Відшкодування збитків: затоплення квартири та пожежі

відшкодування збитків затоплення квартири

Очевидно, що витік води зверху може статися в будь-якому місці квартири і всі речі, які там знаходяться псуються і можуть не відновлюватися. Законодавство України чітко передбачає порядок відшкодування збитку.

Насамперед потрібно знайти винуватця затоплення і виставити рахунок для відшкодування збитків. Рахунок виставляють експерти з оцінки майна. У разі спроби винуватців уникнути відповідальності слід звернутися до юристів і до суду.

Трапляються випадки, коли самостійно знайти причину затоплення квартири досить важко. Особливо це стосується багатоповерхових будинків. Виток води може текти з самих верхніх квартир. Іноді погодні умови стають причиною протікання дахів та загальної верхньої несучої стелі житлового будинку. У такому разі звертайтеся до комунальних служб, власників будинку або до представників організації, які технічно обслуговують житловий об’єкт. У результаті ви маєте отримати на руки Акт про причину затоплення квартири та понесені матеріальні збитки, які розписано детально по пунктах.

Рідше зустрічаються у квартирних спорах між мешканцями одного будинку питання стягнення збитків після пожежі. Звичайно, під час пожежної ситуації більшою мірою страждає сам винуватець. Можливо, у нього у квартирі вмонтована не якісна електропроводка, загорівся зламаний холодильник або обігрівач. Причин існує безліч. Але справа в тому, що пожежа одночасно завдає шкоди сусіднім квартирам. Вогонь моментально знищує матеріальне надбання.

Під час пожежі викликається пожежна служба і поліція. Саме вони складуть потрібні Акти, а юристи з нерухомості доведуть провину винної сторони, якщо в цьому буде необхідність.

Алгоритм дій для стягнення збитків

  1. Замовте послугу незалежної експертизи після затоплення квартири, або узаконеної самобуду.
  2. Напишіть претензію винуватцю і надішліть йому рекомендованим листом з фіксацією про особисте вручення в руки разом з видатковими квитанціями та переліком збитків.
  3. Якщо винуватець вперто відмовляється відшкодувати збитки в досудовому порядку, то пишіть позовну заяву до суду. Заяву допоможе правильно скласти юрист, або адвокат.

Відшкодування збитків у разі залиття квартири завжди здійснюється успішно за умови своєчасного звернення до відповідних інстанцій.

Наступний запис
Консультація юриста з житлових питань
Попередній запис
Як приватизувати квартиру на дитину? Усі тонкощі та нюанси процедури
Схожі записи
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.