Взяття квартири в іпотеку і подальша здача її в оренду

Взяття квартири в іпотеку і подальша здача її в оренду

Якщо людина взяла квартиру в іпотеку, то за законом має право здати її в оренду. Для неї цей процес дуже вигідний. Іноді таким чином погашаються не тільки відсотки, а й сам кредит. Однак банк не завжди дає на такі дії згоду.

Домовленість із банком

Банки навмисне створюють проблеми такій процедурі. Вони побоюються, що квартирі, яка перебуває в заставі, з боку третіх осіб буде завдано шкоди.

Хоча в оренді є свої переваги. Полягають вони в такому:

  1. На квартири, куплені в іпотеку, завжди оформляється страховка. Її розмір покриває весь збиток.
  2. Оскільки попит на нерухомість постійно великий, то банку буде гарантовано йти надходження платежів. Якщо ж людина втратить роботу, то вести їх виплату вона вже не зможе.

Розуміючи ситуацію, що склалася, деякі банки стали включати в договір окремий пункт. У ньому йдеться про те, що якщо клієнт збирається передавати нерухомість в оренду, то він повинен надати в банківську установу, складену про це угоду. Причому зробити це йому потрібно до оформлення кредиту.

Наслідки невиконання умов

Поки людина не виплатила кредит, квартира перебуває в заставі у банку. Це означає, що установа має право вести там перевірки. Проводитися вони мають так, щоб не порушувати спокій громадян. Якщо квартира здана в оренду, то це відразу ж з’ясується. Після цього позичальник може мати такі негативні наслідки:

  1. Банк зобов’яже його виселити квартирантів.
  2. Можливо, на клієнта буде оформлено штраф.
  3. У гіршому випадку відбудеться розірвання договору. При цьому всю суму людина повинна буде сплатити відразу.

Щоб здати громадянину в оренду квартиру, за яку виплачується іпотека, він має знайти такий банк, який лояльно ставиться до цього питання. Крім того, іноді можна домовитися з банківською установою. Не завжди клієнт добре фінансово забезпечений. Банк, розуміючи, що з платежами можуть виникнути проблеми, йде назустріч людині.

Вимога повідомлення

Деякі банки не дають згоду на передачу нерухомості в оренду без повідомлення їх про це. Якщо такий пункт є в договорі, то порушувати клієнту його не слід.
Щойно людина приходить у банк із повідомленням, її одразу направляють у страхову компанію для взяття дозволу. При цьому клієнт має бути готовим до підвищення страхових внесків. Після цього страховики дають згоду на такі дії. Отримавши від страхової компанії інформацію, банк теж не створює людині проблем. Позичальник може спокійно займатися здачею нерухомості в оренду.

Наступний запис
Як припинити договір іпотеки
Попередній запис
З поручителя вимагають повернути борг
Подібні статті
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.