Схеми придбання квартири на первинному ринку в Україні

схеми придбання квартири на первинному ринку

Придбання квартири донині залишається одним із найнадійніших способів вкладення своїх грошових коштів. Зокрема, первинний ринок має значні переваги перед вторинним: можливість вибору квартири та її планування, новий ремонт, оптимальні ціни та багато інших нюансів. Однак придбання квартири на первинному ринку України передбачає витрат великої кількості часу і зусиль. Для того, щоб купити квартиру своєї мрії, слід дізнатися, за якою схемою найкраще діяти.

Фонд фінансування будівництва

ФФБ являє собою фінансування юридичних і фізичних осіб. Гроші, вкладені інвесторами, йдуть на будівельно-монтажні роботи, щоб інвестор отримав у результаті нерухомість із параметрами, що задовольняють його потреби. У сучасному світі існує 2 різновиди фонду фінансування будівництва. Перший тип – “А”. Він досить поширений в Україні. Тип “Б” практично не використовується через дорожнечу такого будівництва. Основна відмінність між типами ФФБ полягає в такому: у першому випадку фінансові питання контролює сам замовник, у другому – керуючий ФФБ.

Переваги фонду фінансування будівництва:

  • всі етапи контролюються державою;
  • інтереси інвестора захищені законом;
  • вартість квартири трохи менша;
  • створення ФФБ передбачає дозвіл на будівництво у всіх необхідних документах.

Цільові будівельні облігації. Купівля через цінні папери

Цільові облігації є цінними паперами, в яких прописані зобов’язання забудовників та інвесторів. Іншими словами, якщо у вас є цільові будівельні облігації, ризик втрати ваших грошових коштів мінімізується. Вам не потрібно платити податки за цінні документи.

Ця схема інвестування працює дуже просто. Потрібно укласти 2 договори. Перший свідчить про купівлю-продаж цінних паперів, а другий договір являє собою документацію резервування об’єкта нерухомості. Таким чином, ви гарантуєте безпеку власних грошей.

Інвестиційний договір

Згідно з чинними законами в Україні, інвестиційний договір – це угода між інвестором та особою, яка володіє правами на об’єкт будівництва. Такий документ насамперед спрямований на будівництво і придбання власної нерухомості. Інвестор вносить певну суму в будівельно-монтажні роботи, щоб у підсумку отримати квартиру, яка задовольнятиме бажання за всіма параметрами.

Інвестиційний договір може містити в собі елементи цивільно-правових угод. Важливо враховувати, що нормативне регулювання на складання і виконання договору прописано в Цивільному кодексі України. Його слід дотримуватися повною мірою.

Договір купівлі-продажу майнових прав

Договір купівлі-продажу майнових прав дає цілком законну підставу для придбання нерухомості в поки що недобудованому будинку. Предмет договору має бути чітко і зрозуміло визначений. У документах вказується, що покупець має права на квартиру, роз’яснюється, які саме майнові права є в інвестора. Також у документі регламентується дата придбання квартири на первинному ринку. Договір купівлі-продажу майнових прав дає чітке визначення з приводу вартості будівництва, двояких трактувань бути не може.

Рекомендації для успішної купівлі квартири

Насамперед вам слід вивчити компанію-забудовника. Важливо, щоб її робота була перевіреною, надійною і якісною. Ретельно перевірте всі документи забудовника. Можливо, слід проконсультуватися в юриста, щоб він пояснив усі нюанси купівлі квартири в новобудові. Ніколи не слід поспішати з вибором нерухомості. Обміркуйте бажане планування, місце розташування квартири, поверховість.

Кожен договір уважно вивчайте. Якщо ви погано знаєте закони України або насилу розбираєтеся в нюансах, зверніться до фахівців. Досвідчені юристи розкажуть вам про правову сторону і можливості реалізації договору. Вам можуть пропонувати найрізноманітніші схеми придбання нерухомості, зокрема квартири. Перед купівлею з’ясуйте, що всі дії з вашого боку та з боку забудовника є правомірними, мають юридичну силу. Для 100-відсоткової гарантії отримайте юридичну консультацію, домовившись про зустріч за контактним номером телефону, вказаним на сайті.

Наступний запис
Короткострокова оренда квартири
Попередній запис
Які документи потрібні для перевірки квартири на вторинному ринку?
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг