Ціноутворення на ринку нерухомості багато в чому залежить від позиції власників. Як показує практика, деякі власники роблять невиправдану націнку. Істотна переплата для покупця непомітна. Попередня підготовка і завчасна комерційна оцінка допоможе отримати інформацію про прийнятну вартість і про компетентність продавця.
Ціни на квартири визначаються згідно з такими критеріями:
- Місцезнаходження. Квартири в центрі традиційно коштують дорожче, але це не означає, що покупець отримає житло, що відповідає заявленим характеристикам. Старі будинки потребують капітального ремонту, і крім витрат на покупку доведеться витрачатися на усунення будівельно-технічних недоліків.
- Транспортна доступність. Йдеться не тільки про зупинки громадського транспорту. Переплата за квартиру в будинку, який не має достатньої кількості паркувальних місць і доступу до ключових міських магістралей, нерентабельна. Тому на околиці купувати житло перспективніше: новобудови споруджуються з урахуванням майбутніх навантажень і наявних дорожніх проблем.
- Доступ до муніципальних установ. Лікарні, школи та дитячі садки, розташовані поруч із будинком – аргумент на користь грошової надбавки. Це, зокрема, стосується дитячих майданчиків і садово-паркових зон, які мають бути обгороджені та розташовуватися далеко від дороги.
- Наявність ремонту. Купувати житлові майданчики з косметичним ремонтом не завжди практично. Продавець може зробити завдяки дизайнерському оздобленню націнку в 25-60 тисяч гривень. У чистовій обробці квартиру можна переробити під свій смак і колір і значно заощадити.
- Другорядні критерії. Перш ніж купити квартиру, слід уточнити інформацію про сусідів, благополучність під’їзду, будинку і мікрорайону. Не можна забувати про близькість до розважальних центрів, торгових майданчиків і питних закладів.
Як провести незалежну оцінку?
Співпраця з агентством нерухомості допоможе отримати реальну інформацію про те, скільки коштує квартира і за що платить покупець. Ріелтор надає базу об’єктів, кожен з яких супроводжено фотографіями, описом, коментарями фахівців.
Важливо, що ріелтори працюють тільки з квартирами, які пройшли документаційну та юридичну перевірку. Це означає, що новому власнику не доведеться витрачатися на врегулювання питань оформлення права власності. Ріелтори допоможуть провести незалежну будівельно-технічну експертизу будинку або квартири, яка визначить точну вартість і максимально допустиму націнку.