Що вибрати: MacBook Pro чи потужний ноутбук під Windows

MacBook Pro чи ноутбук

В світі персональних комп’ютерів лідерство ділять дві платформи, macOS і Windows. Збираючись придбати ноутбук, вам доведеться вирішувати цю дилему. Рішення буде непростим, оскільки обидві ОС мають свої набори переваг і недоліків. В будь-якому разі доведеться зробити порівняльну оцінку, щоб не помилитися з вибором. Для порівняння було взято останній Apple MacBook Pro і Acer Predator Helios 300 (ця модель досить близька до макбука і за якістю, і за продуктивністю).

MacBook Pro 2023

Apple давно вирішила перейти на виробництво процесорів, і вже кілька років оснащує свої ноутбуки власними чіпами, позбувшись монополії Intel. У версії MacBook Pro останнього покоління встановлюється процесор M2 Pro з 16 ядрами, побудованими за архітектурою Big Little: 12 ядер відповідають за швидкодію, 4 – за енергоефективність. Крім того, є 16 ядер, що становлять основу нейронного рушія, і ще 19 графічних ядер. Apple заздалегідь потурбувалася про сумісність ПЗ від сторонніх розробників із новим чипом, вбудувавши в процесор фірмовий компілятор, що транслює код для сімейства x86 на мову Arm. У чипі M2 Max кількість графічних ядер збільшено вдвічі, а обсяг пам’яті може становити 64/96 ГБ. В обох випадках оперативна пам’ять працює в єдиному блоці з графічною.

MacBook Pro чи потужний ноутбук під Windows що вибрати

Acer Predator Helios 300

Це справді досить потужний лептоп із цікавими функціями. Він набагато доступніший за макбук: у мінімальній конфігурації вам доведеться віддати близько 25000 грн (проти 55000 грн за найдешевший MacBook Pro). Це – вичерпна відповідь на запитання, скільки коштує ноутбук у Дніпрі від яблучного бренду і яка ціна його конкурента. А тепер про характеристики Predator Helios 300. Він оснащений процесором i7-12700h, на борту якого є 14 ядер. 6 із них відповідають за продуктивність, а решта піклуються про енергоефективність. За відображення графіки відповідає чип NVIDIA 3070 Ti, обсяг ОЗП становить 32 ГБ. В принципі це можна порівняти з продуктивністю макбука. Ви не побачите тут багатьох додаткових функцій, але це можна розглядати і як позитивний фактор, оскільки при цьому зменшується навантаження на процесор та інше залізо. Відеокарта тут дуже потужна, що дозволяє віднести модель до категорії ігрових ноутбуків.

Резюме

В тестах продуктивності MacBook Pro має кращий вигляд, але не у всіх і не кардинально. З іншого боку, можливостей апгрейда у нього менше, платформа Windows у цьому плані набагато гнучкіша. Якщо вам потрібен потужний, надійний, зручний лептоп з хорошим екраном і сучасним дизайном, варто віддати перевагу продукції яблучного бренду. Але в нинішніх умовах ціновий фактор може мати вирішальне значення, і в цьому разі вибір очевидний, а придбати Predator Helios 300 можна на сайті Алло https://allo.ua/ua/dnipro/ у Дніпрі. Як, утім, і MacBook Pro 2023.

Наступний запис
Затишок та економія: Як вибрати ідеальне опалення для дому та енергозберігаючий водонагрівач
Попередній запис
Jameson Irish Whiskey: як відрізнити оригінал від підробки
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг