Вибір квартири залежно від важливих критеріїв

вибір квартири залежно від важливих критеріїв

Придбання квартири в Україні – процес непростий. Житло служитиме не один рік, тому варто приділити особливу увагу комфорту. Зручності забезпечуються різними способами, що беруть до уваги майбутні новосели.

Первинний чи вторинний ринок?

Зазвичай забудовники пропонують квадратні метри, коли лише закладається фундамент житла. Однак експерти застерігають потенційних покупців, тому що в такому вирішенні питання є суттєві недоліки ризики під час купівлі квартири. Непоодинокі випадки дуже довгого зведення будинків, коли процес триває десятиліттями. Причини різноманітні, зокрема, реалізації планів може стати на заваді:

  • фінансова криза;
  • зміна курсу валют;
  • подорожчання будматеріалів і т. д.

У цьому відношенні кращим є придбання готової квартири. З іншого боку, фахівці нагадують про ризики наштовхнутися на шахраїв.

Майже всі юристи з нерухомості стикаються з різними варіантами нечесного ставлення до продажу нерухомості. В одних випадках квадратні метри пропонують за підробленими документами громадяни, які орендують житло. В інших варіантах після здійснення угод знаходяться родичі, які претендують на продану нерухомість.

Зважуючи всі протиріччя, громадяни приймають непросте рішення в пошуках оптимального варіанту. Якщо говорити про купівлі квартири в новобудовах, варто врахувати зручність нових планувань.

Плюс до того має значення застосування сучасних технологій. Протягом багатьох років не доводиться стикатися з проблемами:

  • несправності водопроводу;
  • недоліки каналізації;
  • непрацюючий ліфт;
  • неохайних під’їздів тощо.

У будинках нового покоління зазвичай вирішено проблему шумоізоляції, не доводиться утеплювати стіни. Відповідно, у власників нерухомості виникає можливість економити кошти на енергоносіях. Що стосується цін на квартири, цей критерій перебуває в прямій залежності від якості будови.

Житло економ-класу в Києві та по всій Україні зазвичай купують у зведених із залізобетонних панелей будинках, адже забудовник має змогу економити витрати. Однак потрібно бути готовим до того, що влітку конструкції істотно перегріваються, а взимку у квартирах холодно. Щоб усунути ці недоліки, доведеться займатися утепленням поверхонь, плюс до того варто подумати про кондиціонування приміщень.

Правильний вибір квартири в старому будинку

Житло, що було у вжитку, може мати “підводні” камені. Навряд чи продавець стане розповідати про недоліки квартири, тому продавцю варто проявити максимум уваги за наявності необхідних знань. При виборі квартири на вторинному ринку проаналізуйте, наскільки вдале планування. Причому фахівці радять звірити його з технічним паспортом. Річ у тім, що незаконне перепланування може стати причиною тривалого ходіння по інстанціях, що супроводжується всілякими проблемами.

Під час огляду майбутнього житла вивчають стан вікон і дверей, включно з їхньою герметичністю. Не менш важливо оглянути ванну кімнату, щоб переконатися у відсутності грибка, вивести який непросто. Спокійне існування забезпечується також завдяки високій якості труб і сантехніки. Не залиште без уваги інші інженерні системи. Оцініть стан підлог.

Якщо у квартирі постелено лінолеум, замінити його нескладно. Привести до ладу паркет – проблема, що вимагає чималих витрат. Досвідчений господар легко визначить вузькі місця. Коли продавець зацікавлений у якнайшвидшому продажі житла, можна домовитися про усунення недоліків.

Наступний запис
Як застрахувати себе від “чорних” ріелторів
Попередній запис
Будинок чи квартира: плюси та мінуси
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг