Купівля квартири в розстрочку від забудовника: порядок укладення вигідної угоди

купівля квартири в розстрочку від забудовника

Купівля квартири в розстрочку – взаємовигідна угода: продавець позбувається наявного фонду і починає нове будівництво, покупець навіть за недостатності коштів стає повноцінним власником житла. Одночасно у сторін є певні ризики, які можуть бути зведені до нуля за умови грамотного оформлення документів, що супроводжують угоду, і досвідченого юриста з нерухомості.

Що являє собою процедура розстрочки

При вирішенні купити в розстрочку житло слід звернути увагу на деякі нюанси:

  • великі суми внесків в погашення боргу перед забудовником;
  • значний за сумою перший внесок, рідкісний забудовник погодиться на низький або нульовий перший внесок;
  • невеликі відсотки за згоду забудовника почекати, деякі компанії можуть дозволити собі звільнити покупця квартири від таких платежів;
  • короткий період договору за розстрочкою;
  • угода укладається практично в один день, оскільки вимагає мінімуму документів про покупця.

Вивчивши всі плюси і мінуси процедури, слід зазначити, що такою пропозицією часто користуються потенційні покупці з великим і постійним щомісячним доходом. Хоча умови привабливі для більшості (немає відсотків, швидко оформлюється), часом занадто великі внески можуть обмежити популярність процедури.

Як оформлюється купівля квартири в розстрочку

Основний документ при оформленні купівлі квартири в розстрочку – договір. Залежно від можливостей забудовника клієнтам пропонується укласти такі види угод з передбаченими відстроченими платежами за об’єкт:

  • короткострокові (до півроку);
  • довгострокові (до 2-х років);
  • індивідуальні, що передбачають окремий підхід до деяких категорій покупців;
  • без нарахування відсотків – за таку умову забудовник, як правило, збільшує розмір першого внеску;
  • з нарахуванням відсотків.

Розмір розстрочки залежить від політики забудовника і вартості об’єкта. Якщо сума відносно невелика, до 200 тис. грн., для початку взаємовідносин із забудовником потенційному набувачеві квартири достатньо пред’явити паспорт і довідку про джерела доходів. В інших випадках кількість затребуваних документів може бути збільшено. Так, якщо розстрочка надається в межах 1 млн. грн., необхідно підготувати додатковий документ (закордонний паспорт, водійське посвідчення).

Як правило, у кожного забудовника є типовий договір на розстрочку, в якому відображаються всі необхідні моменти внесення платежів: способи, періодичність. Якщо покупець згоден із зазначеними показниками, то угода оформляється.

Внести суми за об’єкт можна такими способами:

  • готівкою безпосередньо в офісі забудовника й оформити передачу грошей розпискою із зазначенням у ній реквізитів свідків;
  • безготівковим перерахуванням на користь забудовника на його банківський рахунок – тут підтвердженням внеску буде виписка або квитанція про оплату;
  • поповненням розрахункової картки забудовника (документ підтвердження – квиток, отриманий із термінала або в оператора);
  • передачею грошей через банківську комірку: документом стане розпорядження видати кошти конкретній особі та підтвердження виконання розпорядження.

Чітке встановлення способу, розміру і валюти оплати дасть змогу захистити учасників угоди від можливих спірних ситуацій у майбутньому. Звісно, типова форма договору містить положення, що захищають насамперед забудовника. Тому покупцеві слід уважно поставитися до вивчення цього паперу, за необхідності представивши його юристу для отримання рекомендацій.

Наступний запис
Безконтактні картки – зручний, безпечний спосіб оплати
Попередній запис
Іпотечні договори. Іпотечний кредит
Схожі записи
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.