Найкраще звернутися до наших юристів з нерухомості і отримати професійну допомогу. Але все ж у статті ми розглянемо важливі моменти, які допоможуть самостійно розібратися в деяких тонкощах цієї проблеми.
У яких випадках з’являється необхідність перереєстрації дитини:
- Зміна квартири або будинку.
- Розірвання шлюбу подружжям.
- Переселення в інше місто або країну.
Виписка дитини після зміни місця проживання
Трапляються ситуації, коли дитина є власником. Тоді необхідно дотримуватися певної послідовності дій:
– необхідно відвідати органи опіки та отримати дозвіл на виписку. Для цього завчасно варто підготувати довідку з паспортного столу про осіб, які проживають на житлоплощі;
– після отримання такої згоди оформляється договір купівлі-продажу на нерухомість;
– вдруге відвідуємо паспортний стіл, де заповнюємо заяву на виписку дитини. Якщо дитина не досягла віку 14 років, заяву пишуть батьки. В іншому випадку дитина пише заяву самостійно. Термін розгляду заяви – 3 робочі дні;
– останній етап – прописка дитини на нове місце проживання. У паспортному столі заповнюємо належну заяву і чекаємо на її розгляд 3 робочих дні.
Вище перерахований комплект документів є затребуваним завжди, його необхідно брати з собою під час відвідування будь-якого адміністративного органу. Радимо заздалегідь підготуватися перед тим, як звертатися до юриста і відповідних органів.
Набагато простіше йдуть справи, якщо дитина – не власник квартири:
1. Органи опіки відвідувати не варто, а в паспортний стіл надаємо заяву, свідоцтво про народження, техпаспорт квартири і паспорт одного з батьків.
2. Після виписки дитини з попередньої житлоплощі реєструємо її на новому місці.
Як виписати дитину при розірванні шлюбу
Якщо батьки розірвали шлюб, це можна зробити тільки через суд. При цьому навіть через суд врегулювати це питання не можливо, якщо квадратні метри – спільно нажите майно. Якщо у дитини немає іншого місця для проживання, суд наполягатиме, щоб власник квартири забезпечив їй належні умови для проживання до настання повноліття (18 років).
Важливі моменти, які можуть супроводжувати виписку дитини
1. Під час перереєстрації та відвідування органів опіки слід пам’ятати, що їх насамперед цікавлять житлові умови дитини. Комфорт і благополуччя дитини на новому місці – пріоритет для представників органів опіки. Нове місце проживання за своїми умовами не має поступатися колишньому.
2. Найчастіше місце проживання дитини змінюється через збільшення батьками житлоплощі та купівлю квартири з кращими умовами для життя. Тоді органи опіки налаштовані сприятливо і йдуть назустріч заявникам. Але трапляються і кардинально протилежні ситуації, коли розмін квартири відбувається через розлучення або незавидний фінансовий стан батьків. Тоді органи опіки можуть відмовити заявникам.
3. Зміна квартири для дитини пов’язана зі зміною садка або школи. А найчастіше, змінюючи квартиру, змінюється не тільки район міста, а й саме місто. Рада піклувальників у цьому випадку дуже ретельно розглядає ситуацію і цікавиться думкою дитини.
Детальну консультацію з приводу того, як виписати неповнолітню дитину в тій чи іншій ситуації в Україні, ви зможете отримати шляхом звернення до юридичної компанії.
Як виписати дитину при продажі квартири 2023
Теоретично, придбавши нову власність, майбутній власник житлового приміщення має можливість зняти з обліку («виписати») попереднього власника цього житла та його родинних членів без потреби у судовому вирішенні. Для цього необхідно подати відповідну заяву до органу, що надає адміністративні послуги.
2 коментарі. Залишити новий
З такими потребами рекомендую звернутись до юриста який має досвід як реалізувати цю справу швидко.
Стаття достойна уваги і являється експертною. Надає прктичні відповіді. А відео повністю відповідає на всі запитання по даній темі.