Способи рейдерського захоплення квартири

способи рейдерського захоплення квартири

Рейдерське захоплення приміщення являє собою злочинні дії однієї людини або низки осіб, скоєні з метою привласнення нерухомого майна. У деяких випадках для цього спеціально формуються фірми, які працюють на ринку нерухомості.

Способи захоплення

Під час захоплення квартири можуть використовуватися будь-які методи, які найбільш застосовні до конкретної ситуації. Тут варто зупинитися на таких варіантах:

  1. Захоплення частки. У квартирі, де частки людей, які проживають, не виділені, поселяється під слушним приводом рейдер. Він займає необхідну йому територію, оскільки тут відсутня точна вказівка площі, закріпленої за кожною людиною. Після цього, своїми агресивними діями він створює нестерпні умови для проживання власників.
  2. Анулювання ордера. Такі дії проводяться тільки з неприватизованою квартирою. Аферисти за допомогою корупційних схем домагаються визнання недійсності ордера. Таке стає можливим через проведення судових засідань, на які мешканці не запрошуються. За домовленістю свідки на суді дають неправдиві свідки. Після винесення рішення, люди, які проживають у квартирі, виселяються.
  3. Вилучення квартири за наявні у власника борги. Домовившись із фінансовою установою, колектори забирають собі борг клієнта. Після цього квартира вилучається і продається на торгах.
  4. Сфабрикована відповідальність. Аферисти створюють фіктивні документи для компенсації збитків унаслідок вчиненої автомобільної аварії. Також причиною може бути затоплення сусідів. Своїми агресивними діями злочинці позбавляють громадян, які проживають у квартирі, своєї власності.

Власникам житла потрібно бути обережними навіть під час прописки членів своєї сім’ї, тому що часто не виходить виселити зареєстрованих на житлоплощі людей. Відмова може послідувати за наявності у прописаних громадян неповнолітніх дітей.

Причини рейдерського захоплення

Жертвами злочинних дій аферистів зазвичай стають незахищені люди. Серед них зустрічаються самотні або літні громадяни, а також чоловіки, які вживають алкоголь. Захоплення квартири здійснюється за наявності таких обставин:

  1. Якщо житло не приватизоване.
  2. Наявність помилок у правовстановлювальній документації.
  3. Недбале ставлення до документів на житлоплощу.
  4. Передача паспорта на квартиру в чужі руки.
  5. Наявність помилок у складеному договорі з купівлі-продажу нерухомості.
  6. Відсутність розписки в отриманні коштів за продану квартиру.

Перед початком проведення дій злочинці отримують достовірну інформацію про нерухомість і громадян, які проживають. Тільки потім вони здійснюють свою аферу.

Боротьба громадян за свої права

Кожному громадянину потрібно боротися за свою нерухомість проти рейдерського захоплення. Це може виражатися в такому:

  1. Ризик втрати нерухомості значно скоротиться після приватизації житла.
  2. У разі прописки літніми людьми своїх онуків, ця інформація має бути відома оточуючим людям.
  3. У разі проживання на території квартири людини, яка п’є або вживає наркотики, її має бути обов’язково поставлено на облік у наркологічний диспансер.
  4. Оптимальним варіантом є наявність розділеної на частки власності. Консолідуючись, значно легше боротися за свої інтереси.

Під час відстоювання своїх прав потрібно відкрито називати аферистів рейдерами. Однак таке звинувачення має супроводжуватися наявною доказовою базою.

Наступний запис
5 способів збільшити вартість квартири, що продається
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг