Як швидко продати квартиру: актуальні поради та доступні всім методи

как быстро продать квартиру

Життєві ситуації можуть складатися таким чином, що потрібна значна сума коштів або терміновий переїзд. Тоді перед власником постає питання, як швидко продати квартиру в Україні і не залишитися в збитку. У цій статті ви знайдете корисні рекомендації, які дадуть відповідь на поставлене запитання. Також наш юрист з нерухомості PROVERKA.COM.UA допоможе підготувати всі необхідні документи та супроводити угоду купівлі-продажу нерухомості.

Допродажні дії

Для отримання очікуваної суми за квартиру в максимально короткий термін слід провести низку підготовчих заходів:

  1. Визначення мети продажу: для подальшого придбання більш просторого житла або з меншою площею, для використання в невідкладних потребах тощо. Від мети залежать терміни, форма оплати і сума завдатку об’єкта.
  2. Реальна оцінка квартири, на яку вплинуть багато чинників: починаючи з фізичного стану і року побудови будинку і закінчуючи інфраструктурою району розташування. Завищення вартості тут недоречне, оскільки продаж може затягнутися на невизначений час.
  3. Реклама об’єкта продажу. Виставляються оголошення на електронні ресурси, у місцеві ЗМІ. Інформація має бути чітко структурована. Це дозволить швидше зацікавити потенційного покупця і прискорити процес продажу.
  4. Приведення квартири в товарний вигляд. Зрозуміло, що вкладати гроші в житло, яке планується реалізувати, не дуже хочеться. Але ніхто й не говорить про глобальні реконструкції або капітальний ремонт. Достатньо все вичистити, винести непотрібні предмети й особисті речі. Це можна зробити своїми руками, потрібно обклеїти непривабливі місця на стінах недорогими шпалерами. На цьому ж етапі доцільно привести до належного вигляду під’їзд, надіславши заявку в керуючу компанію, або провести роботи своїми руками.
  5. Перевірка та підготовка технічної та правової документації на квартиру. Наводиться відповідність приміщення технічним планам. Якщо мали місце незареєстровані перепланування, доведеться витратити час на внесення змін до документів.

Як швидко продати квартиру: дієві методи

Терміновий продаж квартири, як правило, супроводжується зниженням вартості на неї. Але якщо потреба в коштах виникла досить гостро, цей факт не лякає продавців.

Один із вірних способів швидкої реалізації житла – встановлення ціни, нижчої за середню на аналогічні об’єкти. Щоправда, якщо вже дуже знизити ціну, то покупця теж доведеться довго шукати. Останньому низька вартість може здатися підозрілою, тому під час переговорів доведеться пояснювати, чому вартість знижено.

Процедуру продажу можна довірити агентству нерухомості. Звісно, послуга не безкоштовна (2-3% від вартості), але є низка переваг:

  • вільний час витрачається на інші важливі особисті потреби;
  • оцінка квартири буде більш реальною (у цьому немає сумнівів, адже саме від показника вартості залежить винагорода посередника);
  • термін угоди може скоротитися до мінімуму, оскільки агентство зазвичай має базу з даними інвесторів, готових придбати квартиру за зниженою ціною.

Іноді посередник сам купує дешеве житло, одразу виплачуючи продавцеві завдаток. У цьому випадку процес угоди швидкий, він займає не більше двох тижнів. При цьому способі легко втратити до 30% реальної вартості об’єкта.

Іншим способом швидкого продажу квартири є метод запропонованої ціни. Його суть полягає в такому: продавець встановлює мінімально можливу ціну із застереженням, що квартира дістанеться особі, яка запропонувала привабливішу ціну.

Такий спосіб має ознаки аукціону. Після закінчення терміну проведення продажу проводять моніторинг пропозицій. Договір продажу укладається з тим, хто готовий заплатити більше.

Другий спосіб прийнятний, коли об’єктом продажу виступає престижне житло, наприклад, у привабливому районі або в надійного забудовника.

Як бачите, продати швидко квартиру за хорошою ціною досить просто. Головне дотримуватися вище наведених правил.

Бажаємо вдало продати вашу квартиру!

Наступний запис
Як відбувається купівля квартири іноземцем в Україні?
Попередній запис
Як застрахувати себе від “чорних” ріелторів
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг