Реєстрація права власності на нерухомість

реєстрація права власності на нерухомість

Зміст:

  1. Де реєструють права власності
  2. Терміни реєстрації права власності та вартість
  3. Необхідний пакет документів
  4. Етапи реєстрації права власності на нерухомість
  5. Що ще необхідно знати

Відомо, що різні угоди з нерухомістю несуть певний фінансовий ризик. Під час купівлі або продажу нерухомості людина потрапляє у сферу юриспруденції, де діє буква закону. Тому важливо знати основні алгоритми дій у кожній конкретній ситуації, щоб не потрапити під вплив різних шахраїв. У цій статті ми розглянемо, як відбувається реєстрація права власності на нерухомість в Україні.

Важливо знати, що реєстрація права власності на комерційну нерухомість проводиться так само, як і на об’єкти нерухомості, які належать приватним особам. Власникам комерційних об’єктів нерухомості юристи рекомендують не викидати видане раніше свідоцтво про право на власність, оскільки воно зберігає юридичну силу, але обов’язково обзавестися і новою інформаційною довідкою з держ. реєстру.

Де реєструють права власності

Права на нерухомість можна оформити, подавши відповідну заяву на реєстрацію або нотаріусу, або в центр адмін. послуг. Перед подачею заяви встановленого зразка, потрібно підготувати і мати при собі пакет необхідних для реєстрації документів, про нього буде сказано нижче. Також про деталі процедури вас проконсультує наш юрист, який займається перевіркою нерухомості в Києві.

Терміни реєстрації права власності та вартість

Терміни оформлення права власності на нерухоме майно однакові на всій території України. Адміністративний збір за послугу, який стягується з подавача заяви, теж однаковий, як у Києві, так і в інших регіонах України. Законом передбачаються така оплата за реєстрацію:

  • держ. реєстрація власності за 5 робочих днів обійдеться в 10% від мінімальної зарплати;
  • реєстрація за 2 робочі дні коштуватиме 1 мінімальну зарплату;
  • вартість реєстрації нерухомого майна протягом доби (за винятком вихідних і святкових днів) – 2 мінімальні зарплати;
  • за держ. реєстрацію протягом 2-х годин, що минули з моменту прийняття заяви, заявник повинен заплатити суму, що дорівнює 5-ти мінімальним зарплатам.

Державний реєстратор, тобто нотаріус, згідно з поданою заявою і в установленому порядку, здійснює перевірку поданих документів на справжність і достовірність, після чого виносить рішення або про реєстрацію прав на нерухомість, або про відмову в здійсненні реєстрації, також повідомляє про причини відмови. У разі виявлення підстави для підозри подавача заяви в шахрайстві, нотаріусу дозволяється передати інформацію про правопорушення до відповідних правоохоронних органів.

Рішення про реєстрацію ухвалюється та існує тільки в електронному варіанті, на сайті Мін’юсту. На підставі рішення, нотаріус видає подавачеві заяви виписку з державного реєстру відповідного зразка (не слід плутати зі свідоцтвом про власність), видрукувану на паперовому аркуші А4, без будь-яких підписів і печаток. Вартість отримання такої довідки з держ. реєстру на папері становить від 34 грн. Реєстрація прав на власність промислового підприємства, що є цілісним майновим комплексом, не здійснюється у вищевказаному порядку і за цими розцінками. У цьому випадку держмито на державну реєстрацію буде набагато більшим. Як і терміни – реєстрація підприємства буде оформлена протягом 14 робочих днів.

Який пакет документів для реєстрації нерухомості необхідно подати, якщо потрібно зареєструвати квартиру

Список необхідних для здійснення реєстрації документів, оригінали (а не копії) яких необхідно взяти з собою:

  • паспорт та ідентифікаційний код;
  • технічний паспорт об’єкта нерухомості, що реєструється;
  • один із документів, що підтверджують право власності: свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, дарча на нерухомість, свідоцтво про спадкування;
  • отриману від власника довіреність, якщо оформленням займається його довірена особа;
  • квитанція про сплату адміністративного мита за держ. реєстрацію;
  • квитанція про сплату за довідку з держ. реєстру.

Таким чином, прямуючи до нотаріуса, необхідно при собі мати паспорт та ІК, а також оригінал свідоцтва про власність і тех. паспорта квартири або іншого приміщення. Квитанції будуть видані на місці, після сплати всіх адміністративних податків і зборів.

Етапи реєстрації права власності на нерухомість

  1. Підготовка документів. Збирається пакет документів про який ми вже писали вище.
  2. Подання заяви. Після підготовки необхідних документів необхідно подати заяву на реєстрацію права власності на нерухомість у місцевому управлінні юстиції. У заяві необхідно вказати всі відомості про нерухомість та її вартість.
  3. Оцінка нерухомості. Оцінка здійснюється або офіційними оцінювачами, ліцензованими Міністерством юстиції, або банками, які мають право на проведення оцінки майна відповідно до законодавства.
  4. Сплата податків. Податкова ставка становить 1% від оціночної вартості нерухомості.
  5. Реєстрація права власності. Місцеве управління юстиції проводить реєстрацію права власності на нерухомість. Після реєстрації покупець отримує відповідне свідоцтво.

Що ще необхідно знати про реєстрацію права власності

Потрібну інформацію з держ. реєстру можна отримати і самостійно, на сайті Міністерства юстиції. Для цього потрібно пройти нескладну реєстрацію за номером паспорта та ідентифікаційної картки. Там же можна переглянути й інші опубліковані рішення щодо реєстрації.

Юристи рекомендують з метою надійності та економії часу звертатися до приватних нотаріусів, тому що через суб’єктивне розуміння деяких правових актів багато державних реєстраторів можуть ухвалювати абсолютно різні рішення, які часто буває важко оскаржити. А у приватних нотаріусів хоч і вартість реєстрації дещо вища, зате всі проблеми, що виникли під час реєстрації, можна буде розв’язати в більш оперативному порядку, без зайвого нервування.

Також слід знати, що права на власність, зареєстровані до 1 січня 2013 р., залишаються чинними, наново реєструвати і переоформляти їх не потрібно. У разі виникнення необхідності підтвердження права власності, буде необхідно лише отримати довідку з держ. реєстру описаним вище способом.

Наступний запис
Рейтинг престижних районів Одеси для купівлі квартири
Попередній запис
Як розірвати договір купівлі продажу нерухомості після реєстрації
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг