Будинок чи квартира: плюси та мінуси

будинок чи квартира

З виникненням потреби поліпшити житлові умови виникає резонне питання, побудувати будинок самому чи придбати квартиру. Ще років 20 тому житло за містом не вважалося чимось престижним: вода з колодязя, зручності на вулиці. Сьогодні заміський особняк з усією своєю системою комунікацій, сауною, альтанкою та іншим – символ достатку. З’являється дедалі більше охочих сховатися від міської метушні, хоча й урбаністів залишається чимало. Не можна однозначно сказати, що краще, власний будинок чи квартира. Кожному своє. До того ж існує маса нюансів, таких як територіальне розташування, ціна за квадратний метр тощо. Розглянемо узагальнені плюси і мінуси цих видів житла, порівнявши їх за 8 основними пунктами.

Місткість

Звісно, хоч би якою великою була квартира, у будинку завжди просторіше і вільніше. А за потреби є можливість щось добудувати, прибудувати. Втілити свої заповітні мрії, у вигляді не тільки окремих кімнат кожному члену сім’ї, а й кабінету, їдальні, бібліотеки, зимового саду можна, лише маючи власний будинок.

Свобода

За цим пунктом знову виграє будинок, і йдеться не тільки про свободу пересування і спілкування, коли не потрібно думати про сусідів за стіною або поверхом нижче. Разом із будинком купується абсолютна свобода планування, дизайнерських рішень, збільшення або зменшення площ тощо.

Ціни за обслуговування

Проживаючи в будинку, вдасться істотно заощадити на комунальних платежах, тому що не доведеться платити цільові внески, а також є можливість вибору і контролю ресурсів, таких як газ і електрика, вода. Хтось і зовсім вирішує встановити сонячну батарею, пробурити свердловину. Але зате в разі якихось несправностей, відповідальність за їх усунення повністю лежить на власнику. А це дуже дороге задоволення.

Обслуговування

Крім фінансових витрат володіння будинком вимагає постійного контролю. Крім того доведеться стежити і за ділянкою перед будинком. Більша площа – довше і прибирання, більше обов’язків (вкрутити лампочку, прибити цвях).

Безпека

Якщо немає можливості мати власну охоронну систему або хоча б систему відеоспостереження, у будинку підвищується ризик пограбувань. Звісно, можна завести й сторожового собаку, але й це не завжди врятує, особливо, якщо поблизу немає сусідів. Зате власник будинку не ризикує вибухнути від газового балона у квартирі за стінкою.

Інфраструктура

Як правило, квартира має зручніше розташування, легше добиратися до роботи, навчання. Але, якщо йдеться про пенсіонерів, то важлива лише віддаленість магазинів і поліклініки. Сучасні дачні котеджі здебільшого мають і школи, і садочки, й іншу інфраструктуру практично в кроковій доступності.

Екологія

Якщо йдеться про велике місто, то, звісно, на власній ділянці екологія в десятки разів краща, ніж у загазованому мегаполісі. Крім того, на прибудинковій території можна вирощувати екологічно чисті овочі, фрукти та ягоди.

Виховання дітей

З маленькими дітьми однозначно краще в будинку з власною ділянкою, де вони можуть почуватися привільно. Але коли діти підростуть, їм необхідні не тільки садки, потім школи, а й гуртки, секції тощо.

Підіб’ємо підсумок, обидва види житла по-своєму гарні. Усі переваги життя у власному будинку зможуть оцінити:

  1. Сім’я літніх людей, за умови, що їм є кому допомогти;
  2. Молода сім’я з маленькими дітьми, де чоловік має високий стабільний дохід, а дружина може не працювати, присвячуючи весь час сім’ї та господарству;
  3. Велика сім’я з кількома поколіннями, де одні вестимуть господарство, а інші – зароблятимуть;
  4. Сім’я з підрослими дітьми, які не потребують багато уваги (школярі старших класів/студенти), де батьки можуть спокійно працювати. У цьому випадку ідеальний варіант – будинок, недалеко від міста;
  5. Дуже добре забезпечена родина.

Звісно, ідеальним варіантом буде мати міську квартиру і нехай невеличкий, але свій будиночок з ділянкою, який усі так тепло називають “дача”.

Наступний запис
Вибір квартири залежно від важливих критеріїв
Попередній запис
Передпродажна підготовка квартири та організація показу
Подібні статті
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.