Купуємо будинок з ділянкою, на що звернути увагу насамперед

купити будинок з участком

В наш час дуже часто люди хочуть змінити тісну квартиру на просторий будинок. У зв’язку з цим наважуються на купівлю власного будинку. Але далеко не всі знають, на що потрібно звернути пильну увагу під час вибору нерухомості. Адже щасливий момент можуть зіпсувати несподівані неприємності. Щоб цього не сталося, давайте розберемося у всіх нюансах.

По-перше, дивимося технічний стан самого будинку та земельної ділянки. Важливо огляд здійснювати навесні, оскільки сніг уже зійшов, і важко приховати всі недоліки. У зимовий же час сніговий покрив може вкривати дах поганої якості, тріснутий фундамент, а на земельній ділянці може ховатися будь-яке звалище або нерівності. Влітку ж нерухомість має привабливіший вигляд через квітучі кущі та квіти, але за цією красою можна не оцінити в повному обсязі комунікації та опалення нерухомості. Після зовнішнього огляду переходимо до внутрішнього. Обов’язково огляньте горище, як правило, до нього у господаря руки доходять в останню чергу. Далі перевірте, як відчиняються двері та вікна, чи немає перекосу. Під час огляду має бути світлий час доби і ввімкнене світло, де це необхідно, щоб побачити всі недоліки. Потім перевіряємо всі комунікації: світло, воду, опалення. При наявності приміщення в якій встановлений пелетний котел, буде додатковим сигналом, що будинок достойний уваги. Якщо продавець починає ухилятися від демонстрації будь-якої системи, це має вас насторожити.

По-друге, ретельно перевіряємо всю документацію на відповідність дійсності та законодавству. У наявності в продавця мають бути: два свідоцтва про власність (на будинок і землю окремо), технічний паспорт будинку, будинкова книга, кадастровий план земельної ділянки. Зверніть увагу на відповідність фактичних меж ділянки плану межування, щоб уникнути штрафів або судових справ із сусідами. Земельна ділянка не повинна бути в довгостроковій оренді. Вдалої покупки!

Наступний запис
Купуємо житло вигідно
Попередній запис
Покупка старого будинку
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг