Юридична перевірка квартири

Придбання нерухомості можна розцінювати, як довгострокову інвестицію. Під це визначення підпадає і купівля приватного житла. А коли інвестор спокійний? Правильно, якщо він знає, що його гроші витрачені не даремно.

Співробітники нашої компанії можуть оперативно перевірити квартиру на юридичну чистоту в новобудові та на ринку вторинної нерухомості. При цьому співвідношення вартості та терміну виконання поставленого завдання клієнтів приємно здивують.

Що таке перевірка юридичної чистоти квартири?

Юридична перевірка квартири цікавить насамперед покупця. Убезпечити капіталовкладення - основне завдання нашого фахівця, який представляє інтереси клієнта. У рамках процедури здійснюється комплекс заходів, які спрямовані на:

 • виявлення потенційних ризиків;
 • вивчення продавця;
 • аналіз історії житла;
 • виявлення кола осіб, які можуть претендувати на майно, що продається.

Процес перевірки умовно поділяють на два етапи:

 1. дослідження житла;
 2. аналіз продавця.
Обирайте юриста для консультації

Дослідження житла

Що потрібно знати, купуючи квартиру?

Для отримання повної "картини" фахівцями нашої компанії:

 • вивчається схема продажу житла, яка запропонована продавцем (не секрет, що на ринку нерухомості зустрічаються незаконні технології реалізації житлоплощі);
 • перевіряється наскільки вартість житла відповідає дійсності (оцінюють загальний стан будинку, його місцезнаходження, інфраструктуру району, наявність перепланувань у житлі);
 • аналізується історія квартири на предмет законності її отримання колишніми власниками;
 • здійснюється аудит держреєстрів (судового, нотаріального, нерухомого майна) на предмет наявності обтяжень квадратних метрів, що цікавлять;
 • юридична перевірка автентичності документів власника квартири, що підтверджують його право власності.

Крім того, фахівці взаємодіють з рієлторами, яких найняв власник житла, з метою узгодження істотних умов договору (ціна, умови передання квартири, обов'язки сторін), порядку проведення угоди.

Аналіз продавця

Перевірка документів під час купівлі квартири особи, яка виступає продавцем, - обов'язковий захід. Дієздатність власника нерухомості перевірить нотаріус під час підписання купчої.

Професійна перевірка квартири юристом з нерухомості зачіпає і законного представника власника житла. Які потрібні документи, щоб підтвердити повноваження останнього? Представнику достатньо пред'явити:

 • нотаріально засвідчену довіреність власника нерухомості;
 • паспорт.

Саме ці папери вимагатиме в нього нотаріус під час посвідчення угоди.

Покупцеві необхідно звернути увагу і на осіб, які зареєстровані у квартирі. Якщо серед них, наприклад, є неповнолітні діти-сироти, то їх зняти з реєстрації без дозволу органів опіки, піклування навряд чи вийде.

"Сюрприз" чекатиме на покупця і в разі, коли існують невирішені юридичні (майнові) спори. Їх ініціаторами можуть виступати треті особи, які також претендують на нерухомість, що продається.

Коли ж продає житло забудовник, то юридична перевірка виявить, чи є у нього:

 • ліцензія, інша дозвільна документація на будівництво будівлі;
 • папери, що свідчать про введення об'єкта в експлуатацію.

Замовляйте юридичну перевірку квартири у наших досвідчених юристів та адвокатів в м. Київ!