Квартири на стадії котловану: особливості купівлі, переваги та недоліки

квартири на стадії котловану фото

Процес купівлі

Певні умови до забудовників, які реалізують квартири в майбутньому будинку, регламентуються Законом України “Про фінансово-кредитні механізми та управління майном під час будівництва житла та операцій з нерухомістю”, що дав змогу впорядкувати пайові відносини між учасниками угоди. Підрядники, які здійснюють продаж площ пайовикам за зазначеним законом, вважаються більш надійними. Але існують й інші способи придбання житла, що будується:

1. Складання та підписання договору на пайову участь (ДДУ) вважається найнадійнішою формою відносин між забудовником і клієнтом. Саме ДДУ має відповідати встановленому закону. Його не можна укладати, поки будівельна компанія не підтвердить серйозність намірів щодо будівництва. Нею подається досить значний пакет документів, основні з яких підтверджують власність або довгострокове користування ділянкою землі, необхідні дозвільні папери.

2. Входження покупця як учасника в житлово-будівельний кооператив. Будучи членом кооперативу, громадянин вносить пайові внески на сплату майбутньої квартири. Тут взаємовідносини більш ризиковані, ніж укладення ДДУ: пайовий договір не реєструється, забудовник менш обмежений у правах (наприклад, ніхто не забороняє переносити строки закінчення робіт до нескінченності).

Після вибору способу придбання оформляється договір із забудовником у простій письмовій формі. Робить це сам забудовник: збирає договори, через деякий час направляє зібраний пакет на реєстрацію.

Після реєстрації клієнту дається два тижні для врегулювання фінансових справ. Потім слід внести перший внесок пайовика. Ці кошти дають змогу продовжити будівництво без залучення додаткових кредитних ресурсів.

Через встановлений час після доведення будівництва до необхідного рівня покупцем вноситься наступна частина грошей у сплату і т.д. Після зведення об’єкта обома сторонами угоди візується акт про закінчення робіт. Пайовик стає повноправним власником житла, а не тільки має право на нього, як було до підписання акта.

Переваги та недоліки купівлі квартири на стадії котловану

Зважившись на купівлю права отримання житла в споруджуваному будинку, майбутній домовласник має низку переваг:

  1. низька вартість квадратного метра, що особливо актуально для великих міст;
  2. вільне планування (обговорюється на стадії будівництва);
  3. можливість вибору поверху, місця розташування та інших параметрів квартири.

Незважаючи на низку переваг, є й певні мінуси такої угоди:

  1. можливі продовження термінів закінчення будівництва;
  2. до переїзду дуже довго чекати, тому має бути інше житло. Наприклад, орендоване, що вимагає додаткових витрат;
  3. наявність додаткових витрат (наприклад, за реєстрацію ДДУ забудовник може вимагати сплати комісійних);
  4. ризик неотримання житла і повернення грошей у разі використання незаконних схем купівлі.

Щоб отримати всі можливі плюси, слід ретельно підійти до вибору забудовника: вивчити наявну відкриту інформацію (проєктні та фінансові документи, відгуки), ознайомитися зі зданими об’єктами. Крім того, можна завітати на офіційні сайти Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державної фіскальної служби, єдиного державного реєстру судових рішень, взяти витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно, витяг чи інформаційну довідку з Держгеокадастру для більш повних даних про організацію. Такі заходи дадуть змогу мінімізувати ризик неотримання довгоочікуваного житла внаслідок довгобуду.

Наступний запис
Попередній договір купівлі-продажу квартири
Схожі записи

1 коментар. Залишити новий

  • Olx
    28 Квітня, 2023

    Думаю, що купувати жилу площу, коли будинок тільки починає будуватись достатньо ризикована справа. Адже економіка постійно міняється. Бувають спадки економіки, коли підприємства банкротують і тоді інвестори остають без нічого.

    Відповіcти
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.