Найвищі будівлі в світі 2024 рік

Найбільші будівлі у світі

Висотні будинки – символ міського стилю та могутності – завжди захоплювали людство. Першим у світі хмарочосом зі сталевою каркасною конструкцією став будинок Home Insurance Building у Чикаго, збудований 1885 року з висотою 55 м (180 футів) і десятьма поверхами. Але саме в Нью-Йорку концепція хмарочоса стала омріяною на початку 20-го століття, коли Емпайр-Стейт-Білдінг заввишки 443 метри (1454 фути) став найвищою будівлею світу, титул якого він утримував майже півстоліття (з 1931 по 1972 рік). Технології, що постійно вдосконалюються, інженерні можливості та багато его спонукають до того, що ми продовжуємо будувати все вище й вище, розсуваючи власні кордони (сьогодні Емпайр-Стейт-Білдінг більше навіть не входить до топ-45). В цій статті ми відповімо на запитання, які найвищі будівлі світу. Ви дізнаєтеся які будівлі в 2024 році увійшли до рейтингу найвищих?

12. Уілліс-Тауер (Sears Tower)

Уілліс-Тауер фото

  • Висота: 443,2 метри
  • Поверхів: 110
  • Рік побудови: 1973
  • Місцерозташування: Чикаго (США)

Площа цієї будови еквівалентна 57 футбольним полям. Усередині хмарочоса налічується 104 високошвидкісних ліфти, що розділяють будівлю на три функціональні зони і полегшують навігацію для відвідувачів. Важливо зазначити, що головним архітектором проекту є Брюс Грем.

Споруда являє собою систему “пучкових труб” з дев’яти квадратів зі сторонами 75 футів (загалом 225 х 225 футів), покритих навісною стіною з темного тонованого скла. Вище п’ятдесятого поверху деякі квадрати в міру підйому вежі зменшуються, створюючи менші поверхи і характерний ступінчастий силует.

Перед вежею знаходиться окремий вхід для туристів – павільйон Skydeck Pavilion, побудований 1985 року компанією Skidmore Owings and Merrill. Незважаючи на те, що в 1997 р. вежа “Сірс” поступилася своїм званням вежам Петронас у Куала-Лумпурі, вона щорічно приваблює близько 1,5 млн. туристів.

11. Тайбей 101

Тайбей 101 фото

  • Висота: 508 метрів (1667 футів)
  • Поверхів: 101
  • Рік побудови: 2003
  • Місцезнаходження: Тайбей (Тайвань, Китайська Республіка)

Підносячись над містом, як гігантське бамбукове стебло, яке він мав нагадувати, Тайбей 101 неможливо пропустити мимо своєї уваги. Тайбей 101 заввишки 508 м (1667 футів) утримував титул “найвищої будівлі у світі” з 2004 року до завершення будівництва Бурдж Аль-Халіфа в Дубаї в 2010 році. До 2011 року він також носив титул найвищої зеленої будівлі у світі. Постмодерністський архітектурний стиль Taipei 101 відтворює азіатські традиції в сучасній структурі з використанням промислових матеріалів. Його конструкція містить низку особливостей, які дають змогу конструкції витримувати землетруси в Тихоокеанському регіоні та тропічні шторми регіону. У вежі розташовані офіси і ресторани, а також внутрішні і зовнішні обсерваторії. Будівля є найвідомішою пам’яткою Тайваню, а феєрверки Taipei 101 є регулярною частиною новорічних трансляцій.

Читайте про рейтинг кращих районів в Києві.

10. Citic Tower (CHINA ZUN)

Citic Tower фото

  • Висота: 527,7 метрів (1731 футів)
  • Поверхів: 109
  • Рік будівництва: 1997
  • Місцеположення: Гонконг

CITIC Tower – надвисокий хмарочос в діловому районі китайської столиці. Інтригуючий профіль будівлі – широкий у верхній частині та в основі й тонкий у середині – натхненний цзунь, стародавньою китайською ритуальною посудиною для пиття вина, яка також дає цій споруді своє прізвисько. Плавна вертикальна крива вежі надає будівлі сучасного та елегантного вигляду, що сприяє максимальному збільшенню площі підлоги у верхній частині та забезпечує стабільність конструкції в основі. Ймовірно, вежа залишиться найвищою будівлею в Пекіні в доступному для огляду майбутньому, оскільки 2018 року влада обмежила висоту нових проєктів у центральному діловому районі не більше 180 м (590 футів), намагаючись зменшити затори.

Вежа CITIC Tower займає привілейоване положення в північній частині центрального ділового району міста, виступаючи важливим елементом міської ландшафтної композиції. Її монументальний вигляд служить символічною фоновою декорацією для парку і стає помітним новим орієнтиром для гостей і туристів. Вежа також з’єднується з великою підземною транспортною мережею, об’єднуючи пішохідну систему підземних переходів, дорожню мережу на рівні B2 і чотири лінії метро на трьох станціях.

9. Tianjin CTF Finance Center

Фінансовий центр Tianjin фото

  • Висота: 530 метрів (1739 футів)
  • Поверхів: 96
  • Рік побудови: 2019
  • Місцерозташування: Тяньцзінь (Китай)

Фінансовий центр Tianjin CTF Finance Center – це вражаюча нова визначна пам’ятка в районі економіко-технологічного розвитку Тяньцзіня (TEDA), розташованому неподалік від прибережного мегаполісу Тяньцзінь. У хмарочосі розташовані офіси, 300 квартир з обслуговуванням і п’ятизірковий готель на 350 номерів. Основна конструкція має гіперболоїдну і м’яко вигнуту скляну поверхню, яка об’єднує вісім похилих мегаколон. Ці вигнуті колони підвищують реакцію конструкції на сейсмічні проблеми і є невід’ємною частиною як гравітаційної, так і бічної систем. Стратегічно розташовані багатоповерхові вентиляційні отвори в поєднанні з аеродинамічною формою вежі зменшують вихрові потоки, що, своєю чергою, значно мінімізує силу вітру (проблема, яка стосується багатьох найвищих будівель у світі).

8. Фінансовий Центр Гуанчжоу CFT

Guangzhou CTF Finance Center фото

  • Висота: 530 метрів (1739 футів)
  • Поверхів: 112
  • Рік побудови: 2016
  • Місцерозташування: Гуанчжоу (Китай)

Міжнародний фінансовий центр (Guangzhou CTF Finance Center) – це надвисока вежа, в якій розміщено готель, апартаменти з обслуговуванням, офісні приміщення та подіум торгового центру. Конструкція вежі є похідною від ефективного синтезу її багаторазового використання. Її форма виокремлюється в чотирьох основних точках переходу: офіс до житлового приміщення, житловий будинок до готелю, готель до корони та корона до неба. Замість того, щоб звужуватися для розміщення менших плит підлоги, необхідних для різних додатків, вежа відступає назад за чотирма кутовими парапетами. Ці чотири невдачі дозволяють створити пишні небесні тераси та ефектні мансардні вікна. Будівля також використовує низку енергоефективних інструментів для зменшення впливу на навколишнє середовище: використання високоефективних холодильних установок і рекуперація тепла від конденсаторів охолоджувальних установок із водяним охолодженням сприяють стійкості будівлі.

Будівля побудована відповідно до останніх інновацій у дизайні дуже високих хмарочосів. Як і решта найвищих будівель у світі, зведених за останні кілька років, замість простого сталевого балочного каркаса для скелета, він має товсте бетонне ядро. Поряд із товстим центральним стрижнем є 8 суперколон, по дві з кожного боку, які зміцнюють каркас. Це демонстрація техніки 21 століття. Перевага такої конструкції полягає в тому, що вона дозволяє отримати більше віконного простору з боків. Він також має бути більш міцним і стійким до землетрусів.

7. One World Trade Center

One World Trade Center фото

  • Висота: 541,3 метра (1776 футів)
  • Поверхів: 104
  • Рік побудови: 2014
  • Місцерозташування: Нью-Йорк (США)

One World Trade Center – також відомий як Freedom Tower – розташований в жвавому фінансовому районі міста в центрі Мангеттена. Хмарочос коштував 4 мільярди доларів США, і будівництво тривало вісім років від початку будівництва у 2006 році до переїзду перших орендарів у 2014 році. Його величезний розмір, географічні обмеження і вимоги безпеки роблять його одним із найскладніших проєктів і найвищих будівель у Західній півкулі, які будь-коли будували. На вежі розташований приголомшливий оглядовий майданчик і Меморіал та музей 11 вересня. Розташований на місці колишнього Всесвітнього торгового центру, Музей 11 вересня розкриває історію цього нещасного дня за допомогою понад 10 000 експонатів, а також інтерв’ю з 2 000 розповідей з перших рук, фотографій і свідчень сімей.

Понад 40 відсотків матеріалів, використаних у будівництві вежі, було виготовлено з постіндустріальної вторинної сировини, включно з гіпсокартоном, стельовою плиткою та склом. Конструкційна сталь була виготовлена з 95 відсотків перероблених матеріалів, а будівля має “зелений бетон”, виготовлений з відходів летючої золи, зібраної з вугільних заводів. Тридцять чотири відсотки будівельних матеріалів було видобуто, зібрано або відновлено, а також виготовлено в межах 500 миль від місця проєкту, що ще більше зменшує вуглецевий слід проєкту. Можна з упевненістю сказати, що Єдиний Всесвітній Торговий Центр – це найвища будівля в світі, що володіє видатною міцністю.

Вашій увазі пропонуємо переглянути статтю Популярні райони Одеси.

6. Lotte World Tower

Lotte World Tower фото

  • Висота: 555 метрів (1821 футів)
  • Поверхів: 123
  • Рік побудови: 2016
  • Місцерозташування: Сеул (Південна Корея)

Lotte World Tower є найвищою будівлею Кореї та архітектурною перлиною. Дизайн 123-поверхової вежі спирається на форми традиційної корейської кераміки та каліграфії. Хмарочос височіє в витонченому, звуженому профілі, який контрастує з гірським рельєфом міста. Усередині вежі розміщений широкий спектр додатків, включно з торговими приміщеннями, офісними поверхами, п’ятизірковим розкішним готелем та офісним готелем. Зазвичай у Кореї офісні готелі пропонують квартири-студії для співробітників, які працюють у будівлі, і пропонують типові для готелів послуги, такі як стандартні меблі, послуги стійки реєстрації та доступ до тренажерного залу. Інші особливості включають торговий центр Avenuel, найкращий в Кореї міський акваріум, вражаючий зал класичної музики і найбільший в Азії мультиплекс.

5. Пингуйте финансовый центр – Ping An Finance Centre

Пінг фінансовий центр фото

  • Висота: 599,1 метра (1965 футів)
  • Поверхів: 115
  • Рік побудови: 2015
  • Місцерозташування: Шеньчжень (Китай)

Пін Ан є фізичним і знаковим центром зростаючого центрального ділового району Шеньчженя. Чотири фасади кам’яно-скляної вежі обшиті кам’яними вертикалями в формі шевронів, які відходять від основи будівлі. Останній включає п’ять поверхів роздрібних магазинів, які виходять терасами від вежі, утворюючи великий простір, схожий на амфітеатр. Надвисока будівля також визначає центральний атріум, який служить громадським вестибюлем і пропускає денне світло, створюючи затишний простір для зустрічей, магазинів і обідів. Початковий план полягав в тому, щоб додати 60-метрову (197 футів) антену на вершину будівлі, щоб перевершити Шанхайську вежу (див. нижче) і стати найвищою будівлею в Китаї, хоча від цього плану відмовилися через можливість того, що вона може перешкоджати траєкторіям польоту.

Форма вежі нагадує сталевий трос, який немовби пронизує небо і землю одночасно. В верхній частині вежі фасади звужуються, утворюючи піраміду, що додає вежі призматичної естетики. Особливу увагу привертають вісім композитних суперколон, які виходять за межі зовнішньої обшивки. Такий дизайн не тільки візуально вражає, а й має практичні переваги. Обтічна форма вежі істотно покращує як структурну міцність, так і її опір вітровим навантаженням, знижуючи базові вітрові навантаження на 35%.

Фасад фінансового центру Ping An є однією з його ключових особливостей. На момент завершення будівництва це був найбільший фасад з нержавіючої сталі у світі, в процесі створення якого використано 1700 тонн нержавіючої сталі 316L. Цей матеріал був спеціально обраний для цього проєкту завдяки своїй стійкості до корозії, що дасть змогу зберегти зовнішній вигляд фінансового центру Ping An незмінним упродовж багатьох десятиліть, незважаючи на солону морську атмосферу в Шеньчжені.

4. Мекканська годинникова королівська вежа (Makkah Clock Royal Tower)

Makkah Clock Royal Tower photo

  • Висота: 601 метр (1972 фути)
  • Поверхів: 120
  • Рік побудови: 2012
  • Місце розташування: Мекка (Саудівська Аравія)

Abraj Al-Bait – це державний комплекс із семи готелів-хмарочосів, розташованих поруч із найбільшою мечеттю світу та найсвятішим місцем ісламу – Великою мечеттю Мекки. Центральна вежа, Королівська годинникова вежа Мекки, містить музей Годинникової вежі на чотирьох верхніх поверхах. У вежі також є дві великі молитовні кімнати (одна для чоловіків, одна для жінок) і готель, яким управляє Fairmont, щоб допомогти забезпечити житлом мільйони прочан, які щороку мандрують до Мекки для участі в хаджі. Забудовником і підрядником комплексу є Saudi Binladin Group, найбільша будівельна компанія Королівства. Це найдорожча будівля у світі, її вартість склала 15 мільярдів доларів.

Споруда була розроблена в рамках Проекту фонду короля Абдул-Азіза, метою якого було модернізувати місто, щоб запропонувати житло світового класу для дедалі більшої кількості відвідувачів і мешканців Священного міста Мекка.

Королівська годинникова вежа в Мецці займає площу 23 га на південь від мечеті Аль-Харам, а площа забудови комплексу становить 2,8 мільйона квадратних метрів (21,5 мільйона квадратних футів). Історичну фортецю Айяд часів Османської імперії було знесено, щоб розмістити вежу.

3. Шанхайська вежа (Shanghai Tower)

Shanghai Tower photo

  • Висота: 632 метри (2073 фути)
  • Поверхів: 126
  • Рік побудови: 2015
  • Місцерозташування: Шанхай (Китай)

Шанхайська вежа – це найвищий із перших у світі потрійних супервисоких хмарочосів у фінансовому центрі Шанхаю, два інших – вежа Цзінь Мао і Шанхайський всесвітній фінансовий центр. Вежа височіє високо над вражаючим горизонтом Шанхаю, її вигнутий фасад і спіральна форма символізують динамічний розвиток сучасного Китаю. Її багаторівнева конструкція, розроблена для високої енергоефективності, передбачає дев’ять вертикальних зон, розділених між офісом, роздрібною торгівлею та дозвіллям. Шанхайська вежа – одна з найдосконаліших висотних будівель у світі. Прозора оболонка огортає всю будівлю, створюючи буфер між внутрішнім і зовнішнім простором, який зігріває прохолодне зовнішнє повітря взимку і розсіює тепло з внутрішньої частини всередині влітку.

2. Варшавська радіомачта

Варшавська радіощогла фото

  • Висота: 646,38 метра (2,119 футів)
  • Рік побудови: 1974
  • Місцерозташування: село Константинув (Польща)

Варшавська радіощогла, також відома як ‘Громова вежа’, є однією з вражаючих архітектурних пам’яток Польщі. Вона воістину найвища будова у світі, починаючи з 1970-х років. Вежа має унікальний і незвичайний дизайн. Її форма нагадує величезну голку або ракету, що надає їй впізнаваності серед інших будівель. На висоті близько 115 метрів (377 футів) є видовий майданчик, звідки відкривається чудовий панорамний вид на Варшаву та її околиці. Крім своєї ролі як радіо- і телевізійна передавальна станція, вежа також служить як засіб зв’язку і навігації для літальних апаратів. Наразі Варшавська радіощогла відкрита для туристів, і вона пропонує екскурсії та можливість піднятися на видовий майданчик, щоб насолодитися приголомшливими краєвидами на місто. Вона стала значущою іконою м. Варшави і символом його сучасності та технологічного розвитку.

1. Бурдж Халифа

Бурдж Халіфа фото

  • Висота: 828 метрів (2716 футів)
  • Поверхів: 163
  • Рік побудови: 2010
  • Місцерозташування: Дубай (ОАЕ)

Відкритий 2012 року Бурдж-Халіфа має загальну висоту (без урахування антени) 828 м (2717 футів). Спочатку будівля називалася Burj Dubai, але була перейменована на честь правителя Абу-Дабі після того, як він позичив гроші дубайським забудовникам, які зіткнулися з фінансовими проблемами під час будівництва вежі. Дизайн вежі натхненний геометрією місцевої квітки пустелі та системами візерунків, втіленими в ісламській архітектурі. Коли вежа піднімається з Y-подібної тристоронньої основи, невдачі відбуваються за спіральною схемою вгору, зменшуючи масу будівлі, коли вона піднімається до неба. Центральний елемент великої багатофункціональної забудови, Бурдж Халіфа, містить офіси, торгові площі, житлові блоки та готель Armani.

Висновок

Ось ми і дізналися корисну інформацію про найвищі будівлі у світі. Як бачимо, ці гігантські споруди уособлюють людський дух прагнення до нових вершин і буквально здіймаються в небеса, вражаючи своєю висотою і величністю. Кожна з них – унікальний витвір архітектури і технології, і вони продовжують надихати нас своєю величчю і важливістю у світовій культурі та інфраструктурі.

Наступний запис
Найвищі будівлі в Києві: рейтинг Топ-10 будинків і фото
Попередній запис
Інвестиційний потенціал Борщагівки: Чому варто вкладати в житлові комплекси?
Схожі записи
1 коментар. Залишити новий
  • Борис
    18 Листопада, 2023

    Це справді шедеври, які захоплюють дух. В мене з’явилась мрія побувати біля цих споруд в реальності. Навіть дивлячись на фото внутрішньо відчувається своя індивідуальна атмосфера кожного такого об’єкту.

    Відповіcти
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.