Як перевірити квартиру на юридичну чистоту

перевірити квартиру на юридичну чистоту

Якщо ви маєте намір купити квартиру через юридичну агенцію нерухомості, то юристи та адвокати самі проведуть доскональну перевірку – як самого об’єкта, так і весь пакет необхідної документації. Але тут важливо і самим мати хоч якесь уявлення, що в себе включає юридична перевірка нерухомого майна. Отже, давайте розбирати все по порядку, як перевірити квартиру на юридичну чистоту.

Дієздатність продавця

Слід знати той факт, що людина, яка має намір вам продати квартиру, може бути визнана недієздатною. Найчастіше підставою для винесення цієї постанови може слугувати те, що власник – людина похилого віку, або громадянин, який стоїть на обліку в диспансері. У таких випадках угода купівлі-продажу житла може розглядатися судом як неправомірна. Достатньо лише отримати довідку з наркологічного або психоневрологічного диспансеру, що свідчить про дієздатність продавця нерухомості. Також це можуть бути права на водіння автомобілем, оскільки цей документ передбачає перевірку будь-якого водія на дієздатність. Цю довідку, як правило, видають особисто в руки громадянину, тому унеможливлюється отримання її за дорученням.

Перевіряємо грамотно всі папери

  • Насамперед слід перевірити документи на їхній термін давності (адже непоодинокими є випадки, коли в них уже закінчився термін придатності).
  • Дуже важливо, щоб усі печатки на паперах були хорошої якості, не мали розмитостей і їх було добре видно.
  • Перевірити нумерацію сторінок в документах, вона обов’язково має бути по порядку.
  • Необхідно також перевірити, чи немає виправлень або зайвих записів у документах, які не передбачені чинним законодавством.
Якщо ви слабко розбираєтеся в документації, то настійно рекомендуємо звертатися до юриста з нерухомості. Фахівець зробить детальну юридичну перевірку квартири на предмет усіх можливих ризиків.

Довіреність на продаж

Важливо перевірити термін її дії та повноваження нотаріуса, який був засвідчувачем документа. Слід розуміти, що довіритель має право відкликати цей документ у будь-який час, тому угода купівлі-продажу може бути під загрозою зриву. Щоб унеможливити подібну ситуацію – слід звернутися до реєстраційної служби та зробити запит про підтвердження нотаріуса, який видав довіреність.

Не менш важливою є наявність виписки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також виписка з будинкової книги. Остання дає можливість простежити всю історію квартири, дізнатися всіх колишніх власників житла. І якщо ви вже вибрали і вирішили купити квартиру, але дана довідка показує, що останнім часом з нею було проведено кілька угод, – вас має це насторожити.

Бажаємо вам завжди успішно купувати квартири та обов’язково робити попередню юридичну перевірку об’єкта нерухомості.

Наступний запис
Перевірка документів забудовника: як убезпечити себе під час купівлі житла
Попередній запис
Технічний паспорт на квартиру: що за документ, як і де його отримати
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг