Купівля квартири іноземцем в новобудові у Польщі

Купівля квартири іноземцем в новобудові в Польщі

Українці являють собою швидко зростаючу групу клієнтів, яких цікавить купівля квартири в новобудові Варшави та інших польських міст. Жителі цих країн посідають провідні позиції в статистиці інвестування в нерухомість їхнього західного сусіда, при чому цей показник продовжує зростати з кожним роком. Обумовлено це нестабільною ситуацією на їхній батьківщині та більш доступною вартістю нерухомості в Польщі порівняно з іншими країнами ЄС..

Ціни на житло

Від початку 2024 року відзначається зростання польського ринку нерухомості, що тягне за собою і певне подорожчання житла. Вартість змінюється від міста до міста. Якщо ви маєте намір купити квартиру у Варшаві, ціна її буде однією з найвищих на ринку нерухомості. Друге місце за дорожнечею житла посідає Краків, далі розташувалися Познань і Вроцлав..

Як знайти квартиру для купівлі

Ті, кого цікавить купівля квартири іноземцем (Польща), можуть шукати відповідні пропозиції самостійно або скористатися ріелтерськими послугами. Вартість таких послуг варто обговорювати ще перед здійсненням покупки. Не всі визнають доцільність співпраці з посередником. Однак саме ріелтер знає, що перевіряти під час купівлі новобудови, може ретельно перевірити обрану клієнтом нерухомість, підготувати потрібну документацію та домовитися з нотаріальною конторою про здійснення купівлі-продажу. Крім того, якщо мається на увазі саме купівля новобудови (Польща – одна з країн-лідерів у житловому будівництві), то в ріелторських агенціях вам можуть порекомендувати більше варіантів житла на вибір та ознайомити з розцінками в різних районах того чи іншого міста і в різних компаніях-забудовників.

Зверніть увагу:

Купівля нерухомості в Польщі передбачає можливі приховані юридичні ризики. Тому рекомендуємо залучати до таких угод юриста з питань нерухомості в Польщі відомих юридичних агентств. Ви отримаєте консультацію та необхідну підтримку юриста в процесі угоди купівлі-продажу квартири.

Які потрібні документи для купівлі квартири в новобудові Варшави

Згідно з польським законодавством іноземному громадянину не потрібно мати правовий статус для придбання житлового приміщення або, іншими словами, квартири в Польщі. Продаж квартир без будь-яких додаткових дозволів можливий особам, які користуються:

  • польською візою,
  • дозволом на проживання на встановлений термін,
  • дозволом на поселення або перебування довгострокового резидента Європейського Союзу.

Виняток – квартира в прикордонній зоні. Також це твердження не поширюється на купівлю приватних будинків.

Якщо говорити про те, як оформити купівлю новобудови в Польщі іноземцю, то тут варто зазначити, що тут діє Закон про захист прав покупців житла, який визначає процедуру підписання угоди, зобов’язання забудовника та методи захисту грошей покупця.

До переказу грошей на рахунок компанії-забудовника, слід обрати один із наступних варіантів захисту коштів: закритий або відкритий (простий, зі страховою гарантією або з банківською гарантією) довірчий рахунок.

Відповідно до договору, укладеного між покупцем, забудовником і банком, останній контролює рух фінансових коштів на рахунку. Їх переказ залежить від виду рахунку. За закритого рахунку кошти покупця зараховуються на рахунок забудовника винятково після передання прав власності та підписання відповідного акта. Якщо ж рахунок відкритий, то кошти перераховуються банком траншами після завершення кожного наступного будівельного етапу та його перевірки.

Потрібне включення в угоду із забудовником деталізації будівельних етапів, кошторису витрат у відсотковому вираженні. Мінімальна кількість етапів робіт – чотири. Один внесок не повинен перевищувати 25% від загальної суми.

Ще одне актуальне питання – скільки часу займає купівля квартири в новобудові. Весь процес придбання житла іноземним громадянином найчастіше займає близько півроку.

Чи можлива купівля житла іноземцем у кредит

Багато наших співвітчизників хочуть знати, чи можна купити іноземцю новобудову Варшави в розстрочку. Так, але за певних умов.

Процедура купівлі квартири в іпотеку в новобудові Польщі

Дозвіл на проживання в країні, особистий бізнес або постійний дохід, що перевищує 2000 євро, роблять можливим оформлення іпотеки на лояльних умовах. Варто також зазначити, що для оформлення кредиту з 2017 року потрібна наявність власної стартової суми в розмірі 20% від повної вартості житла.

Вибір конкретного банку залежить від ваших уподобань, але завжди доцільно розглянути різні пропозиції, щоб вибрати найбільш підходящі.

Таким чином купівля квартири в новобудові іноземцем у Польщі – це досить трудомісткий і відповідальний процес. Від обраного вами житла залежатиме наскільки комфортно ви себе будите почувати в новій країні. Бажаємо вдало придбати квартиру в Польщі та насолоджуватися новими враженнями!

Наступний запис
Коли від квартири із вторинного ринку краще відмовитися: 10 ознак недобросовісності продавця
Попередній запис
Найкращі райони Києва для купівлі квартири: рейтинг і статистика
Подібні статті
5 /5
На основі оцінки 1

Відгук від 1 користувача

    • 8 місяців тому

    Щоб в Поляце придбати квартиру потрібно мати багато звотих. Мабуть краще і дишевше обійдеться Болгарія.

Додати відгук
  • Рейтинг