Як приватизувати квартиру на дитину? Усі тонкощі та нюанси процедури

як приватизувати квартиру на дитину

Особливості подання документів

Відповідно до букви закону, кожна дитина, яка зареєстрована у квартирі, неодмінно бере участь у приватизації. Варіант подачі матеріалів на оформлення власності залежить від віку неповнолітнього:

  1. якщо дитині менше 14 років, то процедуру приватизації від її імені здійснюють батьки або опікуни;
  2. якщо вік – 14-18, вона сама здійснює подачу документів, але необхідна присутність принаймні одного з її опікунів (батьків).

Також, якщо трапилося, що в житлоплощу залишився вписаний тільки неповнолітній (через втрату близьких, наприклад), приватизувати квартиру на дитину – це обов’язкова процедура. Займаються нею представники дитини за участю працівників органів опіки.

Особливість подання документів на приватизацію

Перелік матеріалів, які необхідні для отримання права власності на житлоплощу, однаковий незалежно від того, бере участь у ній дитина чи ні:

  1. заява на приватизацію;
  2. паспорти всіх претендентів на приватизацію; від особи до 14 років надається свідоцтво про народження;
  3. паспорти: технічний, кадастровий з БТІ;
  4. копія договору про соцнайм (або ордер на вселення);
  5. довідка про відсутність заборгованості перед ЖКГ;
  6. довідка від кожного члена процедури, що він не проходив процедуру приватизації раніше;
  7. лист про відмову в реалізації права приватизації, завірений нотаріально, від тих, хто прописаний у квартирі, але не претендує на частку власності в ній, якщо раптом такі будуть.

Під час оформлення права власності, навіть якщо раніше зареєстрованого у квартирі неповнолітнього вже було виписано з неї, він надалі може оскаржити таку приватизацію і через суд отримати частку приватизованого майна. Тому, щоб уникнути подібних складнощів надалі, під час подачі документів бажано завчасно потурбуватися про отримання офіційної згоди органів опіки на невключення в процедуру приватизації цієї дитини.

Щоб дізнатись хто є власником житла читайте статтю Як дізнатися про власника квартири

Дитина – одноосібний власник

Законодавством передбачена можливість приватизувати квартиру на дитину повністю без пайової участі інших членів сім’ї. Порядок збору документів той самий, а відмови від участі в приватизації оформляють і нотаріально завіряють усі зареєстровані члени сім’ї.

Така відмова не призведе до утиску прав, оскільки при оформленні добровільної відмови кожен член сім’ї має законне право жити у квартирі. Виписати його можливо тільки за особистим бажанням.

Надалі така квартира може бути продана лише в разі надання дитині права власності на більшу площу в іншій квартирі, через переїзд сім’ї, наприклад. Або квартира може бути продана для оплати лікування дитини в разі її важкої хвороби. Кожен такий випадок опіка розглядає окремо: визначається, наскільки ця угода відображає інтереси неповнолітнього власника. Реалізація квартири, оформленої на дитину, можлива тільки за їхньої письмової згоди.

Наступний запис
Відшкодування збитків: затоплення квартири та пожежі
Попередній запис
Як виписати дитину з квартири? Порядок і правила процедури
Схожі записи
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.