Як застрахувати себе від “чорних” ріелторів

як застрахувати себе від чорних ріелторів

На жаль, на сьогоднішній день шахрайство в угодах з нерухомістю все частіше дає про себе знати. Щороку безліч людей позбавляється своїх грошей і квартир. Що ж потрібно знати, щоб не попастися на вудку квартирних аферистів або “чорних” ріелторів?

Насамперед слід мати на увазі, що в ріелтора в обов’язковому порядку має бути ліцензія на здійснення угод з нерухомістю в тому разі, якщо він працює один. Такий ріелтор гарантує виконання взятих на себе зобов’язань. Що стосується “чорних” представників цієї професії, то вони часто не мають жодної ліцензії, можуть використовувати у своїй роботі кримінальні схеми, які можуть доходити аж до незаконного виселення мешканців із будинку. Злочинці подібного роду можуть об’єднуватися в банди.

Щоб убезпечити себе від чорних ріелторів, необхідно знати те, які схеми вони застосовують у роботі:

  1. Продаж квартири відразу двом-трьом покупцям. Іноді навіть більшій кількості.
  2. Клієнту може не повідомлятися повністю інформація про нерухомість, що продається. Основні недоліки приховуються.
  3. Викрадення коштів в момент здійснення угоди.

Це лише основні моменти. Насправді схем набагато більше. Підроблені паспорти, довіреності та інші документи є і зовсім звичайною справою.

Якщо власник квартири належить до категорії незаможних, то в нього запросто можуть вилучити документи шляхом насильства і погроз. Іноді примушують підписати ту чи іншу довіреність. Метою шахраїв найчастіше є люди, які не мають близьких родичів, оскільки вилучити в них нерухомість набагато простіше.

Нерідко шахраї продають квартиру, власниками якої насправді не являються. У хід ідуть підроблені документи. “Чорних” ріелторів не бентежить те, що в їхніх діях є склад злочину. Іноді просто може здійснюватися нерівноцінний обмін.

Одним із найпоширеніших видів махінацій є зникнення удаваного ріелтора із завдатком. У цьому разі може врятувати лише заздалегідь складений договір про передання завдатку. “Чорні” ріелтори вкрай рідко погоджуються скласти подібний договір, а завдаток вимагають досить високий.

Щоб не попастися на уловки шахраїв, не варто економити на рієлтерських послугах. Скупий платить двічі. Звичайно ж, слід звертатися до ріелторських контор, які зарекомендували себе, але не варто забувати і про пильність. Слід дуже уважно читати документи, які належить підписати. Дуже непогано буде заручитися підтримкою професійного юриста.

Наступний запис
Як швидко продати квартиру: актуальні поради та доступні всім методи
Попередній запис
Вибір квартири залежно від важливих критеріїв
Подібні статті
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.