Найкращі райони Києва для купівлі квартири: рейтинг і статистика

Найкращі райони Київ

Столиця України завжди приваблювала до себе людей з інших міст, пропонуючи усім бажаючим змінити власне життя через занурення в атмосферу динамічного сучасного життя. Потрапляючи в Київ для людини відкриваються нові горизонти для її реалізації, адже тут щороку з’являється безліч нових компаній з різних галузей, які пропонують роботу та достойну зарплату. Для багатьох важливо не просто жити у великому євопейському місті, яке по величені займає 7-ме місце, але бути його законним городянином з власною нерухомітю. Тому питання придбання квартири чи будинку завжди було актуальним. В цій статті ми детально розглянемо найкращі райони Києва для купівлі квартири. Підкажемо які райони престижні і безпечні. Погворимо про інфраструктуру та ціни на житло. Швидше переходьте до читання захоплюючого та корисного метеріалу, щоб дізнатись де краще купити нерухомість.

Зміст:

 1. Розташування на карті: райони Києва
 2. Солом’янський район
 3. Святошинський район
 4. Шевченківський район
 5. Печерський район
 6. Дарницький район
 7. Голосіївський район
 8. Де найкраще придбати квартиру в Києві
 9. Кримінальна обстановка
 10. Рейтинг районів Києва

Розташування на карті: райони Києва

Райони Києва фото

Слід сказати, що саме місто складається з 10-ти районів, які різні за площою та інтенсивністтю життя. В одних районах, де знаходяться учбові заклади та гуртожитки, більше мешкає молодих людей, в інших наоборот спостерігається старший за віком житловий фонд. На карті ми показали лише найбільш популярні території, до яких варто придивитись, якщо в планах придбати квартиру. Ви можете візуально побачити, що більшість районів приближені до центру міста. Звісно, що в таких місцях ціни на квартири завжди були вискими. Особливо якщо об’єт нерухомості знаходиться близько біля метро або транспортної зупиники.

Проте географічне розташування житля – це лише один із вагомих показників, який позитивно впливає на користь вибору. Існує багато інших критеріїв, що впливають на нашаі наміри. І тут залежить від сімейного положення, особливостей професійної діяльності, психологічого типу людини. Адже сімейні пари часто надають затишним місцям. Інколи в оголошеннях про купівлю квартири люди такі пишуть, що шукають будинок біля Дніпра, квартиру в новобудові з парком, дитячим садком та медичними установами.

В будь-якому випадку в стлиці вам буде легко добратись в буд-який куточок. І цьому допоможуть метро, маршрутки, тролейбуси і служби таксі.

Солом’янський район

Солом'янський район на Гугл Карті

Насправді представляє собою приклад того, як сучасність і історія можуть гармонійно співіснувати, надаючи місцевості неповторний характер. Його історія насичена яскравими моментами, і назва “Солом’янка” несе в собі спогади про минуле, коли здобутки і праця робітників залізниці втілились у вигляді хат-мазанок з солом’яними дахами.

Сьогодні цей район пишається своєю екологічною ситуацією, завдяки чому він заслужено вважається одним із найбільш зелених куточків Києва. Зелені зони, які займають більше 13% території, стали справжнім душевим комфортом для мешканців. Чотири станції метро, розгалужена транспортна розв’язка та наявність сучасних новобудов – все це сприяє комфортному життю та легкому пересуванню по місту.

Про Солом’янський район говорять як про приклад розумного розвитку міської інфраструктури. Тут плідно розвивається освіта, медична сфера та соціальна інфраструктура. Дитячі садки, школи, поліклініки, магазини – все це доступно тутешнім мешканцям.

На тереторії знаходяться найбільші транспортні вузли Києва, включаючи залізничні станції “Київ-Пасажирський”, “Київ-Волинський”, “Борщагівка” і “Караваєві Дачі”, а також великий аеропорт “Київ” (Жуляни). Історично Солом’янський район почав інтенсивно роширюватись у 1960-1970-х роках. Протягом цього періоду були побудовані багатоповерхові споруди, прокладено нові дороги та облаштовано зелені парки. Важливо відзначити, що Солом’янка розташована у найближчому сусідстві до центральних частин Києва, одночасно пропонуючи живописну густу рослинність та затишні паркові зони. Наявність добре розвиненої транспортної інфраструктури сприяє зручному пересуванню, а доступні ціни на нерухомість в районі створюють можливості як для оренди, так і для придбання власного житла.

