Купівля квартири: хитрощі ріелторів

покупка квартиры уловки риелторов

Зміст статті:

  • Терміновий продаж незатребуваної нерухомості
  • Хитра тактика надійного помічника
  • Ексклюзивні пропозиції
  • Гачок у вигляді авансу і завдатку
  • Непотрібні документи, для замилювання очей

Купівля квартири – поширена угода у сфері нерухомості, але не кожна зацікавлена людина може провести її самостійно. Багатьом потрібні послуги ріелторів, які допомогли б підібрати підходящу нерухомість і виконати операцію з її придбання легко і швидко. Як же розпізнати недобросовісного ріелтора? Які хитрощі є найпопулярнішими?

Швидкий продаж незатребуваного житла

Рієлтор уважно стежить за реакцією клієнта, помічає, коли той сумнівається або не поспішає купити квартиру. Тоді він починає квапити потенційного покупця з прийняттям рішення. Найчастіше використовується виверт із появою конкурента. Спільник під час зустрічі може зателефонувати, де нібито погоджується купити нерухомість. Багато покупців “клюють” на такий виверт, одразу дають згоду на купівлю, щоб квартира не дісталася уявному конкуренту.

Тактика надійного помічника

Співробітник агентства нерухомості прагне заручитися довірою клієнта. Створюється враження, що всі його поради спрямовані на захист інтересів потенційного покупця. Показуючи клієнту різні варіанти житла, посередник може вказувати на дрібні недоліки, щоб відволікти від дійсно серйозних проблем. Завдяки такій тактиці, потенційний покупець втрачає пильність і починає повністю покладатися на думку посередника.

Суперагент з ексклюзивними пропозиціями

Багато ріелтерських агентств використовують такий прийом, як послуги суперагента. Такий посередник начебто має ексклюзивну базу з продажу нерухомості, але насправді:

  • Це часто просто можливість додаткового заробітку на клієнті, оскільки вартість послуг ріелтора в цьому випадку буде вищою, а пропозиції не факт, що кращими./li>
  • Це зазвичай додаткові розтрати, пов’язані з тим, що деколи потрібно буде оплатити послуги посередника навіть якщо він і не виконав свої зобов’язання повністю. Передоплату навряд чи вдасться повернути.

Внесення завдатку та авансу

Дуже часто потенційного покупця просять внести завдаток або аванс. Коли від клієнта вимагається сума символічна, то це може означати, що його не розглядають всерйоз. Він може бути лише запасним варіантом на той випадок, якщо інший кандидат відмовиться від покупки.

  • Аванс потрібно передавати безпосередньо тільки продавцю нерухомості, при цьому дотриматися всіх формальностей і задокументувати факт отримання грошей.
  • Краще не довіряти великі суми ріелтору, особливо якщо він наполегливо пропонує передати аванс покупцеві. Якщо він напише розписку від свого імені, а ще й не вкаже за що отримав гроші, то повернути аванс не вийде.
  • Рієлтори в агентствах нерухомості змінюються досить часто, новачок цілком може і зникнути з великою сумою грошей, особливо якщо її передача покупцеві була скріплена тільки “чесним словом”.

Безліч непотрібних документів

Приспати пильність клієнта можна і за допомогою красивих документів. Наприклад, це можуть бути гарантійні листи, де узгоджено вартість квартири. Практична користь від таких документів дуже сумнівна, особливо за відсутності підпису продавця.

Договір з агентством нерухомості може передбачати і завуальоване надання тільки інформаційної допомоги. Наприклад, пошук квартир потрібної площі в певному районі міста. Виходить, клієнт платить тільки за інформацію, яка може бути і зовсім неактуальною.

Наступний запис
Як відбувається повернення завдатку за квартиру?
Попередній запис
Основні рекомендації для купівлі квартири дешево
Подібні статті
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.