Як купити заміський будинок?

як купити заміський будинок

Купівля нерухомості – захоплюючий процес, який вимагає ретельної підготовки. Якщо ви вперше купуєте будинок за містом, необхідно прислухатися до порад досвідчених юристів і ріелторів. Досвідчені агенти, що займаються продажем нерухомості, рекомендують займатися купівлею поетапно, ретельно плануючи кожен наступний крок. Дуже важливо перед купівлею перевірити нерухомість на юридичну чистоту, щоб у майбутньому не виникали проблеми з правом власності на нерухоме майно.

Переваги купівлі заміського будинку очевидні. Ви завжди можете знайти прийнятну ціну. Екологія навколишнього середовища набагато чистіша. Великий простір в оселі. Відчуття атмосфери свободи і затишку.

Вашій увазі надається чіткий алгоритм дій, який складається з декількох пунктів:

  • визначення бюджету;
  • вивчення якості будинку;
  • залучення фахівців;
  • аналіз технічного стану будинку;
  • аналітика інфраструктури регіону.

Складання бюджету

Купівля квартири або заміського будинку часто є єдиною дійсно великою угодою протягом усього життя людини. Бюджет на придбання нерухомості доведеться встановити з урахуванням ринкових цін. Вартість житла залежатиме від цілої низки факторів, які слід уважно вивчити.

Кошторис на купівлю заміського будинку складають з урахуванням:

1. Рівня платоспроможності покупця. Якщо грошей на придбання недостатньо, можна отримати цільовий кредит або іпотеку. У цьому випадку співробітник фінансової організації розраховує рівень кредитоспроможності клієнта. Доходи зобов’язані покривати не тільки витрати на купівлю житла, а й комунальні платежі під час його експлуатації. Будь-які непогашені борги або регулярні витрати враховуються під час розрахунку платоспроможності.

2. Співвідношення ціни та якості. Придбаний будинок має повною мірою відповідати своїй вартості. Якщо продавець завищує ціну, слід поторгуватися. Ріелтори рекомендують підвищувати розцінки на 5-10%. Умисне заниження вартості свідчить про наявність можливих негараздів, пов’язаних з оформленням нерухомості або її експлуатацією.

3. Додаткових платежів. На етапі оформлення угоди, що регулює процес продажу нерухомості, необхідно залучити юриста або нотаріуса. Оплачується також робота адвоката, ріелтора, оцінювача і фінансового менеджера, який може зайнятися складанням бюджету. Численні додаткові платежі включають також виплату податків і зборів, оплату за проведення обстеження земельної ділянки, витрати з переїзду, страхові виплати та придбання меблів.

Перед тим як почати пошук за каталогом нерухомості, рекомендується обговорити існуючі вимоги з юристом, ріелтором або фінансовим консультантом. Фахівці допоможуть визначити ту суму, яку покупець може витратити на придбання нерухомості. Кредитори, які залучаються до процесу придбання заміського будинку, додатково розрахують термін, протягом якого клієнт зможе погасити заборгованість.

У великих населених пунктах для потенційних покупців нерухомості представлені десятки варіантів іпотечного кредитування. Для отримання додаткової інформації щодо іпотеки та різних банківських продуктів, доступних для покупців нерухомості, слід звернутися до місцевого рієлтора.

Визначення вимог до нерухомості

Хоча більшість параметрів нерухомості будуть продиктовані бюджетом, покупець має повне право скласти список вимог. Для початку слід визначити тип нерухомості для придбання. За містом можна купити земельну ділянку, об’єкт незакінченого будівництва, новий будинок під ключ і обжите житло, яке продає власник на вторинному ринку. Квартири в таких будинках продаються рідко, але мова може йти про отримання права власності на частину будинку.

В процесі купівлі заміської нерухомості слід звернути увагу на:

  1. Технічний стан об’єкта. Якщо житло планується реставрувати або ремонтувати, його вартість зростає. Новий будинок під ключ підійде для людей, які хочуть відразу ж переїхати жити за місто. У деяких випадках нерухомість продається під оздоблення, але з уже готовим договором підряду.
  2. Архітектурний стиль будинку і дизайн інтер’єрів. Просторе великогабаритне житло асоціюється із заміською нерухомістю, але планування та оздоблення приміщень може не влаштувати покупців. У цьому разі слід шукати варіанти з незакінченим будівництвом або земельні ділянки під забудову.
  3. Інженерні комунікації та співпраця з комунальними службами. Нерухомість, яка зводиться в селищах і далеко від цивілізації, втрачає доступ до централізованих систем газопроводу, каналізації та водопостачання. З підключенням до електромережі особливих проблем не виникає, тому переважна більшість заміських будинків опалюються від електрики. Замість стандартних каналізаційних систем тут використовуються септики, а воду доводиться брати з колодязів або замовляти через служби доставки. Для вивезення сміття залучаються спеціалізовані компанії.
  4. Інфраструктуру регіону, зокрема наявність торговельних, навчальних і медичних установ поблизу. Сюди можна віднести також параметри транспортної розв’язки (наявність великих автотрас, внутрішніх доріг і залізничних вузлів).
  5. Стан земельної ділянки, на якій розташований будинок або планується здійснити будівельні роботи. Наявність дозволу на зведення будівель і споруд йде в плюс об’єкту нерухомості, що купується. Це означає, що земельна ділянка підходить для будівництва будинків різної конфігурації. Додатково слід обговорити питання ландшафтного дизайну і можливості використання землі під рекреаційні або сільськогосподарські угіддя.

Якщо покупці зацікавлені в придбанні комфортабельного заміського будинку, доведеться шукати нерухомість ближче до передмістя або у великих населених пунктах. Чудову інфраструктуру й оптимальні умови для співпраці з комунальними службами запропонують дачні та котеджні селища. Що ближче заміський будинок розташований до міста, то вища його вартість. На ціну впливає також рівень облаштування ділянки.

Бажаємо вдало купити заміський будинок!

Наступний запис
Ознаки елітного житла
Попередній запис
Як вибрати ділянку для заміського будинку
Подібні статті
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.