Дарування нерухомості: що важливо знати

дарування нерухомості

Крок перший. Підготовка необхідних документів для оформлення договору дарування для нотаріуса

  1. Документи, що підтверджують право на володіння будинком (правовстановлюючі документи: договір купівлі-продажу, договір дарування, договір успадкування). Якщо є приватизована ділянка землі, також додаються документи на землю (державний акт на землю);
  2. технічний паспорт на нерухомість;
  3. документи експертної оцінки будинку (слід замовити в незалежного оцінювача);
  4. якщо є приватизована земельна ділянка, то беремо витяг з державного земельного кадастру на земельну ділянку;
  5. паспорт, ідентифікаційний код (суб’єкта дарувальника і суб’єкта обдаровуваного);
  6. необхідна також згода подружжя.

Крок другий. Затвердження нотаріусом дарування на нерухомість

Нотаріус єдина особа, яка має право складати і затверджувати договір дарування на нерухомість. Зверніть увагу, що дарування оформляється тільки через договір дарування (спеціальний нотаріальний документ, що підтверджує дарування нерухомості). Тобто спочатку дарувальник заповідає об’єкт нерухомості в дарчій і як наслідок обдаровуваний отримує автоматично всі законні права власника нерухомості.

Під час підготовки документації для дарчої слід уважно вивчити правовстановлюючі документи на нерухомість. Можливо, буде потрібно звернутися в БТІ для розробки нового технічного паспорта на нерухомість. Дізнайтеся у власника, чи робилися якісь добудови, яких немає в технічному паспорті будинку, чи робилося перепланування, чи будувалися нові об’єкти на приватизованій землі.

У середньому оформлення дарчої у нотаріуса коштує близько 3000 грн. Але слід врахувати той факт, що можливі додаткові витрати, якщо, наприклад, договір дарування оформляється особі, яка не має відношення до родинних зв’язків, витрати на послуги БТІ (технічний паспорт), витрати на незалежного оцінювача (експертна оцінка нерухомості).

Податки при даруванні нерухомості 2023 рік

Обдаровуваний отримує нерухомість з найменшими витратами – 0 % виплати податків (для родичів першого ступеня: діти-батьки, чоловік-дружина). Для інших осіб – 5%. Детальніше, як провести процедуру оформлення договору дарування на нерухомість, ви можете дізнатися в фахівця з нерухомості, перейшовши за посиланням.

Коли подарунок передається від нерезидента або ж подарували нерезиденту, застосовується ставка податку 18% ПДФО та 1,5% військового збору.

Вартість договору дарування нерухомості 2023 рік

Розцінки по даній послузі в Києві та Україні достатньо різноманітні в залежності від юридичної компанії. Середня ціна на ринку становать від 5 000 грн.

Звертайтеся до адвокатів і юристів, щоб оформлення дарчої на нерухомість пройшло успішно.

Наступний запис
Як подарувати квартиру неповнолітній дитині
Попередній запис
Як розділити майно подружжя?
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг