У чому різниця між авансом і завдатком на квартиру?

в чому різниця між авансом і завдатком на квартиру

Для підтвердження серйозності своїх намірів продавці та покупці нерухомості часто користуються такими інструментами, як аванс і завдаток. Багато хто плутає ці поняття, що призводить до непорозуміння між сторонами угоди. Давайте розберемося, у чому полягає різниця між авансом і завдатком.

Завдаток і аванс: сутність понять

Аванс – певна грошова сума, яку надає продавцю покупець в рахунок майбутньої покупки або як часткову оплату послуг. Наприклад, покупець платить 50 тисяч гривень за квартиру, яку планує купити. Коли продавець відмовляється від угоди, він повертає аванс покупцеві.

Задаток використовується не тільки для часткової оплати покупки (послуги), а й як забезпечення зобов’язань, узятих на себе сторонами. Якщо продавець не хоче продавати квартиру, то він повертає другій стороні суму завдатку і ще певний відсоток (штраф за невиконання зобов’язань).

В угодах, пов’язаних з нерухомістю, сторони домовляються про аванс або завдаток безпосередньо. Найчастіше такий підхід має негативні наслідки. Наприклад, покупцеві не вигідно давати аванс продавцю. Недобросовісний продавець може користуватися грошима деякий час, а потім відмовитися від угоди і повернути аванс. При цьому покупець витратить час, а власник нерухомості просто “прокрутить” гроші й отримає бажаний прибуток. Щоб запобігти такому перебігу подій рекомендуємо замовляти супровід угоди щодо купівлі квартири в досвідченого юриста.

Оформлення завдатку

Якщо покупець точно планує придбати нерухомість, йому вигідніше оформити завдаток. У разі відмови продавця від угоди він не тільки поверне собі гроші, а й отримає певний відсоток із суми завдатку. Як правило, штраф за недотримання зобов’язань становить близько 50% від суми завдатку. Наприклад, продавець отримав завдаток у розмірі 50 тисяч гривень, а повинен буде повернути 100 тисяч. Якщо покупець відмовиться від зобов’язань, то продавець залишить собі всю суму завдатку.

Передача завдатку повинна оформлятися письмово. На папері прописуються умови договору: сума, параметри об’єкта угоди, вартість, термін продажу, розмір штрафу. Обов’язково вказується, чи входить сума завдатку в загальну вартість угоди.

Звична для багатьох розписка не є прямим доказом передачі завдатку. Вона може бути використана як доповнення до договору, але не як основний документ при оформленні завдатку. При цьому писати розписку повинен сам продавець. Не можна, щоб це робив хтось інший.

Після укладення основного договору договір про завдаток вважається виконаним.

Отже, ми дізналися з вами, у чому полягає різниця між завдатком і авансом, розглянули, в яких випадках краще обрати один із варіантів.

Наступний запис
Як жити в гаражі, не маючи коштів винайняти нормальне житло
Попередній запис
Покупка вхідних дверей для свого будинку
Подібні статті
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.