Кожна людина, яка збирається побудувати заміський котедж, стикається з дилемою вибору земельної ділянки під довгоочікуване будівництво власного будинку. Це питання стає головним, і, щоб зробити вибір, варто взяти до уваги чинники, які відіграють пріоритетну роль.
Витрати на купівлю земельної ділянки становлять 20% від запланованого кошторису на будівництво заміського особняка. Однак варто пам’ятати, що чим ближче ділянка до міста, тим буде більшою вартість. Також сильно впливає на ціну земельної ділянки престиж району.
Рекомендується, щоб ділянка для будівництва заміського будинку знаходилася поруч із автобусними зупинками і залізничними вокзалами, особливо, якщо у людей немає особистого автомобіля. Логічно, що втрачати півгодини, щоб дістатися до зупинки пішки і ще стільки ж, щоб назад, стає не надто привабливою перспективою, оскільки до часу варто підходити раціонально. Однак це не стосується тих випадків, коли люди навмисно купують ділянку подалі від цивілізації, щоб побути наодинці та відпочити.
Також зверніть увагу на такі моменти: наявність поруч телефонної лінії, доставки пошти й організованого вивезення сміття, відстань до найближчих магазинів, лікарень та інших життєво важливих установ, ступінь віддаленості земельної ділянки від інших житлових будинків і будівель.
Бажано, щоб ділянка для майбутнього будівництва розташовувалася поруч з електромережею, каналізацією, газопроводом. Якщо чогось немає, то, звісно, варто розв’язати цю проблему самостійно, але, як відомо, це “задоволення” обійдеться в “копієчку”.
Пріоритетним фактором під час вибору земельної ділянки стає геологічна структура землі, адже іноді прийнятна на вигляд ділянка землі може насправді виявитися непридатною для будівництва котеджу. Отже, якщо людина вже підібрала собі земельну ділянку, то варто скористатися послугами спеціалістів, які зроблять аналіз ґрунту та визначать придатність території для будівництва, рівень ґрунтових вод, можливий ризик затоплення ділянки та інше. З’ясуйте, чи потрібно підганяти проєкт заміського будинку під відповідні умови та можливості придбаної земельної ділянки. Адже в разі якщо людина вибрала для будівництва ділянку з великою кількістю нерівностей, то будівництво особняка виллється дорожче, ніж якби людина купувала звичайну рівну ділянку.
Під час вибору земельної ділянки в жодному разі не можна забувати про можливе будівництво на ній майбутніх додаткових споруд, як-от: лазня або гараж, сарай для худоби або ж майстерня та інше, тому краще обирати ділянку побільше.