Статуси сторін

Налаштування зроблено для пошуку судових проваджень між сторонами, які беруть участь у судовому процесі. Ми вказуємо їхні статуси. Зверніть увагу, що зручна форма пошуку передбачає можливість вибрати кілька видів статусів. Наприклад “фізична особа” і “юридична особа”.

sud-5

Не завжди вдається знайти арешт на досліджуваний об’єкт. Тому фахівці паралельно шукають інформацію в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Друзі, у цій статті ми розібралися, як правильно дізнаватися і перевіряти, чи перебуває квартира під судовими розглядами та арештами.

Бажаємо успіху у ваших справах!

Наступний запис
Як дізнатися рік будівництва будинку?
Попередній запис
Як дізнатися про власника квартири в Україні
Схожі записи
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.