Перевіряємо якість нової квартири та захищаємо права

проверяем качество новой квартиры

Придбання нової квартири супроводжується надіями на комфортне існування в якісному житлі. Щоб мрії стали реальністю, важливо вжити необхідних заходів відповідно до рекомендацій фахівців. Фахівці в галузі нерухомості рекомендують перевіряти нерухомість. Необхідно знати, що повноцінна перевірка квартири перед покупкою здійснюється за допомогою декількох фахівців. Ви маєте знати не тільки про задовільний технічний стан вашої майбутньої квартири, а й бути впевненими в юридичній правильності оформлення документів на права власності.

Як професійно оцінити якість квартири

Розглядаючи пропозиції на ринку нового житла, аналізують багато факторів. По-перше, важливо розглянути будинок зовні. Незважаючи на складність оцінки стану конструкцій і сучасних матеріалів, звертають увагу на суттєві ознаки. Наприклад, за дотримання технології в бетонних стінах не спостерігається тріщин. При цьому фахівці попереджають: відшарування поверхневих шарів бетону не становлять небезпеки, коли вони наявні на незначних ділянках. Водночас оголена арматура свідчить про низьку якість будівництва. У цьому разі може допомогти лише повноцінний капітальний ремонт.

Зверніть увагу, що професійною технічною перевіркою об’єкта нерухомості займаються в БТІ. Перед переїздом у нове житло обов’язково зробіть офіційну перевірку. І у випадку знаходження дефектів наполягайте на їх документуванні.

У монолітно-цегляному житловому будівництві – свої вимоги. На зовнішніх стінах не повинно бути тріщин завдовжки понад 18 см. Усунення цього недоліку – завдання виконавця робіт. Особливо красномовні вертикальні та косі тріщини, які перетинають понад чотири ряди. Щілини по всій висоті стін – причина для серйозного занепокоєння замовників, адже вселення в аварійну будівлю доволі ризиковане. Відповідно до чинних правил її зносять.

Що стосується внутрішнього стану будівлі, також має сенс прислухатися до думки експертів. Рівність стін нескладно оцінити візуально. Знадобиться рівень або спеціальне грузило, за допомогою якого визначають характеристики поверхонь.

Професіонал визначить комплектність квартири на основі договору. Якщо наявність вікон очевидна, випробувати технологічні люки а також інженерні комунікації здогадається не кожен. З’ясовують якість приладів опалення, правильність їхнього встановлення. Переконуються в надійності роботи стояків вентиляції. Важливий критерій оцінки якості підлогової керамічної плитки – відхилення елементів від заданих параметрів.

Однак можливі недоліки, які виявляються виключно експертним способом. Якість будівництва включає відповідне скління вікон і балконів, в яких не повинно бути:

  • тріщин;
  • зазорів;
  • труднощів з відкриттям.

Простір між рамою і стіною заповнюють монтажною піною. При правильному проведенні робіт у приміщення не потрапляє вогкість. Суворе дотримання технологічних прийомів забезпечує вільне відкривання і закривання конструкцій. Перевіряють запірні пристрої склопакетів. Під час руху стулок правильно встановлених вікон не з’являються перекоси.

Як захистити права новоселам

Пайовики не завжди задоволені якістю виконання робіт компанією-забудовником. Тому новосели змушені вжити заходів для захисту своїх прав. Щоб не помилитися, заздалегідь ознайомтеся зі своїми можливостями в рамках існуючих процедур. Зокрема, відповідально поставтеся до підписання акта приймання-передачі квартири. Не чекаючи призначеного дня, заздалегідь виявляйте недоробки. Краще проконсультуватися з фахівцем, щоб не пропустити важливі моменти.

Результати аналізу стану житла зафіксуйте письмово. У відповідальний момент пам’ять може підвести, у підсумку не всі недоліки будуть відображені в акті або оглядовому листі.

При цьому дефектну відомість заповнюють ретельно, адже не виключено розгляд питання в залі суду. Недоліки вказуються чітко і детально, щоб був предмет обговорення виявлених фактів. Неодмінно вимагайте другий примірник документа, на володіння яким мають право обидві сторони.

Однак права пайовиків не обмежуються підписанням акта. Усі будівельні об’єкти мають гарантійний термін. Конструкція будівлі не повинна підводити протягом п’яти років. Справність інженерного та технологічного обладнання гарантується протягом трьох років. Тому звернення до забудовника в разі виявлення недоліків цілком виправдане.

У цьому випадку нерідко звертаються до юриста. У судовому порядку фахівець доводить, що причина порушень полягає в недотриманні технології будівництва. Представники протилежної сторони нерідко наполягають на некоректній експлуатації приміщень, унаслідок якої відбуваються дефекти. Як показує практика, забудовники зазвичай не заперечують від усунення незначних недоліків за погодженням сторін.

Наступний запис
Переваги покупки квартири в новобудові
Схожі записи
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.