Однак, як і в будь-якому районі, є свої нюанси. Проблеми з кількістю торгових центрів можуть дещо впливати на комфорт покупок, але це компенсується різноманітністю інших переваг.

Висновок по району. Якщо ви сімейна пара з дітьми і вам подобається тиха обстановка – це саме той варіант, що ви шукали.

Святошинський район

Святошинський район на Google Maps
Віддалений на 12 кілометрів від центру міста і включає в себе селище міського типу Коцюбинське, яке входить до складу Києво-Святошинського району Київської області.

Святошинський район посідає третє місце за площею серед адміністративних районів Києва, охоплюючи територію в розмірі 10,1 тисячі гектарів.

Інфраструктура транспорту включає в себе основні міські магістралі: проспект Перемоги та Кільцеву дорогу. На проспекті Перемоги функціонують усі види громадського транспорту, включно з маршрутами з приміських районів. Існує також лінія швидкісного трамвая.

Для забезпечення приміського сполучення всередині району працює залізнична станція “Святошин” з регулярними приміськими поїздами, а також автостанція “Дачна”. “Святошин” слугує першою станцією на коростенському напрямку з можливістю пересадки на метрополітен.

Найближчі станції метро включають “Святошин”, “Житомирська” та “Академмістечко”. Час у дорозі до центру міста червоною лінією метрополітену становить 25-30 хвилин.

Житловий фонд району представлений здебільшого багатоквартирними будинками середньої та багаторазової поверховості від 6 до 10 поверхів. Тут можна знайти різноманітні типи житлових будівель: сталінські споруди, хрущовки, характерні радянські будівлі 80-90-х років XX століття і сучасні новобудови.

Загальна чисельність житлових будинків у Святошинському районі становить 3434, а загальна житлова площа – 6413,5 тисячі квадратних метрів. З цієї суми 2449 будинків являють собою приватні садиби.

Наш висновок. Перспективний р-н. з активною динамікою населення та доступною вартістю житла. Різноманітність природних зон і розвинена інфраструктура створюють комфортні умови для молодих родин і забезпечують надійне сполучення з центром міста.

Шевченківський район

Шевченківський район фото карта
Тут місцевість просякнута духом минулого, в якому переплелися події, що залишили свій слід в історії України. Вулички назавжди закарбували важливі події, що символізують прагнення до незалежності та свободи.

Один із найпрогресивніших районів Києва, що дає можливість завжди залишатися в центрі подій. Поблизу знаходиться безліч вишуканих ресторанів, жвавих клубів, багатих музейних колекцій, захопливих театрів, різноманітних торгових і розважальних комплексів, зелених оазисів і доглянутих парків.

Однією з найважливіших переваг цього району є чудово організована транспортна інфраструктура, що об’єднує в собі три гілки метро, а також велику мережу маршрутних таксі та муніципальний транспорт. Для сімей, які обирають найпрестижніший район Києва, великий вибір шкіл і дитячих садків буде неодмінним плюсом. Тут також знаходиться цирк, велика кількість культурних установ і магазинів, а також великі паркові простори і чудові архітектурні пам’ятники, включно з чудовими будинками, зведеними в минулому столітті.

Придбання квартири в Шевченківському районі – це не тільки забезпечення комфортного способу життя, а й розумне інвестування коштів. Вартість квадратних метрів у столиці неухильно зростає з кожним роком і залишається в топі всіх рейтингів нерухомості, а в центральних районах міста це відбувається особливо стрімко.

Висновок по території. Підійде для людей з амбіціями, яким до вподоби різноманітна інфраструктура, можливості для дозвілля та розваг, наявність паркування та зручне транспортне сполучення.

Печерський район

Печерський район на Google Maps

Переваги цього району просто захоплюють: сучасна інфраструктура, безліч офісів і компаній, комфортні зони відпочинку, і, звісно ж, широкий вибір квартир для купівлі. Якщо ви мрієте про власне житло в сучасному місці, то рекомендуємо придивитись до новобудов.

Печерськ – шумний район, який ніколи не спить. Якщо ви пов’язані з бізнесом та культурою, тут ви знайдете безліч можливостей для самореалізації. Поруч із вашим будинком будуть розташовані офіси великих компаній, сучасні торгові центри, освітні заклади, і все це в межах зручної транспортної доступності.

Однак життя в Печерську не тільки про роботу. Вечірні прогулянки затишними парками подарують вам і вашій родині моменти справжнього умиротворення. Переваги цього району особливо відчуваються сім’ями з дітьми – розмаїття дитячих садочків та шкіл забезпечить комфортне навчання та виховання для ваших дітей.

Вердикт. Підходить для людей з великими фінансовими можливостями, які бажають комфорту та розваг.

Дарницький район

Дарницький район на Гугл Мапс

В районі Дарниця панує сприятлива обстановка щодо рівня життя і різноманітності майнових варіантів, придатних для будь-якого бюджету. Вторинний житловий ринок досить великий, при цьому на лівому березі річки активно розвиваються новобудови столиці. Серед найвідоміших житлових комплексів слід виділити Харківський, Позняки і, звичайно ж, Дарницю.

Що робить Дарницький район таким привабливим:

 • Велике розмаїття житлових варіантів, що підходять для найрізноманітніших запитів.
 • Безліч паркових зон і озер з доглянутими пляжами, що створює приємну атмосферу для дозвілля і відпочинку.
 • Розвинена інфраструктура освіти, охорони здоров’я і торгівлі, що забезпечує все необхідне для комфортного життя.
 • Сім станцій метро, а також доступність Південного і Дарницького мостів, що забезпечує відмінну транспортну доступність.
 • Приміський залізничний вокзал “Дарниця”, що полегшує подорожі в приміські напрямки.

Оскільки цей район розташований поблизу від промислових зон і різноманітних заводів, рівень забруднення довкілля тут досить значний. Місцеві резиденти регулярно висловлюють своє обурення з приводу неприємних ароматів і насиченого димом повітря.

Підсумок по території. Хоча р-н. й поєднує в собі спальні та промислові зони, не може бути названий повністю комфортним через цей дуальний характер. Екологія постраждала від промислових підприємств, а висока щільність населення, зумовлена активною забудовою, підтримує зростання проблем із транспортною доступністю. Однак район привабливий нижчими цінами на житло, хоча варто врахувати, що на сніданки та вечері в місцевих кафе може знадобитися виділити більше коштів.

Голосіївський район

Голосіївський район Google Мапс

Голосіївський район Києва відомий своєю зеленню, що благотворно позначається на екології та якості повітря. Це привабливе місце для сімей з дітьми, які цінують здорову і природну обстановку. Територія району охоплює Голосієво, Деміївку, Лису гору, Теремки та інші населені масиви.

Переваги вибору Голосіївського району:

 • Рідкісні затори і вільний рух транспорту полегшують повсякденні переміщення.
 • Присутність Голосіївського лісу та інших великих зелених зон забезпечує природне багатство й оздоровчу атмосферу.
 • Чисте повітря сприяє здоровому способу життя і комфортній атмосфері.
 • Великий вибір освітніх установ, включно з вищими навчальними закладами, школами та дитячими садками, робить район привабливим для сімей з дітьми.
 • Центральний автовокзал забезпечує зручні перевезення як по місту, так і за його межі.
 • Наявність метро і добре розвиненої наземної транспортної інфраструктури забезпечує зручність переміщень і зв’язок з різними частинами міста.

Висновок по райончику. Він перетворюється на ідеальне місце для тих, хто прагне об’єднати міське життя з природною гармонією та зручностями для сімейного способу життя.

Де найкраще придбати квартиру в Києві

Майже в кожному куточку Києва ви з легкістю зможете знайти своє ідеальне місце для проживання – таке, яке буде найбільш комфортним та улюбленим. Останні роки характеризуються активним розвитком інфраструктури та загального прогресу міста. Завдяки цьому руху вперед, усі райони Києва мають зручні транспортні мережі, включаючи метро та інші громадські перевезення, що дозволяє мешканцям легко й швидко дістатися до будь-якого місця.

Єдиним об’єктивним критерієм, який може виділити окремі райони Києва як престижні і відповідно з вищою ціною на нерухомість, є їх близькість до центральної частини міста. Проте не всі люди, навіть якщо є бажання і можливість, прагнуть купувати житло саме в центрі. Основна причина – це фінансові можливості, які не відповідають бажанням.

Якщо ви молоді, амбіційні, без сімейних обов’язків, то ймовірно, ви знайдете себе у динамічному та бурхливому житті центральних районів, таких як Печерськ, Дніпровський, Шевченківський. А для тих, хто більше цінує спокій та розміреність, привабливими стануть віддалені райони, наприклад, Оболонь, Солом’янка, Дарниця або Голосіїв. Визначення найкращого району дуже індивідуальне і залежить від багатьох особистих факторів та вподобань. Тому варто бути обачним до рейтингів та статистики, а краще зважити на всі позитивні та негативні аспекти самостійно. Не можна стверджувати, що життя у віддалених районах менше насичене, або що в центрі неможливо знайти спокій біля озера чи в зеленому парку.

В даному аспекті варто звернути увагу на акційні пропозиції різних забудовників. Якщо в будівельних проєктах все гаразд з документацією і немає юридичних ризиків, то ви можете купити квартиру на стадії котловану, чи конкретного етапу будівництва за досить вигідною ціною.

На первинному ринку нерухомості часто можна знайти квартири з великими знижками. Забудовники пропонують вигідні умови для “залишків” – останніх вільних квадратних метрів після здачі будинку в експлуатацію. При цьому вибір може бути обмеженим, і це можуть бути квартири з нестандартним плануванням або обмеженим видом з вікон. Однак, ціна в таких випадках значно нижча. За наявності повної суми на купівлю, додаткова знижка може бути надана у відділі продажів, що робить купівлю столичного житла доступною навіть для тих, хто обмежений бюджетом.

Привабливі пропозиції також зустрічаються на вторинному ринку. Для їх знаходження варто скористатися порадами досвідчених ріелторів. Готовність швидко оглянути квартиру й оперативно внести завдаток допоможе уникнути упущення вигідного варіанта на користь інших покупців.

Часто на вторинному ринку можна зустріти нерухомість за низькою ціною в разі термінового продажу, наприклад, коли власники переїжджають. Економічні варіанти також можуть включати об’єкти без ремонту, з боргами за комунальними платежами або кредитами. У цих ситуаціях рекомендується звертатися до надійного ріелтора, щоб гарантовано оформити угоду без негативних сюрпризів. При цьому вартість оцінки нерухомості, нотаріальне оформлення та податкові зобов’язання можуть лягти на плечі покупця.

Отже, придбання столичної нерухомості з хорошою знижкою можливе як на первинному, так і на вторинному ринку. Грамотний підхід, співпраця з досвідченими фахівцями та готовність до оперативних дій допоможуть заощадити значні кошти та стати власником житла в бажаному місці.

Кримінальна обстановка в районах Києва 2024 рік

Згідно зі статистикою, наданою сервісом Numbeo, найбільшою базою даних у світі, що постачає актуальну інформацію про стан, рівень життя та якість життя в різних містах і країнах світу, Київ посідає 127-ме місце серед 328 міст світу з найвищим показником злочинності. Індекс злочинності в Києві становить 47,49, тоді як індекс найнебезпечнішого міста у світі, Каракаса, дорівнює 85,26.

Головне управління Національної поліції Києва надало статистику за період дев’яти місяців 2024 року, яка розкриває кримінальну ситуацію в різних районах столиці.

Незаперечним лідером за кількістю скоєних кримінальних злочинів став район, який отримав своє ім’я на честь видатного українського поета – Шевченківський. За ним слідує Дніпровський та Солом’янський район із зафіксованими випадками злочинів.

Місце Район Кількість злочинів Деталі
1 Шевченківський район 4634 12 вбивств, 2 зґвалтування
2 Дніпровський район 3939 5 вбивств, розбійні напади, 2 зґвалтування
3 Солом’янський район 3860 найбільше крадіжок і розбоїв
4 Оболонський район 3524 2 випадки зґвалтування, 8 вбивств, 1636 крадіжок
5 Деснянський район 3022 12 вбивств, 2 зґвалтування
6 Дарницький район 2999 6 вбивств, 1 зґвалтування
7 Святошинський район 2884 4 вбивства, розбої, 1 зґвалтування
8 Печерський район 2537 тільки розбої та крадіжки
9 Голосіївський район 2317 5 зґвалтувань, 11 вбивств
10 Подільський район 2106 5 вбивств, найменше розбійних нападів

За словами правоохоронців, найбільше крадіжок у Дніпровському районі, вбивств – у Шевченківському, Деснянському та Голосіївському, розбоїв – у Святошинському районі. Найбільше зґвалтувань у Голосіївському районі.

Рейтинг районів Києва

Недавно жителі Києва проходили опитування відносно найбільш популярного району. Виявилось, що Оболонський район становить собою найкраще місце для проживання. Статистичні висновки базуються згідно з опитуванням, проведеним у січні цього року компанією OLX. Понад 15,5 тисяч городян (віком від 24 до 54 років) взяли участь в опитуванні, де вони оцінили своє місце проживання за такими критеріями, як безпека, чистота, інфраструктура, транспортна доступність і якість життя.

На жаль, жоден район не отримав максимального рейтингу – 5 балів, і Оболонський район випереджає своїх конкурентів лише на кілька позицій. Наприклад, у рейтингу безпеки Оболонський район посів 5-те місце. Мешканці почуваються найбільш захищено на Печерську. Що стосується повернення додому пізно ввечері, найкомфортнішим районом вважається Голосіївський, який також відомий своєю чистотою. Проте жителі відзначають, що багато вулиць і доріжки в парках увечері погано освітлені.

Що стосується Троєщини, місцеві жителі рекомендують брати з собою ліхтарик і бути пильними. На думку опитаних, у цьому районі необхідно посилити патрулювання поліцією і закрити пункти приймання вторсировини, де збираються безхатченки і п’яні.

Цікаво, що більшість киян, які брали участь в опитуванні, не бажали б змінювати своє місце проживання, навіть якби випала така можливість. Виняток становлять 26% жителів Троєщини, які із задоволенням перебралися б на Оболонь, якби з’явилася така можливість.

Наводимо нижче підсумковий список рейтингу районів Києва, упорядкований відповідно до 5-бальної шкали:

Район Рейтинг (5-бальна шкала)
Шевченківський 3.38
Оболонський 3.28
Дніпровський 3.271
Дарницький 3.269
Деснянський 3.26
Солом’янський 3.23
Печерський 3.19
Голосіївський 3.15
Святошинський 3.083
Подільський 3.08

Висновок

Вибираючи район для постійного проживання, важливо враховувати як рейтинг, так і особисті вимоги до розташування житла. Саме так можна знайти ідеальний варіант, який забезпечить комфортний рівень життя.

Усі райони Києва створені для різноманітного, цікавого та повноцінного життя, і кожен може знайти собі місце, де буде добре та комфортно. Тому, якщо ви все ж таки хочете більш точно розуміти, в якому районі варто купити квартиру, обов’язково враховуйте наступні факти:

 • ваш вік;
 • сімейний статус та наявність дітей;
 • наявність авто;
 • рід професійної діяльності;
 • темперамент та звички;
 • місце роботи;
 • особливі уподобання та побажання.

Зокрема, у останні роки особливо популярним та навіть престижним стало придбання житла на околицях Києва. Багаточисельні котеджні поселки, житлові комплекси з новобудовами пропонують мешканцям всі умови для життя європейського рівня. Приватна доглянута територія, сучасні дитячі та спортивні майданчики, нові школи і садочки дають змогу мешканцям таких районів відчувати себе в рідному районі абсолютно комфортно, при цьому ландшафт столиці ніяк не обділяє жодну частину міста красивими видами, зеленими парками, заповідниками та природними водоймами.

Напишіть в коментаріях, чи справедливий рейтинг районів Києва на ваш погляд, який ми надали в цій статті. Де вам подобається жити в Києві? Які новобудови і райони можете порекомендувати?

Наступний запис
Купівля квартири іноземцем в новобудові у Польщі
Попередній запис
Рейтинг престижних районів Одеси для купівлі квартири
Подібні статті
5 /5
На основі оцінки 1

Відгук від 1 користувача

  • 9 місяців тому

  Не знаю чому так всі критикують Троєщину. Насправді, якщо шукати житло з розумом і в потрібному місці, то можна піднайти хороший варіант за недорого. Взагалі питання про найкращий район Києва для життя відноситься сугубо до суб’єктивних. На нього кожен по різному буде відповідати.

Додати відгук
 • Рейтинг