Як перевірити забудовника? Робимо купівлю квартири безпечною

як перевірити забудовника

Придбання житлової площі в споруджуваному будинку обов’язково буде пов’язане з питанням, як перевірити забудовника. Від правильності дій майбутнього власника житла на підготовчому етапі до початку договірних відносин залежить імовірність втрати грошей і часу в майбутньому.

На що варто звернути увагу

Надійність забудовника визначають кілька моментів:

  • його репутація, чи сумлінно виконуються взяті зобов’язання;
  • обсяг реалізованих об’єктів на ринку, що відображає досвід забудовника;
  • фінансове становище, що залежить від обсягу коштів самого забудовника і позикових джерел фінансування.

Саме від цих факторів у підсумку залежить, чи отримає покупець свої квадратні метри вчасно. Звичайно, на діяльність забудовника впливає багато умов – тенденції розвитку бізнесу у сфері будівництва, внутрішньофірмові взаємодії та інші обставини.

Іноді найнадійніші забудовники можуть бути схильні до негативних ситуацій. Але, як правило, такі організації знаходять вихід і в результаті всі свої зобов’язання перед пайовиками виконують. Тому перевірка забудовника – все-таки дуже важливий етап під час купівлі житла в новобудові.

Як перевірити забудовника: кроки покупця

Забудовника можна перевірити самостійно або через посередницькі фірми. Останні за комісійну винагороду нададуть усю необхідну інформацію про суб’єкт, що цікавить.

У будь-якому разі етапи перевірки забудовника включають:

  1. Вивчення офіційного сайту компанії, на якому доступна інформація про час її створення, колектив, проєкти, відгуки, відмітки у ЗМІ, нагороди тощо. Зрозуміло, що інформацію про негативний відгук компанія, найімовірніше, на своєму сайті не розмістить. Тому на хвалебних відгуках про забудовника не варто акцентувати увагу.
  2. Виявлення даних про партнерів забудовника. Така інформація відображається в проєктній документації компанії. Якщо зазначено, що разом із коштами пайовиків у проєкт внесено вкладення великих інвесторів (банків, інших організацій), це свідчить про надійність суб’єкта, що перевіряється. Банки обов’язково проводять свої контрольні заходи, перш ніж інвестувати кошти. Наприклад, позитивно характеризує забудовника акредитація великого банку.
  3. Вивчення питання про швидкість будівництва. Таку інформацію можна отримати з сайту компанії. Деякі забудовники періодично розміщують фото та відеоматеріали про хід зведення об’єкта. Зазвичай протягом місяця піднімаються 2-3 поверхи цегляного будинку. Але все залежить від обсягу будівництва.
  4. Вимога у забудовника документації про діяльність: установчі документи, свідоцтва про реєстрацію, річні звіти, висновок аудитора. Усі документи мають бути подані в оригіналі або у вигляді завіреної нотаріусом копій.
  5. Вивчення на форумах незалежних оцінок від покупців квартир (відгуків). Але не варто дуже довіряти таким відомостям, оскільки є можливість отримання недостовірної інформації (на замовлення від самого забудовника або його конкурентів).

Як убезпечити угоду

Безпосередньо перед укладенням угоди на купівлю квартири в новобудові покупцеві доцільно поцікавитися інформацією щодо конкретного проєкту. У забудовника має бути необхідна для будівельних робіт дозвільна документація щодо об’єкта. Необхідно зібрати всі документи і надати юристу з нерухомості для ретельної перевірки.

Важливим моментом є вивчення відомостей про те, чи не банкрут забудовник. У реєстрі організацій-банкрутів такі відомості знаходяться у вільному доступі.

Наступний запис
Технічний паспорт на квартиру: що за документ, як і де його отримати
Попередній запис
Публічна кадастрова карта України
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг